» »

DOMAČE OMREŽJE DVEH RAČUNALNIKOV

DOMAČE OMREŽJE DVEH RAČUNALNIKOV

MAX34216 ::

Enkrat sem že težil s tem, kaj potrebujem, zdej pa me zanima kako moram potem vse nastavit. Imam dve omrežni kartici in kabel. Vse je že inštalirano. Kartici delujeta, zanima pa me kaj moram sedaj naredit, da bosta oba računalnika v omrežje povezana.

BojlerTM ::

sej v bistvu sta..
nastimi ip-ja (npr. 192.168.0.1 in 192.168.0.2)
nastimas workgroup in imena racunalnikov in upas, da se vidita..
men to tko dela..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

matter ::

Povej ker OS maŠ.

MAX34216 ::

Imam windows millenium. Probal sem tud z ip številkami, vendar ni blo nič. Če ima kdo kakšna bolj natančna navodila

Gh0st ::

Jest vem za win98 in win2000 ampak kukr jest vem moras naloziti tudi protokole ane!
se pravi: NetBEUI, IPX/SPX, TCP/IP, Windows sharing,...
in potem TCP/IP protokol nastavis na subnet mask 255.255.255.0 in z static IP naslovoma 192.168.0.1 in 192.168.0.2....
Potem nastavis se Windows sharing protokol da hoces dajat printer services in fajle u sharing....
Mal si poglej help pa to...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

msmiha ::

Pa s katerim kablom maš povezano UTP ali koaksialcem. Če maš z UTP potem, če nimaš vmes HUBa mora biti croslink kabel, če maš HUB pa more biti normalen UTP kabel. Jaz mam doma mrežo pa vse dela OK. Nastavit pa moraš pri protokolo TCP/IP
Ip adres jaz mam naprimer 172.16.0.1
na drugem compo pa 172.16.0.2
Maska podomrežja more biti na obeh računalnikih nastavljena na 255.255.255.0
To bi bilo vse.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

salesky ::

Ja pa seveda moras dat tud diske u skupno rabo. >:D

Mercier ::

Msmiha ti je povedal vse, samo dodal bi, da lahko probaš če stvar dela, tako, da uporabiš NetBEUI protokol. Ta je namreč trotlziher (nič nastavitev). Če deluje, torej vidiš oba računalnika, potem NetBEUI odstraniš (je počasen) in uporabljaš TCP/IP (nastavitve zgoraj). Odstrani tudi druge napotrebne protokole, obdrži le TCP/IP + File and Printer Sharing for...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289324 (6260) bastadu
»

Koaksialna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
81002 (928) ToniT
»

3 računalniki v mreži, deluje , vendar pooocasi

Oddelek: Operacijski sistemi
10928 (785) urban
»

hub,2pc,adsl:ok,mreže pa ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
11840 (659) pezo
»

2 PCja + crossover =kako?

Oddelek: Strojna oprema
8856 (729) ABX

Več podobnih tem