» »

Nakup mrežne kartice

Nakup mrežne kartice

Scree ::

Lep pozdrav,

na tem forumu sem še zelo svež, tako da upam da se bomo razumeli.

Moj problem je, da sem pred kratkim nadgradil sistem z matično ploščo in novim procesorjem, ter temu primerno tudi z Windows 7 x86 (32-bitna verzija). Kmalu zatem se je pojavil en problem pri igrah in brskanju in sicer gre za t.i lag spike-e, kjer vsakih nekaj sekund doživim resnično grdo izgubo paketkov in se celotna zadeva tako rekoč ustavi. Isto je pri gledanju filmov na youtubu. Ko pride do lag spike-a se nalaganje videa ustavi, čez 3 sekunde pa se pretok filmčka spet začne.

Ugotovil sem že sprobal sem že veliko stvari pa nobena ni delovala, od spreminjanja nekaterih stvari v registru - ukinitev dependencia audiosrvca z multi media aplikatorjem,...), da je po vsej verjetnosti kriva moja mrežna kartica WMP54G. Neka rešitev obstaja, vendar samo za x64.

Moje vprašanje je naslednje: pozna kdo kako rešitev za ta moj problem?

Če ne bom našel ničesar pametnega bom po vsej verjetnosti kupil novo mrežno kartico. Na ta trg se ne spoznam, katero naj kupim?

zee ::

Uporabil si toliko besed, povedal pa nisi prav nic, kar bi lahko uporabili za resevanje problema.

Kaksna je konfiguracija racunalnika? Windows 7 so legalni?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Scree ::

Ja, ker mislim da to ni tako pomembno. Windows 7 so legalni, konfiguracija je pa:

Matična: ASUS P5QL PRO
Procesor: Intel Q8400
Ram: 3gb ddr3 rama
Grafična kartica: Nvidia 9800 GTX

Glaven problem se mi zdijo driverji za mrežno kartico - preprosto jih za windows 7 ni. Zato nekateri predlagajo inštalacijo driverjev za drugo kartico, ampak so tisti samo za x64, kot sem že predhodno povedal. Problem z windowsi to pomoje ni, ker sem spreminjal vnose v registru in izklopil background scan (ni tistega lag spike-a na vsakih 60 sekund)

amigo_no1 ::

Kupi Canyon CN WF-511 oz. EDIMAX EW-7128g.
Si win 7 na novo namestil ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Opkow ::

Pa si sel v BIOS izklopit mrezno in se med gledanjem filma ne zatika vec?

zee ::

Gonilniki za mrezno kartico na tvoji maticni plosci so na voljo. Lahko pa poskusis uporabiti gonilnike od XPjev/Viste.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jankolovski ::

Glej gor kot pravi zee gonilniki obstajajo naloži si gonilnike od Viste 32bit. Je pa res da sem jest meu tut staro wireless mrežno ki ni hotla delovat na windows 7, ker ni imela gonilnikov, probal sem z xp in vista gonilniki in na nobenih ni delovala tako da sem moral kupiti novo wireless kartico ker se mi ni dalo čakati posodobitev od firme.

Scree ::

Hvala za pomoč.

Gonilnike za mrežno kartico sem naložil, pa mi ni pomagal. Sem pa našel rešitev, ki za zdaj deluje (vsaj sodeč po testih). Inštaliral sem Ralinkove driverje PCI/mPCI/CB (RT256x/RT266x), ki so bojda kolikor tolikor kompatibilni s Linksysovimi, ter podpirajo windows 7. Brez težav sem jih zagnal in naredil profil ter se povezal na omrežje, packet loss je tudi izginil. Hvala še enkrat za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scree ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi driver se ne inštalira pravilno :S

Oddelek: Pomoč in nasveti
9565 (457) đus000
»

LAG SPIKES na leptopu kar naenkrat

Oddelek: Pomoč in nasveti
7531 (392) ajfon
»

windows 7 - no internet access

Oddelek: Operacijski sistemi
293583 (2303) xxxgeekxxx
»

POMOČ s driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
194560 (4374) gantar8

Več podobnih tem