» »

VIA C3 cpu in plata za njega

VIA C3 cpu in plata za njega

IceIceBaby ::

Ima kdo mogoče izkušnje s tem CPUjem. Mam v načrtu nardit Fanless računalnik in baje se C3 procesorji nič ne grejejo. Poleg tega je cena kar ugodna. Ampak kakšne so zmogljivosti ?

Pa kakšno plato mi priporočate. A obstaja kakšna ddr plata na katero bi lahk ta cpu porinu ?

TheJack ::

Spajky ::

Zakaj pa ne Tualatin Celly in ga DownClockaj na 66FSB in še znižaš Vcore na eni poceni Tuallie ready plati in ne bo rabil venta ali pa brez dovnclocka in z ventom na 5V-neslišno; mislim, da bi bile bolje performanse kot z ViaC3... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kuglvinkl ::

PR link Na tem linku je kar precej informacij o Tihih sistemih TM.

Our VIA C3™ Processor Based Quiet Reference System Specs:

VIA C3™ processor (the 800MHz VIA C3™ processor requires the least amount of cooling so is probably best for a truly silent system)
VIA PM133 chipset motherboard with hardware monitoring from Gigabyte model number: GA-6PMM (other models include: GA-6VEM, GA-6VEML, GA-6VMML, GA-6VMM-P)
256MB PC133 SDRAM
Quiet HD (we chose the 20 GB Seagate Barracuda ATA IV 7200 rpm ATA100 ST320011A because it's very reasonably priced and is freely available)
Integrated video and audio (VIA's integrated chipsets are great for low power, low noise and high value systems and provide ample compatibility and connectivity through their high level of integration)
Small PC case with sufficient airflow and a quiet power supply (see list of quiet power supplies)

For more ideas on how to build a quiet PC check out these links

Meni znana stran o tej tematiki.


In še en članek, o high-end fanless kišti.
Your focus determines your reallity

Red_Mamba ::

v PCX-u prodajajo VIA C3 plato z 800MHz procesorjem cena je 35000SIT. Procesor je na ploščo že prilotan. Jaz že tudi zbiram denar, ker mislim da bo stvarca vsestransko uporabna :)

tha_man ::

Jaz tud mislim da bi blo bolj pametno nardit tako kot je Spajky rekel. Downclockaš Tualatina, mu znižaš voltažo, gor natakneš kak Volcano 7 brez venta pa bi moral čist kul delat.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Brane2 ::

Se strinjam. kar se VIAe tiče, počakaj na C5- če to sploh pride kdaj ven. Katerikoli Celeron sesuje C3 za šalo.

Jaz bi vzel veliko raje denimo Celerončka 1.3 GHz in ga hladil z ventom na 5V. Kdo ve, mogoče ga celo ne bi blo treba underclockat...

tha_man ::

Če daš gor 8cm vent na 5V ga zagotovo ne bi blo treba downclockat, ker celo mojemu XP1600 popolnoma zadostuje 8cm vent na 2000 rpm.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

IceIceBaby ::

Eh ja...sem prebral test in še nekaj drugih pa očitno le ni tako zakon tale C3. Pri stvareh ki meni najbolj prav pridejo popušu 1giga C3 pred 667 celeronom kar precej. Torej odpade.

Pa še to. Tele baracude so res neslišne ? A ma kdo mogoče. Zamenam za WD 40giga :)

tha_man ::

Mam jaz, ampak ne zamenjam ;)

Ja, vrtenje je res neslišno, škrtanje glav pa je malo slišat, ampak opazno manj kot pri kateremkoli drugem disku.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165870 (5587) rkb2
»

Tih strežnik 24/7 za zelo malo dostopa dnevno

Oddelek: Omrežja in internet
111537 (1277) Poldi112
»

tih racunalnik-kaj za en procesor?

Oddelek: Strojna oprema
111064 (912) Trubadur
»

Glasnost abaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222078 (1556) Fury
»

Luštne µPlate VIA C3-test

Oddelek: Strojna oprema
311939 (1389) Smidgy

Več podobnih tem