» »

Deljenje UMTS/HSDPA povezave na ladji

Deljenje UMTS/HSDPA povezave na ladji

Curious ::

Poleti planiram daljšo pot z ladjo ob Hrvaški obali in bi želel imeti neprestano dostop do interneta za par ljudi hkrati.

VIP kartico že imam, potreboval bi samo nekaj kar mi razdeli povezavo. Gledal sem Ericsson FWT W21 in WRT54G3G (ta potrebuje tudi PCMCIA kartico, ki je trenutno nimam in kot vem so ponavadi vezane na operaterja).

Ima kdo kakšen predlog kako se tega lotiti, izkušnje... ?

Vanadium ::

Curious ::

Izgleda odlično. Potrebujem samo takšno, ki je brez vezave in ni zaklenjena na operaterja.

Vanadium ::

Bolha?

Curious ::

Brez vezave ga že dobim (http://etrgovina.mobitel.si/katalog/mob..., samo nimam pa pojma ali je to zaklenjeno na operaterja.

Lahko kdo pomaga pri tem?

BlaY0 ::

Kolikor vem, Mobitel ne zaklepa več aparatov v svoji prodaji. Je za prašat, če to isto velja za t.i. modeme.

srus ::

Poguglaj malo za Joikuspot npr. http://www.joikuspot.com/aboutJoikuSpot.... Zakaj bi kupoval namenski HW, če ti lahko isto nalogo opravi tudi običajni Nokia/Symbian telefonček z wifi. Verjetno tudi UMTS/wifi telefončki drugih proizvajalcev ponujajo SW podobne funkcionalnosti.

Meni light varianta deluje bp. Zastonj varianta (light) omogoča prenos http protokola, plačljiva varianta (celih 7 EUR) pa prenaša vse protokole.

BlaY0 ::

Kolikor jaz vem ti telefoni prek WiFi omogočajo samo Ad-Hoc povezovanje druge WiFi naprave. WiFi naprave s t.i. "managed" modom so danes v svetu klientov že prava redkost.

mihec87 ::

Če imaš možnost oz če si pameten se odklopi od interneta za ta čas, boš veliko več odnesel od dopusta verjemi(lepi dnevi tečejo mimo,človek pa visi na internetu)..
Za nujne zadeve pa tako imaš en telefon pa si ga izmenjate če je že potreba..

Curious ::

@BlaY0: sem kontaktiral Mobitel, vendar brez odgovora. Glede Ad-Hoc pa nič pametnega na najdejm.

@srus: poznam in sem uporabljal, sedaj pa imam BlackBerry in iPhone. Prav tako si želim, da stvar dela, ko grem jaz stran (s telefonom), internet mora ostati.

@mihec87: ne bo šlo.

BlaY0 ::

Ad-Hoc sem omenil v povezavi s telefoni ki ponujajo deljeno povezavo. Kako misliš brez odgovora? Si poklical na 041700700 in so ti slušalko dol vrgli ;) Sicer pa glede na to, da je brez vezave, močno dvomim, da bi bil zaklenjen.

Curious ::

Poslal sem e-mail in sem do sedaj še brez odgovora.

Sem pa ravnokar poklical in mi je bilo rečeno, da ni zaklenjen, je pa seveda prenastavljen na Mobitel. Potreboval bi nastavitve za VIP, kar pa po vsej verjetnosti ne bi smel biti problem.

Vanadium ::

mobitel nic ne zaklepa ze dolgo. Tudi podatkovne naprave ne kajti imam njihovo pcmcia kartico v routerju wrt54G3G in dela b.p. in na simobil in na t-2 in na mobitel. Drugače se pa zapelji do centra pa vprašaj

BlaY0 ::

Curious: Si mislil morda "prednastavljen". Ne, tukaj ni nobenega problema.

Curious ::

@MadPanter: ja rečeno mi je bilo, da imajo v prodaji samo eno napravo, ki je še vedno zaklenjena.

@BlaY0: jup, tiskarski škrat.

Desty ::

JoikuSpot na Nokia pametnih telefonih (vsaj na seriji E) ima tudi možnost, da WLAN modul deluje kot AP, zatorej je to super rešitev. Ne vem pa, koliko uporabnikov hkrati se lahko nanj poveže, da bo telefon še "sfolgal".

krofeta ::

:)

Pesimist ::

Sej pa ce kupis po redni ceni, brez vezave, tudi ce zaklepajo, so ti dolzni odklenit. Vendar mobitel ne zaklepa, ker baje ne smejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
213921 (2959) zack069
»

Kateri telefon kupiti pri mobitelu.

Oddelek: Mobilne tehnologije
154642 (4183) SLO_Matej
»

simobil zaklep telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213596 (9087) Entity
»

Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
256304 (5189) Ice-Heki
»

mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
51123 (956) AndrejS

Več podobnih tem