» »

Kulinarika: Ingverjevo pivo

Kulinarika: Ingverjevo pivo

rdecaluc ::

Hej.

Trenutno se že nekaj časa trudim zbrat informacije, da bi si lahko naredil domače ingverjevo pivo. Do sedaj sem že našel recept, vendar pa mi manjka ena sestavina.

Ta sestavina je "ginger beer plant" (ni enako ingver!). To stvar nujno potrebujem, zato bi prosil, če jo ima kdo slučajno kej doma, če bi bil pripravljen odstopit eno malenkost.

Vem, da se da tudi nabavit ta pivo, vendar v Sloveniji ne najdem.. vsaj ne tistega katerega iščem.

Če ima kdo kaj več informacij o tem, bi prosil če tu napiše. Hvala

Lep pozdrav.
Est modus in rebus. ,typos

PacificBlue ::

Ginger Beer Plant Recipe

Ginger beer plant is actually the combination of the fungus named Saccharomyces florentinus and the bacteria Lactobacillus hilgardii, this magical combination actually forms the gelatinous structure of the ginger beer.

Ingredients:
Water
Baker's or Brewer's yeast (1 teaspoon full)
Ground ginger
Sugar
Procedure:
Take a small glass jar to mix the water and the yeast together. After that, add sugar and ginger and stir really well. Keep this mixture for 24 hours and again add 2 teaspoons of sugar and 1 teaspoon of ginger, to the mixture and stir well. You have to repeat the same procedure for next 5 days.

Brewers Yeast(kvas) dobiš recimo tukaj:

http://usaizdelki.com/theproducts.cfm?c...

pa mogoče tudi v Merkatorju,ugibam...
I’m out.
:3

rdecaluc ::

Hej

Ta recept, katerega si napisal ni to kar iščem - seveda pivo bi uspel narest tudi s tem, vendar nebi imelo tistega okusa, katerega iščem.

"ginger beer plant" res je "simbioza"(ne me zdej tole za besedo držat) fungusa, ter bakterije, vendar tega ne dobiš s tem receptom. V samo varjenje piva, katerega sam nameravam delat ni gre niti malenkost kvasa ampak samo ta rastlina. Zgleda nekako takole:

Realno je bela/prozorna, plava na vodi.. tale je bila ravno vzeta ven iz batcha.

Ginger beer "plant" je reč, s katero so včasih delali pivo, vendar je med 2.sv.vojno "izumrla". Samo še nekaj pivovarjev dela na ta način, rastlino pa tudi ohranjajo posamezniki.

Zato sem napisal, če jo kdo slučajno ima in jo tudi povsod iščem
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

PacificBlue ::

Ta "ginger beer plant", ki je sestavljen organizem iz gliv, in bakterij, izmed katerih je tudi ta:

"Ginger beer plant (GBP) is not what is usually considered a plant, but a composite organism consisting of a fungus, the yeast Saccharomyces florentinus (formerly Saccharomyces pyriformis) and the bacterium Lactobacillus hilgardii (formerly Brevibacterium vermiforme),[2][3] which form a symbiotic colony of bacteria and yeast".

Saccharomyces pyriformis= neke vrste kvasovk

torej ginger beer plant,ni rastlina, ampak organizem iz gliv(kvasovk) in bakterij...torej je v njej tudi kvas. V samo pivo ga verjetn res ne gre, sam ta "rastlina" ga pa vsebuje..:)
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

Hej.

Ne potrebujem razlage kaj točno je, ker meni ni pomembno.

Potrebujem samo to "rastlinco".

Nekdo na instructables jo je ponujal, pa sem mu poslal mail. Upam da kmalu odgovori.

Če slučajno kdo kje zasledi bi bil res vesel, če tukaj napiše.

Me pa zanima, če v Sloveniji kakšna domača pivovarna še uporablja ta star način?

Lp.
Est modus in rebus. ,typos

PacificBlue ::

Ne potrebujem razlage kaj točno je, ker meni ni pomembno.

Potrebujem samo to "rastlinco".


Pa če imam občutek, da ti ni ravno jasno da ta "rastlina" vsebuje kvasovke, in da lahko ENAKO "rastlino" dobiš z mojim zgornjim receptom. Postopek traja 5 dni... Seveda, lahko pa jo verjetno industrijsko pridelano kupiš kje, samo kje tega pa nimam pojma.
I’m out.
:3

rdecaluc ::

Hej.

Ne dobiš enake rastline, ne me prepričevat. Gotova pa je podobna. Sestavine so enake, vendar do sedaj v kolikor sem bral ni še nikomur doma uspelo poustvarit tistega pravega recepta, katerega je ugotovil Harry Marshall Ward.

Tudi te rastline nihče ne proizvaja industrijsko, saj se te dni uporabljajo druge reči. (edit: razen tistih par pivovarn, ki še uporablja stari način)

Ne pravim, da s tvojim receptom nebi uspel narest piva, niti nebi bil slab. Ampak s tem, čemur jaz želim pride okus drugačen.

Vse je v okusu.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

PacificBlue ::

Sestavine so enake, vendar do sedaj v kolikor sem bral ni še nikomur doma uspelo poustvarit tistega pravega recepta, katerega je ugotovil Harry Marshall Ward.


Ah ja, zdj mi je pa vse jasno. Vso srečo!;)
I’m out.
:3

dzinks63 ::

Delanje piva je zelo zahtevna reč, pa naj bo kakršno koli. Razen če si pripravljen piti, oziroma spiti kakršnokoli brozgo. Če nimaš konkretnih izkušenj in tudi pogojev za to, ti ne bo uspelo narediti okusnega piva, pa naj se sliši še tako zelo pesimistično. Kupi si dobro originalno ingverjevo pivo in uživaj, na home made pa pozabi.

rdecaluc ::

Hej.

To sam jemljem kot iziv.

Ta recept, katerega imam, vklučuje vse varnostne ukrepe (čistoča, pazit da CO2 kasneje..) tako da sem se ga namenil poskusit. Glede pogojev pa mi manjka samo še zadnja sestavina.

Ingverjevo pivo ni tako težko narest kot pa kakšno pivo iz hmelja, ječmena, pšenice..

Glede nakupa pa kot sem že rekel v Sloveniji je to na psu.. Nikjer nič ne najdem, tisto pa kar sem pa je brez alkohola.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti "cider" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9422627 (1540) BuDi79
»

Ali se kdo dela svoje pivo?

Oddelek: Loža
133156 (2513) errhec
»

Pozna kdo Ginger Ale pijačo?

Oddelek: Loža
122473 (1926) otago
»

Ginger Ale...

Oddelek: Loža
296210 (4547) rdecaluc
»

Testo za hamburger

Oddelek: Loža
191836 (1487) frenk

Več podobnih tem