» »

Raznovrstna vprašanja s področja spletne prodaje

Raznovrstna vprašanja s področja spletne prodaje

dinozaver7 ::

Lp!

Izdelal sem spletno stran oz spletno aplikacijo, katero bi sedaj rad tržil. Zanima me, če moram imeti firmo(ali s.p.) in ali mora biti firma posebej registirana(recimo, da želim "dodati možnost splet. prodaje obstoječi firmi)? Kako bi najlažje uredil zadevo z registracijo uporabnikov; v mislih imam, da ko stranka plača, takoj dobi uporabniško ime in geslo, s katerima lahko dostopa do aplikacije?

Res bi bil hvaležen za kakršnekoli nasvete.

Lp,

M
:P

HardFu ::

seveda, ce hoces prejemati denar (razen donacij), potem moras biti posloven subjekt recimo s.p. ali d.o.o. Neke posebne registracije ne rabis, ker je racun za spletno aplikacijo opisan kot "storitev", in tukaj ni problemov. Kar se pa placevanja tice, pa je najboljse da prejemas denar preko kasnega servisa, recimo PayPala alil Moneybookers. Registracija in placilo pa ponavadi potekata v enem koraku, se pravi v istem obrazcu stranka vnese tako zeljeno uporabnisko ime in geslo, kot podatke kreditne kartice. Verjetno o varnosti ne rabim razglabljati, ker je samoumevno da bos poskrbel za to. Ce pa bos imel narocnine, torej mesecna ali letna placila, pa se splaca uporabit kaksen servis, kot je Spreedly
http://codeable.io

dinozaver7 ::

Aha, torej to me zanima, ta Spreedly. Ali ima tudi možnost dodelitve upor. imena in gesla ali poskrbi samo za plačevanje?
Torej glavno vprašanje sedaj je, kako bi izdelal to dodelitev uporabniškega imena in gesla in takojšen dostop?

Lp in hvala!
:P

HardFu ::

Ne, to je samo za to, da ti olajsa placevanje po spletu. Za clanstvo (torej uporabnisko ime in geslo) bos moral poskrbeti sam.
http://codeable.io

dinozaver7 ::

Kako bi pa to lahko rešil? Res nimam ideje niti kako se lotiti stvari. Je mogoče kje kaka poenostavljena "skripta"?

Hvala!
:P

Gandalfar ::

ja .. katerikoli CMS

dinozaver7 ::

Aha. Torej stran imam že narejeno, rabim samo še to "user,password" zadevo vgraditi. Na neki .php strani je ta aplikacija in sedaj bi rad omejil dostop do te strani. Stran je že zavarovana in sicer imam neko zelo preprosto skripto, v kateri je tole:

// Add login/password pairs below, like described above
$LOGIN_INFORMATION = array(
'user1' => 'pass1',
'user2' => 'pass2'
);

Lahko bi naredil neskončno teh userjev in gesel ročno. Sicer pa bi rad imel tako, da vsakič, ko nekda plača(preko Paypala), da dobi na email uporabniško ime in geslo iz tega seznama. Sedaj pa, kako bi to avtomatiziral+da ne bi dobivali istih imen in gesel?

Če bi mi kdo lahko pomagal pri tej zadevi, se mi lahko javi na ZS in mi pomaga, dobi zastonj dostop do aplikacije(je splošno uporabna) ali pa se zmeniva za plačilo.

Hvala in lp
:P

Zgodovina sprememb…

HardFu ::

Cisto tako, kako pa mislis ponujat podporo in fixe v spletni aplikaciji za katero bos racunal ce ti osnove delajo probleme?
http://codeable.io

dinozaver7 ::

Sama aplikacije je zelo preprosto zasnovana, njeno bistvo je v povezavah in bazi podatkov. Aplikacija nima zakomplicirane kode.

V bistvu sem pa mogoče našel idealen CMS, kaj pravite na Caribou CMS, ima kdo izkušnje?
:P

Zgodovina sprememb…

Tody ::

hja, me prov zanima kaj prodajaš kar se ne da najdit na netu oz sam sklofat če ni to tok zajeban. Vsak CMS je idealen dokler ne rabiš delat z njim :P

dinozaver7 ::

Saj pravim, bistvo je v ogromni bazi podatkov in povezavah med njimi. :) Ni tako simple.
Najbrž bom kar Caribou CMS uporabil, je še najbolj uporabna zadeva.
:P

dinozaver7 ::

Nekaj me še zanima, gotovo ima kdo kak nasvet...
Recimo, da po plačilu preko Paypala uporabnika usmerim na neko stran, kjer se lahko registrira/vpiše na listo in potem pač dobi podatke za dostop. Kako bi to stran dovolil samo uporabnikom, ki so prišli iz Paypalove strani (ali Monetine)? Ker drugače se ta stran lahko razpošlje in se bo vsak lahko prijavil...
:P

Vice ::

Recimo za Paypal imaš tukaj:
https://www.paypal.com/IntegrationCente...
Neki imaš tukaj:
http://www.trsplet.si/blog/2009/05/14/s...

itd, itd by google...

Tody ::

Jah rečeš da more bit referal paypal ali moneta. Uporabnika ko pride na tvojo stran komot spremljaš, lahko ga spremljaš s kašno ključno besedo je prišel ali iz katere spletne strani je prišel.

dinozaver7 ::

Tody je izjavil:

Jah rečeš da more bit referal paypal ali moneta. Uporabnika ko pride na tvojo stran komot spremljaš, lahko ga spremljaš s kašno ključno besedo je prišel ali iz katere spletne strani je prišel.

Kako narediš, da mora bit referal?
:P

Tody ::

dinozaver7 ::

Hja, bom nekako drugače poskusil rešiti, očitno se ne da drugače.

Nekaj me še zanima, recimo, da nekaj prepišeš iz knjige in daš na net, do teh vsebin pa dostop omejiš samo uporabnikom, ki plačajo. Je to skladno z zakonom? Kaj pa, če dam te vsebine zastonj in tudi članom?

Seveda z napisanimi avtorji itd.
:P

Tody ::

Vrjetno tebi besede "Vsakršno kopiranje in prepisovanje vsebin je strogo prepovedano" ne pomenijo kaj dosti ane?

dinozaver7 ::

To ja, pa vendar nekatere strani imajo dobesedno prepisan tekst in tudi vir imajo.
:P

Gandalfar ::

Se vedno ne smes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay-Paypal-Top up (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614520 (8650) dales
»

Rad bi avtomatsko izpolnjeval HTML obrazce

Oddelek: Programiranje
8837 (578) joze67
»

Abanet prva prijava

Oddelek: Pomoč in nasveti
198252 (7892) St235
»

Amis in mysql baza

Oddelek: Izdelava spletišč
193112 (2862) techfreak :)
»

Geslo za dostop do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
122005 (1806) CaqKa

Več podobnih tem