» »

Nevem kaj je narobe s tem kompom?

Nevem kaj je narobe s tem kompom?

Jankolovski ::

Popravlam kolegov PC in sm probu že skor vse: prvo je bil naložen win xp in ko hočeš špilat špil ti zamrzne slika neglede ker špil, filme lahko normalno gledaš, potem včasih tudi kar v desktopu zamrzne, včasih se pa kar sam resetira vedno brez BSOD-a. Zamenjali smo driverje, naložili še windows 7 in probali če bodo windowsi našli rešitev in nič, potem sm probal z memtest vse ok potem sm probal še disk chek in vse ok. Tako da nevem kaj bi mu bilo mislil sem da se pregreva grafika sm dal gor ventilator in izbolšave ni.

Matična: ASUS A8NE-FM (od fujitsu simens)
Grafika: gf 6600
Rami: 2GB rama DDR400
Proc: AMD athlon 3000+

Zdej na uradni strani od asusa ni updejtov ker je plata od fujitsu simensa, ANNI je takrat pač nategnil veliko ljudi in jim prodajal cenejše matične od fujitsu simensa.
Tudi driverjov je malo. Rad bi probal še z novim BIOS-om vendar ga za plato a8ne-fm ne najdem!
Če bi kdo mel kaksno rešitev mi nej prosim sporoči!

XsenO ::

Nekako imam grafično na sumu, tako da jo poskusi začasno zamenjati pa sprobati kako gre.
1 + 1 = 1

boogie_xlr ::

Jaz menim, da ga napajalc serje(zmrzne, ko obremeni komp, sam od sebe restarta, brez bsod).

energetik ::

Brez BSOD je verjetno zato, ker je v nastavitvah nastavljeno, da se PC resetira avtomatsko. Pejt po sistemske lastnosti in to možnost odstrani. Potem boš dobil BSOD in mogoče kaj razbral iz njega.
Jaz bi na tvojem mestu probal s postopnim preizkušanjem komponent. Najprej bi probal z drugo grafično, potem drugim napajalcem.

EDIT: BIOS in gonilniki na Asus strani. Bi rekel, da bojo delovali, čeprav ne vem, zakaj imaš ti še FM oznako zraven. No, glede na tole bi rekel, da sta praktično enaki, razen formata plate in nekaterih podrobnosti. Čipset je pa enak.
EDIT2: če prou vidim, ima celo CrashFreeBIOS, torej tud če novi BIOS ne bo OK, ga komot restoraš iz original CDja od plate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Jankolovski ::

Bom probal prvo mal zamenjat grafo pa napajalc pa da vidmo kaj se bo zgodil!
Aja energetik je malo drugače a8ne-fm kot pa a8n-e, te plate a8ne-fm je asus naredil za fujitsu simens in za njih podpore kot se vidi iz uradne strani asus ni.
Zdej pa kako ugotoviti ali je bios od a8n-e isti kot za a8ne-fm je pa vprašanje? Raje nebi tvegal aja tegale crashfreebios pa nismen nikjer zasledil tko da ne bom tvegal, bom prvo probal zamenjat ostale komponente!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna ideja kako reinstall windows xp?

Oddelek: Strojna oprema
61467 (1319) fosil
»

update bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
141255 (1142) speljak
»

Problem - error loading operating system

Oddelek: Strojna oprema
101331 (1231) Trancedeejay
»

BIOS ROM checksum error

Oddelek: Strojna oprema
351406 (1142) cnZz
»

Zvočna ter Proc. nejasnost ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
5839 (764) Spike Edin

Več podobnih tem