» »

Priključitev stikala z dvema tipkama

Priključitev stikala z dvema tipkama

matija00 ::

Živjo, se mučim že cel dan z vezavo stikala z dvema tipkama. Upam, da je kdo, ki bi mi lahko dal en nasvet.
V luknji kjer je montirano stikalo so tri žice. Dve črni in ena modra. Ko je varovalka priključena ena črna non stop sveti. Na to stikalo sta vezani dve luči. Eno mi je uspelo priključit tako da se prižiga, do druge pa ne pride več štroma. Ali sem mogoče kupil napačno stikalo?

KandazaR ::

Če ima stikalo dve tipki je zihr pravi. Samo vezava ti ne gre. Pomoje si ti napačno priklopil dovodno žico.
Sitkalo ima tir priklope in en je namenjen za tisto žico, ki kot praviš da "non stop sveti", ostala dva priklopa pa sta za tisti dve žici, ki peljeta do posamezne luči. Probaj za začetek zamenjati tisto črno žico, ki kot praviš "non stop sveti" in pa tisto žico, ki pelje do tiste luči ki sveti.
Je pa problem svetovat ker nevem kako stikalo točno zgleda. Bi bilo dobro če bi ti tole malo poslikal.

WaterBoy ::

Če ima stikalo zadaj 4 , pritelji fazo tja kjer je puščica. Nato na ostala dva priklučka pripelji žice od žarnic. In bo delalo.
 Stikalo

Stikalo



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava menjalnega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1641009 (11265) SonoR
»

Katera barva žice je ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2645519 (37256) St235
»

Menjava 2 menjalnih stikal pri dveh lučeh

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82907 (2706) Koleskar90
»

Čudna vezava elektrike v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
114778 (4499) alexmarsic
»

vezava stikala z dvojnimi tipkami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1912766 (12572) RejZoR

Več podobnih tem