» »

Kok Giga disk lahk spravm v mojo mašino??????

Kok Giga disk lahk spravm v mojo mašino??????

sverde21 ::

Ne vem kje naj dam to temo zato sem jo dal tukaj.

imam računalnik star 2-3 lete procesor celeron 600MHz @ 900 MHz, 128 Mb rama, win XP

plato zdle na pamet pojma nimam kako mam (bom pogledu)

a lahko kdo pove kolk velik disk lahko priklopim največ na to mašino ker je na teh starejših mašinah baje mal problem z kakim 120 giga diskovjem ker bios al neki ne podpira tega a se da kak porihtat tak d bi čimvečji disk not umontiru??

Pliz help!!!!!!!!!!!!

moderatorji če sem falil temo prosim premaknite post

Dr_M ::

z dodatnim ide/sata kontrolerjem zaobides omejitve velikosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sverde21 ::

Kok €€€€ pa pride ta dodatni kontroler, a lahk pol z tega kontrolerja laufam OS ???

Dr_M ::

take kontrolerje se dubi ze pod 10k sit. ma gor svoj bios in je tut normalno bootable in povsem enakovreden kontrolerju ki je ze integriran v chipset.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sverde21 ::

a to je kot PCI kartica al kaj? Bom jutr šou do ene trgovine pa se mal pozanimu

Dr_M ::



tuki mas en primerek kako lahko zgleda sata pci kartica.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Če imaš Abit ploščo, potem imaš podporo vsaj do 127GB, mogoče boš moral nadgraditi BIOS z zadnjim, če pa je kakšna leva firma brez podpore, potem pa PCI kontroler, kot ti je svetoval Dr_M.

Sicer ne najbolj ziher metoda, je tudi ta: če imaš že sedaj disk večji od 32GB in dela brez dodatnnih programov za preverjanje velikosti diska (moder okvir, takoj po POST sekvenci. z napisi kot DDO in ime diska) potem ti tvoja plošča podpira diske vsaj do 127GB.

Meja kako velik disk pravilno prepozna plošča (2, 8, 32, 128 GB...) je odvisna samo od tega kako je napisan BIOS, ne od uporabljenih chipov na plošči.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

cekr ::

Najprej poskusi, če ti zazna disk. Če bodo problemi, pa pojdi po nabavi. Klasične PCI - EIDE kartice stanejo od 5.000 sit naprej.

Pri Megahitu imajo kartico za 5400 sit z RAID-om.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

sverde21 ::

hmm sm pogledu slikco od tiste kartice k si jo limu gor dj sm pa zmeden tam vidm 2 konektorja kne vem zaka b bla, a tm IDE kabu vklopš, a so kakšni posebni kabli al ka

sorry ampak sm totaln laik glede takih kartic :8)

Haby ::

Tisto sta priklopa za SATA (serial ATA) diske, ki imajo drugacne priklope, nimajo IDE.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

sverde21 ::

aja ups :8) če bom bom verjetno vzeu kontroler za IDE ker mam že ta disk ki je sedaj not IDE

BTW a obstaja kak program, ki ti pokaže kok disk lahk največ prklopš ker suport za mojo plato je na neki kitajski al japonski strani k so same tiste njihove grable k jih ne znam prebrat tud google jih ne zna prevest ;( ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje dobit ata na s-ata konverter

Oddelek: Kaj kupiti
191225 (864) -Jani-
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122693 (2570) jELKO
»

Kako velike diske podpira moja plata

Oddelek: Strojna oprema
8968 (885) Black Dragon
»

disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281192 (940) maticm
»

2diska@sata si3112 = problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12884 (752) fictionel

Več podobnih tem