» »

Grafična dela a slike ni...

Grafična dela a slike ni...

Fifty ::

torej, kupil sem novo grafično za prenosnik oz. rabljeno z bolhe. ko prižgem komp se ventilator začne normalno vrtet, grafična se normalno segreje a slike od nikoder. Je možno da je grafična vseeno zanič čeprav se segreje? Vse ostale komponente so brezhibne. Probal sem tudi že z zunanjim monitorjem a brez uspeha. Nove grafične se mi pa ne splača kupiti, saj stane 260€ (vsaj taka je cena na servisu, je pa skoraj ni možno dobiti nikjer, tako da sem imel srečo da sem jo našel na bolhi, a kaj ko še zmeraj ni slike). Prenosnik je Acer 5920G, grafična pa Geforce 8600M GT. Kakšen nasvet?

Bakerman ::

Si prepričan da je grafična kartica ki si jo kupil na bolhi, delujoča? Če prenosnik z "staro" grafično kartico deluje, potem je jasno da je "tanova" pokvarjena. Kolikor je meni znano so kartice 8600 GT iz serije ki ima serijsko napako. Napaka je ta da ko se kartica nekaj stokrat segreje in ohladi, crkne!

bluefish ::

Lahko poskusiš finto s pečico, ki je bila že nekajkrat omenjena po forumih. Seveda prej poskusi kontaktirati prodajalca, čeprav se zna zgoditi, da bo misteriozno poniknil.

Fifty ::

bluefish je izjavil:

Lahko poskusiš finto s pečico, ki je bila že nekajkrat omenjena po forumih. Seveda prej poskusi kontaktirati prodajalca, čeprav se zna zgoditi, da bo misteriozno poniknil.

torej, kartico ki sem jo kupil, sem prodajalcu poslal nazaj. Potem pa sem probal staro grafično, za katero so tudi na servisu rekli da je fuč, finto s pečico, dam za 5 minut na 200 stopinj, čez 1 uro probam kartica ne dela. Danes pa malo za foro še 1x probam kartico, ki sem jo pekel in ŠE ZMERAJ NE MOREM VERJETI, GRAFIČNA JE VSTALA OD MRTVIH :)))!!! 100x hvala blueFish za ta nasvet, ker se ga sam skoraj zagotovo ne bi spomnil.

rzhektor ::

Fifty je izjavil:

bluefish je izjavil:

Lahko poskusiš finto s pečico, ki je bila že nekajkrat omenjena po forumih. Seveda prej poskusi kontaktirati prodajalca, čeprav se zna zgoditi, da bo misteriozno poniknil.

torej, kartico ki sem jo kupil, sem prodajalcu poslal nazaj. Potem pa sem probal staro grafično, za katero so tudi na servisu rekli da je fuč, finto s pečico, dam za 5 minut na 200 stopinj, čez 1 uro probam kartica ne dela. Danes pa malo za foro še 1x probam kartico, ki sem jo pekel in ŠE ZMERAJ NE MOREM VERJETI, GRAFIČNA JE VSTALA OD MRTVIH :)))!!! 100x hvala blueFish za ta nasvet, ker se ga sam skoraj zagotovo ne bi spomnil.


pa ti to resno, al se zezaš??
Ker moji grafični se je tut pričelo "dremat", pa bi jo rad nazaj prebudu. A to si jo enostavno v pečico položu in zagrel al kaj??

Enron x86 ::

To je dobro znana finta. Malo pobrskaj; obstaja več različic receptov.

Mmmm, kako diši... :)

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

rzhektor ::

sm našu ja, sam baje naj bi tisti cin pri segrevanju oddajal precej toksičnih plinov, zato je uporaba domače pečice vprašljiva.. tako da..

huek111 ::

Saj ni treba dobesedno ubogati Enron x86 in vohati " toksičnih plinov"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
251457 (1066) SloBiscuit
»

Pomoč, grafika-matična.

Oddelek: Strojna oprema
8881 (686) stock
»

Asus 8600gt silent + napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
231187 (1034) Riff
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Zvok in slika
151320 (1074) Xserces
»

Grafična kartica problem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5731 (697) ZdravkoČolič

Več podobnih tem