» »

Internet - omejena povezava

Internet - omejena povezava

miana ::

Živjo!
Imam problem s povezavo na internet. Do pred kratkim je delal ok, potem pa nič več. Spreminjala nisem ničesar. Ko priključim kabel, zazna povezavo, nato pa napiše omejena povezava in dostop: Le krajevno.
Ponudnik interneta je T-2, sem klicala njihovo tehnično podporo, pravijo da je vse ok. Meni pa net še vedno ne dela :-(
Uporabljam visto, če odprem središče za skupno rabo in omrežje imam pri drugi povezavi rdeč križec.

Preverila sem mrežno, deluje pravilno, kaj drugega pa niti ne znam.
Vem, da je malo zmedeno napisano, ampak vseeno. Kdo ve kaj je problem?

Hvala,
lp

gorenjc ::

Vzrokov bi bilo lahko več. Kateri antivirusni program in požarni zid je nameščen?So bili pred težavo nameščeni kakšni varnostni popravki preko windows update?

miana ::

Pred kratkim sem si namestila avast, prej sem imela avg. Posodobitve preko windows update izvajam redno, kaj konkretno je bilo posodobljeno pa ne vem.
Na drugi lokaciji mi internet dela brez problemov.

lp

gorenjc ::

Naj se zažene cdm s skrbniškim računom in potem tam zažene naslednje ukaze:
ipconfig /all
nslookup slo-tech.com
Predhodno bi pa najprej odstranil avast, preveril če dela internet in ga potem spet namestil nazaj.

lithos ::

oh, še 666-ič ista težava,
ker omrežna kartica nima IP naslova in posledično ne DNS (ki jih za internet rabi)
(rahlo dvomim da je antivirusni program vzrok)

vzrokov je lahko več:
- če se povezuješ direktno s kablom iz računalnika na modem -> potrebno je kliknit 'Klicno povezavo v internet' oz. Connect to internet (broadband) "oprosti ker imam 'pri roki' samo EN ver. Viste ne poznam točno slovenskih izrazov"
slika:

slika

če povezave nimaš, jo naredi (vneseš pač geslo ki ga imaš od T-2)
slika

in obvezno uporabi Broadband povezavo oz. širokopasovno
slika

- če pa imaš povezavo preko Routerja:
takole naj bi ti pisalo pod lastnostmi mrežne kartice; DHCP enabled YES, IPv4 Address (naslov IP)
slika

če to ni, lahko nastaviš v lastnostih Internet Protocol Version 4
slika
slika


in ko ti uspe, sporoči :-)

Edit: 'slike se nočejo pokazat' - vdam se !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithos ()

miana ::

Živjo,
ko sem vpisala enega od ukazov (ne vem več katerega) mi je napisalo:
DNS request timed out.
timeout was 2 seconds.
Default Server Unknown.
Address: 84.255.209.79

Tudi če dam diagnosticiranje težav, mi omenja neko težavo z DNS strežnikom.
Ko sem se v ta računalnik prvič vklopila kabel za net, mi je sam prepoznal povezavo in nisem ničesar nastavljala. Sedaj po enem letu in pol, pa kar čez noč vse crkne.

x.sci ::

V cmd naklocaj "ping 193.2.1.66". Ce deluje (0% packet loss), pri navodilih lithosa na zadnji sliki obkljukas Use following DNS servers in vpises 8.8.8.8 in 84.255.209.77.

djtey ::

Pozdravljeni.

Imam problem z brezžičnim omrežjem. Stvar je sledeča. Doma sem v računalnik vgradil PCI wireless kartico, kjer imam kabelski internet. Povezava dela brez problema.
Sedaj sem pa PC nesel na vikend, kjer sem se želel preko wirelessa povezati z sosedovim routerom. Ponudnik internetnih storitve je SIOL. Omrežje mi zazna (signal je zelo dober 4 črice). Napiše pa mi omejen dostop.
Probal sem že z ukazom ipconfig /all, kateri mi izpiše podatke. Z ukazom services.msc sem pogledal pod DHCP Client kako je nastavljen Service startup, nastavljen je na samodejno.

Mogoče še kakšna rešitev?

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djtey ()

Duhec ::

Vpiši Siolova DNSja pa preizkusi.

amigo_no1 ::

Verjetno ima na routerju izklopljen dhcp (moraš ročno vnesti ip-je).

ne sme biti prazno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

djtey ::

Finta je v tem, da mi na laptopu deluje brežična povezava, pa imam vse nastaljeno na samodejno pridobivanje.
Torej DNSja vpišem reočno, IPja pa pustim na samodejno?

LP.

Duhec ::

Da.Preizkusi Siol dns: 193.189.160.13 in 193.189.160.23

djtey ::

Sedaj mi napiše povezava je vspostavljena. Ko pa v brskalniku hočem odpret stran mi je ne odpre.

Ko pa pingam recimo 213.168.1.2 mi napiše:
Poslani paketki=4, Prejeti=0, Igubljeni=4

Torej internetna povezava nedela, čeprav imam moč signala 4 črtice, in piše povezava je vzpostavljena?

Še obstaja kakšna rešitev?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internetna stran!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221221 (740) 5er-->
»

pppoe+mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
173489 (3067) Senitel
»

TOSHIBA satellite L650-11r WLAN driver

Oddelek: Pomoč in nasveti
152787 (2577) Stupo
»

Zvočna izolacija za bass zvočnik ?

Oddelek: Kaj kupiti
71924 (1672) boset
»

Namestitev routerja

Oddelek: Omrežja in internet
224556 (3666) bukev

Več podobnih tem