» »

Telefon z najboljšim fotoaparatom

Telefon z najboljšim fotoaparatom

denabiker ::

zivjo.

kateri je trenutno telefon z najboljsim fotoaparatom? A je to morda Sony Ericsson Satio ali Samsung Pixon 12 ali kaj drugega?

SuperKobeD ::

Kupovat telefon zaradi fotoaparata je bedarija! Noben telefon se ne more primerjat z navadnim digitalnim fotoaparatom.
[With the lights out]

lambda ::

Hja, to je res, vedar če že itak kupuješ telefon, je še vedno fajn pogledat kaj dobiš.

8MP
12MP

Je pa meni trenutno najboljši kompromis med uporabnostjo telefona, kamero in vsem ostalim: N72.

js osebno ::

Trenutno najboljši fotoaparat s telefonom je Nokia N86 8 MP. Zakaj? Uporabljajo Carl Zeiss leče. Dejansko SE in Samsung samo nabijata pixle, ustalo je v k[censored].

RazzorX ::

Brezveze kupovat telefon zaradi fotoaparata, sploh pa vsi samo dajejo vse na pixle, kar je totalna bedarija. Digitalc star 5 let z 5MP naredi lepše slike kot pa nek telefon z 8MP.

bluefish ::

Ja, nikoli mi ni bilo jasno, kako lahko folk naseda na MP, ko pa jih tlačijo na senzor enake velikosti. Slikaš malo bolj v senci in dobiš tak šum, da se ne izkoplješ iz njega.

Bor H ::

Praviloma in SE supr fotoaparate (za kategorijo telefona), mislim pa da je bolje vzet 5MP in gledat kakšna je leča, nokia je bolj uboga glede tega, z izjemo kake N95. Fajn je če ma vsaj dual led, če ne kar xenon bliskavico.

neres ::

Kolikor sem gledal ima po mojem najboljši fotoaparat Samsung Pixon12. Čeprav Satio je zelo blizu in je tudi malenkost hitrejši za določene stvari:
http://www.gsmarena.com/12mp_shootout_s...

edit: Satio ima S60, tako da je tudi to ena prednost.

Če pa hočeš spodobne slike v temi je xenon nuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

lukaz ::

Me prav zanima če je teh 12mb od pixona vredno imena. Po mojih testih ima N95 z 5mp boljše slike kot Pixon z 8mp....

SuperKobeD ::

Od kdaj pa se kvaliteto meri v megapikslih? Trgovci nategujejo vse po vrsti...:|
Vse nad 3MP je pri telefonih bulšit.
[With the lights out]

Zgodovina sprememb…

denabiker ::

zakaj brezveze? meni je to super, ker imam telefon vedno zraven in vsake toliko časa pride kakšne trenutek ko si želim kaj poslikat. Po resnici imam 2 digitalca doma, enega boljšega, ampak ta boljšega jemljemo s sabo na izlete in dopust ipd. Težak je pol kilograma! Res da dela odlične slike, a kaj ko sem s telefomo bistveno več poslikal, ker ga pač ne jemljem s sabo.
A ni dobro imeti vse v eni napravi (telefon+navigacija+fotoaparat+in mnogo ostalega), pa čeprav je nek kompromis.
Da bi delali slabe slike ti ta novi, močno dvomim,koliko so hvaljeni, saj že stara nokia N95 z novim FW dela dobre slike pri dnevni svetlobi (s tem pač imam izkušnje). Sploh ta pixon 12 je ful hvaljen.

neres ::

lukaz je izjavil:

Po mojih testih ima N95 z 5mp boljše slike kot Pixon z 8mp....

Meni se zdi pa da ne. Sicer jih nisem direktno primerjal, ker Pixona nimam na voljo, ampak kolikor vidim po internetu je Pixon definitivno boljši.

Megapixlov je res "preveč" pri enih novejših telefonih, pač marketing dela svoje. Ampak zaradi tega niso končne slike nič slabše.

lukaz ::

neres je izjavil:

lukaz je izjavil:

Po mojih testih ima N95 z 5mp boljše slike kot Pixon z 8mp....

Meni se zdi pa da ne. Sicer jih nisem direktno primerjal, ker Pixona nimam na voljo, ampak kolikor vidim po internetu je Pixon definitivno boljši.

Megapixlov je res "preveč" pri enih novejših telefonih, pač marketing dela svoje. Ampak zaradi tega niso končne slike nič slabše.

Mel sm side by side in kukr sm gledu so ble n95 boljše (to je seveda moje osebno mnenje). Seveda to govorim o 8mp Pixonu....

lambda ::

Mogoče tudi pri teh Pixon 12MP ipd. velja to, kot sem izkusil na nekaterih 5MP telefonih - da preklopiš v 3 ali 5 MP način pa so slike dejansko lepše.

Tac20 ::

Meni se zdi kamera na fotiču zelo pomembna, na zdajšni nokiji E71, ki je sicer v vseh pogledih super telefon, je le ta porazne kvalitete. Kamera je obupna. (vem da telefon ni namenjen sploh fotkanju, ampak za tak denar bi lahko namontirali not nekaj boljše kvalitete).

Pred njo sem imel k800i ki je delal veliko boljse fotografije kot ta nokia. Prej sem na veliko fotografiral s telefonom, sedaj pa praktično nič ker nima smisla tako zanič fotografije sploh imet.

tommy boy ::

Jaz imam k790i in lahko rečem, da se veliko novejših in dražjih telefonov skrije pred njim. Slikam kar dosti z njim in mi je zelo pomembno, da ima mobitel dobro kamero. Tako kot pravite, za ta denar bi se pa lahko malo potrudili in kaj boljšega vgradili.

RazzorX ::

Omnia dela na dobri svetlobi super slike, vendar ima snemanje zelo slabo.

denabiker ::

lukaz je izjavil:

neres je izjavil:

lukaz je izjavil:

Po mojih testih ima N95 z 5mp boljše slike kot Pixon z 8mp....

Meni se zdi pa da ne. Sicer jih nisem direktno primerjal, ker Pixona nimam na voljo, ampak kolikor vidim po internetu je Pixon definitivno boljši.

Megapixlov je res "preveč" pri enih novejših telefonih, pač marketing dela svoje. Ampak zaradi tega niso končne slike nič slabše.

Mel sm side by side in kukr sm gledu so ble n95 boljše (to je seveda moje osebno mnenje). Seveda to govorim o 8mp Pixonu....


pa si to dal na PC in primerjal? menda nisi na telefonu primerjal?

lukaz ::

denabiker je izjavil:

lukaz je izjavil:

neres je izjavil:

lukaz je izjavil:

Po mojih testih ima N95 z 5mp boljše slike kot Pixon z 8mp....

Meni se zdi pa da ne. Sicer jih nisem direktno primerjal, ker Pixona nimam na voljo, ampak kolikor vidim po internetu je Pixon definitivno boljši.

Megapixlov je res "preveč" pri enih novejših telefonih, pač marketing dela svoje. Ampak zaradi tega niso končne slike nič slabše.

Mel sm side by side in kukr sm gledu so ble n95 boljše (to je seveda moje osebno mnenje). Seveda to govorim o 8mp Pixonu....


pa si to dal na PC in primerjal? menda nisi na telefonu primerjal?


Na PCju. Je pa res da nevem niti več kje mam te slike...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia N8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
719476 (5625) umexteacher
»

Nokia N79 ali Nokia 5800 XpressMusic

Oddelek: Mobilne tehnologije
312948 (1224) zuz3k
»

Mango bo debitiral na Nokiah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6417493 (15440) BlueRunner
»

Telefon z veliko megapixli

Oddelek: Mobilne tehnologije
121073 (848) denabiker
»

Pomoč pri izbiri telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
232033 (1491) glistovje

Več podobnih tem