» »

ljubljanski FMF ali mariborski FNM

ljubljanski FMF ali mariborski FNM

VitezVojko ::

zanima me katera šola je boljša, kje odneseš več znanja, če je pomembno da je in katera je bolj priznana, kje je kasneje več možnosti zaposlitve in sploh razlike in vtisi iz teh šol

LP

Bor H ::

Že zaradi tradicije je bolj priznana FMF, kar pa ne pomeni da je mariborska slaba, ampak definitivno če rečeš da si diplomant FMF boš hitreje dobil nerdy status ;)

overlord_tm ::

Naj bi bilo tako da ima uni-lj visji ranking med delodajalci, kot ostale univerze.

Drugace FMF je vredi :)

seminal ::

Tudi sam sem v enaki dilemi...
Nevem no 3 leta narejiš na FNM, potem pa lahko greš komot delat magisterij v LJ. Pravijo da nimaš nobenih težav potem dalje.

terryww ::

priporočam, da si pogledate predmete. mafija 1, mafija 2, modelska, dinamična analiza, kvantna 2 ipd. ponavadi ločijo fanta od moškega :P. mogoče pride prav tudi, če se primerja program dveh podobnih predmetov. drugač pa kot rečeno, če narediš, lahko rečeš, da si diplomiral na top 500 uni. kolko ti to pomaga na vpisu na podiplmca ali pri zaposlitvi, je drugo.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

seminal ::

Ja saj MAfio 1 in 2 imaš na FNM obvezno, prije predavat iz FMF profesor. NA FMF je pa kot izbirni predmet po novem tako da se lahko ogneš ;)

tyara ::

VitezVojko in seminal,
če vama lokacija ni pomembna potem ni kaj dosti za razmišljat. Odgovor je FMF:) Nevem kako je na FNM ampak sam trenutno končujem študij matematike na FMF in vam lahko iz prve roke povem, da sem od faksa dobil mnogo več kot sem pričakoval. Profesorji so odlični, znanja pa lahko odneseš kolikor ga lahko spraviš v glavo in še več:). Sicer pa do konca itaq ne prilezeš brez znanja.
Glede službe ni bojazni pride sama še preden jo začneš iskat.
Treba se je pa zavedat, da se na FMF-ju DELA, zato na koncu tudi nekaj veljaš.
Le redki delajo ta faks z levo roko in če razmišljata o pretiranem žuranju potem bolje, da si izbereta kak FF ali FDV sicer bo težka.
lp

Pro ::

Študiral na obeh univerzah in moram reči, da je nivo znanja, ki ti ga dasta pri obeh primerljiv. Je pa res, da so ljudje na FNM bolj človeški, topli, prilagodljivi, razumljivi.

Bor H ::

Zanimivo, meni se zdi da bolj človeški kot so na FMFju skorej ne morejo biti, niso pa popustljivi. Torej, vse se da zment ampak ne na račun pridobljenega znanja :)

Pro ::

Nič ne rečem, samo na FMFju nisem začutil pravih (skoraj prijateljskih) stikov profesor - študent. Na FNM imajo tutorsko izobraževanje, kar ga vsaj včasih na FMF ni bilo. Ko si enkrat bolj na tleh, ti lepa, spodbudna beseda veliko pomeni. Poleg tega so na podiplomskem študiju tako prilagodljivi, da sestavljajo urnik (začetek predavanj, dneve v tednu) glede na želje študentov. So pa tudi nepopustljivi pri znanju!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pro ()

Bor H ::

No tutorstvo sedaj je tudi na FMFju, nisem imel nikoli problem v odnosu s profesorji (sem v študentskem svetu tretje leto in sem imel kar nekaj opravka z njimi :) ). Kar se podiplomskega tiče pa ne vem, poznam dva, ki sta na njem in sta tudi rekla da so se odločili da ne bodo imeli počitnic zdj in raje prej končali predavanja tako da prilagodljivost očitno je. Je pa verjetno še zmeraj na koncu odvisno od profesorja in trenutnih razmer na faksu, verjeli ali ne ampak dekan + prodekani imajo hudo veliko besedo.

mojca ::

Pro je izjavil:

Študiral na obeh univerzah in moram reči, da je nivo znanja, ki ti ga dasta pri obeh primerljiv. Je pa res, da so ljudje na FNM bolj človeški, topli, prilagodljivi, razumljivi.


Ne poznam Mariborske fakultete, ampak čez osebje na FMF-ju se ne gre ravno pritoževati (govori se kvečjemu, da so matematikom malo zrasla krila, odkar imajo novo fakulteto). V primerjavi z ostalimi fakultetami bi rekla, da odnos do študentov močno štrli iz povprečja v pozitivno smer.

Posebej: Anžičkova v referatu za fiziko je eno samo zlato - in to je za dekanom druga najpomembnejša funkcija na fakulteti :) Na kemiji te referentka nadre, še preden potrkaš na vrata.

McHusch ::

mojca je izjavil:

Pro je izjavil:

Študiral na obeh univerzah in moram reči, da je nivo znanja, ki ti ga dasta pri obeh primerljiv. Je pa res, da so ljudje na FNM bolj človeški, topli, prilagodljivi, razumljivi.


Na kemiji te referentka nadre, še preden potrkaš na vrata.


Protestiram! ;)

Apollinaris ::

Da ne odpiram ravno nove teme.

Ima mogoče kdo tu kakšne izkušnje s podiplomcem na FNM? Smer fizika.

Thnx!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599409 (7330) A120
»

Vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
313981 (3152) deltacqb
»

Matematika na FNM MB

Oddelek: Šola
62123 (1920) Volta
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215739 (12707) žana
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418861 (16329) foxigirl

Več podobnih tem