» »

Slow food!

Slow food!

STASI ::

Kje ste bili, cena in ocena. Iščem nekaj kamor bi peljal svojo za njen RD. Predvsem me zanima ocen in cena.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

MTm2H37rqt7B ::

Skaručna, Vodice - dobra hrana, kul vzdušje če je družba. Cene žal nevem, je blo službeno.

WarpedGone ::

Imperial maribor. Italijanske zadeve, bolj morsko orientirano. Sama ponudba ni ravno zelo široka, je pa zato tisto kar je, toliko bolj "popedenane".
Price/performance tak, da nism mogu verjet.
Zbogom in hvala za vse ribe

Backup22 ::

Baje je tudi Rožmarin v Mariboru super - male porcije (pri slow foodu nima veze), ampak zelo okusno :)
//

STASI ::

Ravno ta Skaručna me mika.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • vrnilo v prejšnje stanje: STASI ()

msjr ::

Skaručne za dva ne priporočam, razen če imata "gozdarski" apetit. Če te ta mali dobi v roke, se težko rešiš, ker kar nosi in nosi. Pa potem vse lepo mastno zaračuna.

Ljubljana priporočam (je pa vse zelo drago):

- Vrbinc: ribice, nadodlično
- Manna: na nivoju
- Hana: sploh odlično, ampak ambient je bolj lev
- JB: če je neomejen budget

Zeberdee ::

Danilo, isto (pre)drago. Če želiš nekaj posebnega in da imaš dovolj denarja - maxi, Toplice na Bledu,
če pa imaš recimo ene 100 EUR, pa pojdi na Bled v Peglezn ali na Tabor. Zelo dobra restavracija je baje tudi v podljubelju, ribja, cenovno dokaj sprejemljiva.

zee ::

Še en glas za Peglezn na Bledu. Porcije so sicer za odtenek prevelike. Cena je sprejemljiva.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

Jaz bi priporočal Rakar-Ponikve pri Trebnjem

Invictus ::

Gostilna Pod krvavcem. Sladkovodne ribe. Ni slabo ...

LP I.

Tody ::

Mi smo šli v Turško restavracijo ki je tm na roški zdraven mosta, pri križišču.

Res da nas je bilo ene 20 ampak smo 4 ure jedl pa una plesalka je bila in vsi smo bili siti za 15 eur na osebo.

destiny ::

Z mojo greva ponavadi v Villo Bello v Preddvor pri Kranju. Sicer ni slow food, majo pa zelo okusno hrano, odlična postrežba, pa še cena je ok.

McMallar ::

Z mojo pa greva ponavadi v Hišo Franko. Ampak verjetno je to zate predaleč. Zato pa je slow food in odlična hrana.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ABX ::

STASI je izjavil:

Kje ste bili, cena in ocena. Iščem nekaj kamor bi peljal svojo za njen RD. Predvsem me zanima ocen in cena.


Offtopic:
Vsak dan za kosilo, šef sicer ni zadovoljen ampak kaj češ.

Cena: 4-6E :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ejsi_Disi ::

Skaručna ni nič posebnega za tisto ceno, ki pride na koncu. Je pa veliko, ja.

Priporočam gostilno Krištof v PRedosljah, kjer imajo predvsem slovenske domače jedi ter bio variante.
http://www.rad-dobrojem.si/index.php?ke...
Rock n' roll ain't noise pollution!

nejcek74 ::

konzum

pa si sam najdi, po mojem mnenju imajo najboljši način ocenjevanja gostiln: kvaliteto vedno ocenjujejo glede na to kaj se oštarija gre. Zraven imaš ceno, ki so jo dali za užiranje.

msjr ::

Ilovar (Konzum) zelo pada na domače oštarije/kmečki turizem, tako da je nekatere ocene treba vzet z rezervo. Gostilna Pirc je pomoje ocenjena previsoko, Cubo pa odločno prenizko.

Drugače pa: Cubo je dober, ni slow food, je pa odlična restavracija za večerjo. Škoda da ni poletje bi predlagal Grm, not bi bilo treba malo prenoviti, ampak za jesti in piti je pa odlično.

Krištof je tudi meni všeč.

zee ::

Grm v Ljubljani je dobra izbira poleti.

Boljša izbira je denimo Žabar v Ljubljani, čeprav mi malo diši po socializmu noter.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

STASI ::

Konzum je v redu. Sam je pa res veliko ocen še iz časa tolarja.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zeberdee ::

Krištof je odlična gostilna, a mene osebno moti, da ga "serjejo" in da v to oštarijo ne moreš iti z večjo družbo (zato, ker bi nekdo izmed 10 sigurno hotel jesti nekaj najbolj preprostega).

krho ::

Če je krištof tista v gradu, pol je to edina gostilna iz katere sem odšel lačen.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jarre ::

Na Štajerskem se lahko odločiš tudi za Gostilno Šiker (http://www.gostilnasiker-sp.si/slo/defa.... Imajo tudi zelo dobro založeno vinsko klet.

msjr ::

Mimogrede, če koga pot vodi na Hrvaško (predvsem: Istra/Kvarner) naj si tam kar privošči, pri nas so zdaj cene v gostilnah tako zrasle, da so kar naenkrat poceni.

Btw.: govorim seveda o slow foodu oz. vsaj o počasnješih kosilih/večerjah in ne o menzah.

Ejsi_Disi ::

krho je izjavil:

Če je krištof tista v gradu, pol je to edina gostilna iz katere sem odšel lačen.


TO ni to.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Avenger ::

Asado v Levcu (pri Celju), Miran v Šentjurju, oba na visokem nivoju, še posebno prvi; cene še vedno sprejemljive, pa Cantina mexicana v LJ, če kdo še ne pozna.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

borutz ::

jap, se en glas za asado v Levcu
odlicna restavracija predvsem morska hrana.

msjr ::

Cantina mexicana je ena čisto navadna menza s predpripravljenimi obroki. Sicer pa to velja za [skoraj] vse "mehiške" (prej tex-mex) restavracije v Sloveniji.

BTW STASI, kje si bil, je bilo dobro?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

recmajkemi ::

Danilo v Retečah - nadzadovoljen, je pa res, da nisem bil plačnik. Pa vzame pol dneva, skoraj zmanjka tem za pogovor.

STASI ::

Bil sem v Mani. Fenomenalna postrežba in hrana. Vsaj takrat. Cena je bla cca 150 EUR.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

harvey ::

Svetujem Penzion Raduha - inovativen pristop, temelj jedi na domači dediščini, cene pa tudi ne ubijalske. Vsakdo bi mislim, da je malo od rok, vendar se splača pripeljati tja v idilične Luče. V tem času je pametno prej poklicati.

Napo je takole užival

atomc ::

Priporočam Jazbec v Tupelčah (Kras)

harvey ::

@ atomc, kdaj si bil nazadnje pri Jazbecu?

Ker kolikor mi je znano je Jazbec že nekaj časa zaprt. Pred tem je bil pa res med najboljšimi.

atomc ::

Nisem vedel, da je zaprt(razlog?), je pa res že nakaj časa odkar sem bil tam(~5let)

Avenger ::

Msjr, predpripravljenimi....? T-bone mi je vedno deloval sveže, krompir in vse ostalo tudi... Kje pa je potem kakšna dobra mehiška in ne "mehiška" restavracija? Je Joe Penas po tvoje tudi zanič? Pa Mexico 187 pri Tivoliju?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

zee ::

Penas se meni zdi bolj industrijski od Cantine. Pa nekajkrat se mi je v Penasu ze zgodilo, da sem kljub praznemu lokalu cakal dve uri na kosilo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tear_DR0P ::

Asado v Levcu (pri Celju)

po mojem mnenju je pa to malce boljša burekđinica - pa ne se zdej v tej temi spravt name, lahko posebi temo odprete, ampak tip sprašuje za dobre slow food restavracije, kar vsi grill in žar štanti z zastekljenim zimskim vrtom kar niso - se dobro nažreš za malo denarja, ampak to ni to
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tody ::

Zee hmm dve uri pač ne čakaš na kosilo :) Je mogla bit pa res dobra družba :D

msjr ::

Tear Drop je odgovoril namesto mene. Mehiške restavracje spadajo v to kategorijo.

Ne bom kazal s prstom, ampak take restavracije uporabljajo večinoma predpripravljeno hrano, tukaj bom naštel samo par stvari, ki se jih hitro spozna:

- vakumsko pakirano meso s podaljšanim rokom trajanja, velikokrat tudi že v omaki z ojačevalci okusa, glukoznim sirupom ipd.
- zmrznjen krompir z glazuro, ki se ga potem da v olje in se ga prodaja kot "pečen krompir"
- standardizirani prelivi za solate (ojačevalci okusa, podaljševanje roka trajanja...)
- omakice (tukaj je največja svinjarija guacamole, poglej v trgovini kaj vse vsebuje)
- umetni nacho sir (don't ask)
- predpripravljene tortilje (spet lahko pogledaš v trgovini kaj vse vsebujejo)

Dosti je.

Avenger ::

Khm... meni je ravno zdaj zapasala mehiška hrana in bi rad skupaj z nekom, da ne rečem nekdojo, v eni od teh restavracij večerjal. In torej, ne bo greh, če boš predlagal kakšno mehiško restavracijo, ki ni instant... saj menda obstaja, ali ne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

msjr ::

Lej, težko rečem, po moje ne, če je nuja za mehiško in se ti ne da kuhati doma se zdi Mexico 1867 v pomanjkanju izbire še najboljši....

STASI ::

A je bil kdo od vas v Gostišču Barbara? Ker njihova slow food menija se mi zdita zanimiva. Morda ve kak price range je?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra oštarija

Oddelek: Loža
264097 (3192) dope1337
»

dobra gostilna malo izven LJ

Oddelek: Loža
256593 (5640) Machete
»

Kam odpeljati starse na kosilo ob mojem RD

Oddelek: Loža
288976 (8184) celada
»

spisek najprivlačnejših slovenskih restavracij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116225 (14806) hendriks
»

Katero gostišče obiskati?

Oddelek: Loža
289804 (9199) strictom

Več podobnih tem