» »

SQL nalogi

SQL nalogi

nokaut240 ::



1. Iz tabel Artikli in Dobavitelji izpiši vse izdelke in dobavitelje. V izpisu naj bodo tudi dobavitelji, ki trenutno ne dobavljajo nobenih izdelkov in izdelki, ki nimajo znanega dobavitelja.

2. Izvedi kartezijski produkt tabel Artikli in Dobavitelji.

Prosim, če mi kdo naredi te dve nalogi. Za prvo znam narediti zaa dobavitelje in za izdelke posebej, da kar zahteva naloga, da bi pa v eni kodi skupaj imel to dvoje, kot zahteva ta naloga, pa ne znam. Za drugo nalogo se mi pa ne sanja, kaj in kako je treba delati.

DavidJ ::

"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

nokaut240 ::

SELECT dobavitelj.Ime, artikel.Ime FROM artikel FULL JOIN dobavitelj ON artikel.ID_Dobavitelj=dobavitelj.ID;

Javi mi napako (Unknown column 'artikel.Ime' in 'field list'). Če zamenjam FULL za RIGHT mi izpiše prav (tudi dobavitelje, ki ne dobavljajo izdelkov). Če zamenjam FULL z LEFT mi izpiše tudi prav (tudi izdelki, ki nimajo dobaviteljev). Se pravi, da če hočem, da mi izpiše oboje, bi moralo biti FULL JOIN, mar ne ?

DavidJ ::

Pazi na imena atributov in tabel.

SELECT Dobavitelji.Ime, Artikli.Ime FROM Artikli FULL JOIN Dobavitelji ON Artikli.ID_dobavitelj=Dobavitelji.ID_dobavitelj;
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

nokaut240 ::

Teli atributi, ki sem jih jaz napisal, so pravi, ker v bazi, v katero dostopam, se imenujejo tabele dobavitelj, artikel, atributi pa ID...

DavidJ ::

Potem bi blo pa dobro, da podaš ER diagram dejanske baze.

BTW, Unknown column 'artikel.Ime' in 'field list' pomeni ravno to, da dostopaš do napačnih atributov. In kateri SUPB uporabljaš? Nekateri so case sensitive, nekateri ne.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

nokaut240 ::

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reklamacija artikla

Oddelek: Pomoč in nasveti
6908 (591) Mare2
»

SQL developer

Oddelek: Šola
81449 (1027) HotBurek
»

PostgreSQL pomoč

Oddelek: Programiranje
162357 (1850) Mato989
»

Baze ter relation med njimi

Oddelek: Programiranje
153057 (2618) Marat
»

(Access) query po datumu

Oddelek: Programiranje
211863 (1438) imagodei

Več podobnih tem