» »

Asus Ares v sliki

Asus Ares v sliki

Konceptna slika kartice

vir: Expreview.com

Prototipna tiskanina Aresa

vir: Expreview.com
Expreview.com - Pred mesecem dni smo poročali, da Asus namerava z novimi Radeoni slediti svojemu preteklemu trendu, ko so izdali posebno različico GeForce GTX 295, poimenovano Mars. Običajen GeForce GTX 295 namreč v primerjavi z najhitrejšim enojedrnim GeForce GTX 285 uporablja nekoliko počasnejši jedri, a ne v primeru kartice Mars. Ker so podobno taktiko ubrali tudi pri AMDju za Radeon HD 5970, pri Asusu menijo, da je tukaj še prostor za izboljšave.

Za razliko do Marsa, Ares, kot bo znana posebna izdaja Radeona HD 5970, ne bo sendvič izvedba, saj bosta obe jedri na isti tiskanini. Kartica, del Asusove serije Republic of Gamers, bo tako uporabljala posebni jedri s frekvenco 850 MHz in nižjo porabo na račun manjšega puščanja toka ter skupno 4 GB pomnilnika, ki bo tekel pri 1200 MHz. Glede na interne teste bo to v 3D Mark Vantage pri ekstremnih nastavitvah prineslo kar 28% več točk, X14104 namesto X11000.

Zanimiva je tudi hladilna rešitev, ki naj bi imela kar 8 toplotnih cevk in bo v celoti izdelana iz bakra. Le-te bodo dobrodošle, saj naj bi ventilator pri 4200 obratih na minuto oddajal le 37 dB, v primerjavi s 44,5 dB, kolikor znaša glasnost tovarniškega hladilnika. Mnogi bodo, glede na testno tiskanino, verjetno tudi presenečeni nad kar tremi napajalnimi priključki, dvema 8-pinskima in enim 6-pinskim. Skupaj s PCIe režo tako kartica zmore dobiti kar 450 W električne moči. Zaradi uporabe zmogljivejših jeder to niti ni presenetljivo, saj že tovarniški Radeon HD 5970 s pomočjo navijanja lahko dodobra preseže 300 W, kolikor zmorejo njegovi priključki, in se približa porabi 400 W. V primeru da ste vešči finščine, si lahko preberete še izvorni novici.

32 komentarjev

BaToCarx ::

Zakon ime.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

galu ::

BaToCarx je izjavil:

Zakon ime.:D


Sej te bo minilo ko boš izvedel ceno.:))
Tako to gre.

Mordecai ::

To je hd5970, ki sem jo pričakoval od AMD-ja, ne pa nek slabo hlajen (določeni VRM-ji) tralala, ki je slabši in mnogo dražji od 5850 CF.
Sam draga bo pa sigurno. Mogoče je limited edition?:|

Relanium ::

To pa je en grelec za dnevno sobo

virtuality ::

Ja ceno bo res velika ma kaj šele pol kaj morš vse nabavit. Če hočeš da jo izkoristiš moraš meti i7, ful rama 8gb :D pa še napajalnik 1000W ali več... To pa nanese kar nekaj denarja :D

kmetek ::

1200EUR+ :))

galu ::

Grafa bo minimalno 1500e, in to ne pretiravam. Je tudi limited edition, sodeč po MARSu bo samo 1000 kosov...
Za CF pa sta resnično potrebna 2 napajalca.>:D
Tako to gre.

mtosev ::

to pa res nikoli ne kupim. aja za 550E bi mogoce se
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Cena naj bi bila kao med 500 in 1000 dolarji, več informacij pa na CeBITu.

galu ::

PrimozR je izjavil:

Cena naj bi bila kao med 500 in 1000 dolarji, več informacij pa na CeBITu.


Mnja, če se bo zgledoval po MARSu so to mokre sanje...:)
Tako to gre.

crayz43 ::

To bi pa meu , bravo asus!

Xserces ::

crayz43 je izjavil:

To bi pa meu , bravo asus!


ti kr dej tok kesa.... :D
Mars je biu 1500 $ al kok?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BoLhCa ::

saj naj bi ventilator pri 4200 obratih na minuto oddajal le 37 dB, v primerjavi s 44,5 dB, kolikor znaša glasnost tovarniškega hladilnika.

HAHAHAHA kaj si ja nor, še po desetih zvečer neb smel met vžgano, k bi sosedje znorel LOL.

M-XXXX ::

BoLhCa je izjavil:

saj naj bi ventilator pri 4200 obratih na minuto oddajal le 37 dB, v primerjavi s 44,5 dB, kolikor znaša glasnost tovarniškega hladilnika.

HAHAHAHA kaj si ja nor, še po desetih zvečer neb smel met vžgano, k bi sosedje znorel LOL.

Se zavedaš kako tiho je to? Oziroma skoraj pol tišje kot sta glasni 285 ter 295?

Steinkauz ::

37db ni tiho pa da se ubiješ.

M-XXXX ::

Steinkauz je izjavil:

37db ni tiho pa da se ubiješ.

Hmm, še eden, ki ne pozna glasnosti? No pa povej neko kartico višjega razreda, ki je tišja oziroma podobno glasna?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

axee ::

M-XXXX je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

37db ni tiho pa da se ubiješ.

Hmm, še eden, ki ne pozna glasnosti? No pa povej neko kartico višjega razreda, ki je tišja oziroma podobno glasna?


Ah ne se spet zaplest v debato: kaj je tiho in kaj ni. Za mnoge je le šum brez visokofrekvenčnega brnenja že tišina, jasno pa je da za naju z Steinkauz-em ni :)

Powercolor HD 5850 @ SPCR! Evo samo en primer, jaz bi kartico uvrstil v višji razred in 24dBA v full load-u.

Sicer pa ne vrjamem NOBENIM napovedim o glasnosti nobenega proizvajalca. Vsak meri posvoje, nekdo en meter stran, nekto 10cm. Nikjer ne podajo vrednosti glasnosti okolice, kar je najpomembnejše.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

M-XXXX ::

Ah ne se spet zaplest v debato: kaj je tiho in kaj ni.

Takoj odstopim od debate, če mi pokažeš kje v tej temi sem rekel, da je 37 tiho (samo po sebi)? Pa ne mešat s tistim, ko sem rekel, da je tiho proti 44...

Powercolor HD 5850 @ SPCR! Evo samo en primer, jaz bi kartico uvrstil v višji razred in 24dBA v full load-u.

Veš v kaj bi jaz uvrstil tole? V AFTERMARKET cooler kategorijo:) Saj lahko tudi na 5890 daš neslišno hlajenje (vodno), pa ne tlačimo tega v to debato ane:)?

ALT ::

mtosev, ta razpredelnca ti je pa enkratna :) po njihovo je treba uporabit zamaske za usesa ko si blizu prometa, susis lase, na podzemni, kosis travo..

se najboljsa pa sta ta primera, ko se otrok dere! in ko si na koncertu! :D

PrimozR ::

Zakaj? Odvisno od oddaljenosti. Moraš vedeti, da glasnost pada s kvadratom razdalje.

axee ::

M-XXXX je izjavil:

Ah ne se spet zaplest v debato: kaj je tiho in kaj ni.

Takoj odstopim od debate, če mi pokažeš kje v tej temi sem rekel, da je 37 tiho (samo po sebi)? Pa ne mešat s tistim, ko sem rekel, da je tiho proti 44...


Nanašalo se je na prejšne poste in novico, ne nate! Tako da brez zamere :)

Tisi cooler na HD5850 je referenčen, samo nalepka je Powercolor-jeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

PrimozR ::

Ne, ni, vsaj v testnu ne. Imaš na drugi strani montažo Accelerota (neuspešno) in Scythe Musashija. Razen če je v testih posebej napisano, za kater hladilnik gre (grem pogledat).

Hm, piše pred removalom stock coolerja, da so bili vsi testi opravljeni pred odstranjevanjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Waw, stock frekvenca >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

?

axee ::

PrimozR je izjavil:

Ne, ni, vsaj v testnu ne. Imaš na drugi strani montažo Accelerota (neuspešno) in Scythe Musashija. Razen če je v testih posebej napisano, za kater hladilnik gre (grem pogledat).

Hm, piše pred removalom stock coolerja, da so bili vsi testi opravljeni pred odstranjevanjem...



Other than that, this model is basically the same as most other HD 5850s, using the reference PCB and cooler.

M-XXXX ::

Other than that, this model is basically the same as most other HD 5850s, using the reference PCB and cooler.

To je letelo na "privzeto" grafično, pri testu za glasnost pa je drug cooler...

axee ::

Zdej se pa res počutim glupega. Na začetku testa je bilo povedano, da ta (powercolor-jeva) grafična uporablja referenčni hladilnik, identičen ostalim 5850kam. To potrdi tudi stavek pod sledečo tabelo:

SPCR



Jasno je da SPCR ni stran, kjer bi se testirala srova moč grafične, pač pa se testira porabo, hladilno učinkovitost ter najbolj pomembno: glasnost. Nevem zakaj bi oni testirali grafično kartico, potem pa uporabili drug hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

M-XXXX ::

Malo si slikce poglej...

Referenčen cooler (ta, ki ga uporablja omenjena grafa) po guru: http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

The noise levels coming from the card paint a different picture. I'm not really thrilled about it. At IDLE you'll have no problem with the card whatsoever as noise levels remain under 40 dBA.

Once the GPU starts to heat up the fan RPM will go up as well. The card however remains steady at roughly 41~42 dBA which really is a very normal noise level. Not annoying at all. So that's good as well. In CorssfierX expect a little more airflow, roughly 43 dBA, that is still perfectly fine.


Jasno zdaj?

axee ::

Oprosti ampak jaz ne vidim razlike med karticama razen v nalepki na hladilniku. Že napis ATI RADEON priča o tem.

Če se zdi ljudem pri guru3d (no disrespect) pod 40dBA tiho oziroma brez problema, potem nevem o čem debatiramo tukaj. Že izredno podobne temperature pričajo o tem da sta hladilnika enaka. Seveda so pri SPCR malce večje, ampak to je posledica izredno slabo hlajenega sistema. Višji decibeli pa enostavno pričajo o tem, da je (predvidevam) že testni računalnik (ter okolje) brez grafične kartice glasen 40dBA (SPCR soba ima pod 11dBA), zato se jim zdi kartica v idle neproblematična, v loadu pa sumljivo malo doda k splošni glasnosti sistema (le 4dBA), glede na veliko razliko pri SPCR.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

M-XXXX ::

Hmmm? Ti si rekel, da ima kartica s stock coolerjem 24dBA:

Powercolor HD 5850 @ SPCR! Evo samo en primer, jaz bi kartico uvrstil v višji razred in 24dBA v full load-u.

Jaz sem ti rekel, da s stock ventilatorjem NIMA NITI BLIZU 24dBA, kar sem ti tudi dokazal. Kaj zdaj meni, oziroma tebi ni jasno? Sem nekaj spregledal ali kaj??

Da še enkrat omenim: moje vprašanje je bilo:

No pa povej neko kartico višjega razreda, ki je tišja oziroma podobno glasna?
Letelo je na 37dBA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Other than that, this model is basically the same as most other HD 5850s, using the reference PCB and cooler.

To je letelo na "privzeto" grafično, pri testu za glasnost pa je drug cooler...

Ne ni, vsi testi so narejeni z refernčnim kulerjem.

axee je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Ne, ni, vsaj v testnu ne. Imaš na drugi strani montažo Accelerota (neuspešno) in Scythe Musashija. Razen če je v testih posebej napisano, za kater hladilnik gre (grem pogledat).

Hm, piše pred removalom stock coolerja, da so bili vsi testi opravljeni pred odstranjevanjem...



Other than that, this model is basically the same as most other HD 5850s, using the reference PCB and cooler.

Preberi moj post v celoti in poglej čas zadnjih sprememb ter del 'grem pogledat' :P

M-XXXX je izjavil:

Hmmm? Ti si rekel, da ima kartica s stock coolerjem 24dBA:

Powercolor HD 5850 @ SPCR! Evo samo en primer, jaz bi kartico uvrstil v višji razred in 24dBA v full load-u.

Jaz sem ti rekel, da s stock ventilatorjem NIMA NITI BLIZU 24dBA, kar sem ti tudi dokazal. Kaj zdaj meni, oziroma tebi ni jasno? Sem nekaj spregledal ali kaj??

Da še enkrat omenim: moje vprašanje je bilo:

No pa povej neko kartico višjega razreda, ki je tišja oziroma podobno glasna?
Letelo je na 37dBA!

Očitno ima. Pri SPRC merijo mislim da z enega metra. Kaj pa pri Guru3D? TBH v tem primeru skoraj bolj verjamem SPRCjevcem, ker se večinoma ukvarjajo prav s temi zadevami. Zdej če ti anjdeš en rezultat, ki govori ansprotno, to še ni dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon HD 6990 prihaja čez teden dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5228782 (26174) darkstar
»

Prihaja druga generacija Marsa

Oddelek: Novice / Grafične kartice
125525 (4687) Meizu
»

Novo najhitrejše grafično jedro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
448924 (7511) Senitel
»

Radeon HD 5970 in 5770 v Eyefinity izdaji

Oddelek: Novice / Grafične kartice
218017 (7167) PrimozR
»

Najhitrejša grafična kartica je ponovno rdeča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10711033 (8721) PrimozR

Več podobnih tem