» »

ClearOS

ClearOS

domenc ::

Živjo!

Malo me zanima vaše mnenje o ClearOS (serverski derivat od CentOS-a).
Kak se vam zdi, če ga seveda kdo uporablja, same nastavitve, težavnost, podpora na netu??

Zanima me pa tudi, ali se dosti pozna sama razlika med ClearOS-am ter Ubuntu Server varianto.

Zanima me pa pred vsem zato, ker želim prestaviti server na eno od teh dve variant (ClearOS 5.1 in Ubuntu 10.04 LTS(ko seveda pride)).

Lp, Domen

zee ::

Ne uporabljam CentOS-a, vendar bi zaradi razsirjenosti in posledicnega lazjega resevanja tezav posegel rajsi posegel po Ubuntuju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

urosh ::

Sam uporabljam Clarkconnect (sedaj clearos) že kar nekaj let (ene 7 sigurno) od verzije 2 naprej. Sedaj, ko je clearos, se je način licenciranja malce spremenil. Prej si imel home edicijo free (na koncu za 10 userjev), če si pa želel več pa je bila plačljiva. Sedaj, odkar je clearos, pa je v bistvu za vse zastonj, doplačaš pa kar želiš uporabljati dodatno. Sam sem z njim zelo zadovoljen, saj ima precej dober Firewall in lepo se da vse nastavljati na njem. Poznam uporabnike, pri katerih teče 30+ spletnih strani in enko število mail domen. In zadeva deluje bp. Fino je v toliko, da če nimaš ravno "preveč" linux znanja, da je že vse vključeno, samo nastaviti si moraš in že vse špila. Jaz sem zelo zadovoljen.

Lp

BlaY0 ::

Meni je zadeva všeč, ker ima recimo za razliko od eBox-a možnost fine tuninga, ki ti ga framework konfigurator ne povozi. Uporabljam od verzije 1 dalje in zadevo toplo priporočam.

domenc ::

zee je izjavil:

Ne uporabljam CentOS-a, vendar bi zaradi razsirjenosti in posledicnega lazjega resevanja tezav posegel rajsi posegel po Ubuntuju.

Aha, bom pa vseen najprej probal ClearOS, pa bom šel nato na Ubuntu različico, če mi ne bo ležala.

urosh je izjavil:

Sam uporabljam Clarkconnect (sedaj clearos) že kar nekaj let (ene 7 sigurno) od verzije 2 naprej. Sedaj, ko je clearos, se je način licenciranja malce spremenil. Prej si imel home edicijo free (na koncu za 10 userjev), če si pa želel več pa je bila plačljiva. Sedaj, odkar je clearos, pa je v bistvu za vse zastonj, doplačaš pa kar želiš uporabljati dodatno. Sam sem z njim zelo zadovoljen, saj ima precej dober Firewall in lepo se da vse nastavljati na njem. Poznam uporabnike, pri katerih teče 30+ spletnih strani in enko število mail domen. In zadeva deluje bp. Fino je v toliko, da če nimaš ravno "preveč" linux znanja, da je že vse vključeno, samo nastaviti si moraš in že vse špila. Jaz sem zelo zadovoljen.

Lp


Tnx, za ta odgovor. Ga bom probu, pa sporočim. Če mi pa ne bo kj šlo, bom pa uprašu.

BlaY0 je izjavil:

Meni je zadeva všeč, ker ima recimo za razliko od eBox-a možnost fine tuninga, ki ti ga framework konfigurator ne povozi. Uporabljam od verzije 1 dalje in zadevo toplo priporočam.

Ok, bom probal :)

LP Domen :D

domenc ::

Včeraj sem namestil si ClearOS, pa mam par vprašan (se glih ne spoznam preveč na linux):

    Zakaj zavraga je web config tok počasn, glede na to da delam lokalno?
    Kako updatetaš Apache na 2.2.15, php na 5.3.2 in mysql na 5.1.45?
    Kako nastaviš sambo za delovanje, tako da maš vse mape v linuxu vidne v windowsih?
    A obstaja kako druga spletna stran razen uradne, kjer je mal več vodičev, ker je uradna stran nekam skopa?


Zaenkrat toliko :)

Hvala že v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domenc ()

urosh ::

kar nekaj vodičev se še da najti na forumu (tudi še na clarkconnect.com). Preko tega sem jaz vse rešil, kar sem rabil...

BlaY0 ::

V zadnjem Linux Formatu je bil kao test teh router/nas Linux distribucij in se je na moje presenečenje na prvo mesto zavihtel prav eBox. ClearOS je bil na drugem mestu z isim skorom.

Key Quest ::

zee je izjavil:

Ne uporabljam CentOS-a, vendar bi zaradi razsirjenosti in posledicnega lazjega resevanja tezav posegel rajsi posegel po Ubuntuju.


Ubuntu je bolj razsirjen kvecjemu na desktop podrocju, za serverje pa je CentOS, oziroma RHEL nekako industry standard.


domenc je izjavil:

Živjo!

Malo me zanima vaše mnenje o ClearOS (serverski derivat od CentOS-a).


CentOS je ze serverski operacijski sistem. :s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev domačega Linux serverja

Oddelek: Omrežja in internet
61174 (854) Invictus
»

Kater OS za strežnik?

Oddelek: Operacijski sistemi
322773 (1311) BlaY0
»

Kateri server za učenje?

Oddelek: Operacijski sistemi
282895 (1947) Pimoz
»

Kateri OS za NAS?

Oddelek: Omrežja in internet
112092 (1655) AvtoR
»

Kako obiti strežnik?

Oddelek: Omrežja in internet
5920 (763) techfreak :)

Več podobnih tem