» »

odpadanje ometa

odpadanje ometa

prack88 ::

Pozdravljeni!

Zanima me ,če mi bi kdo lahko pomagal in svetoval kaj narediti, imam namreč probleme z odpadanjem ometa iz noslinih stebrov balkona. To se dogaja odkar sem postavil cokelj, izgleda kot da bi preko coklja vlaga potovala po stebru navzgor in mi tako odstranjevala omet...stvar se hitro širi.. hvala za nasvete :)

Tu so še slike za lažjo predstavo:



  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

prack88 ::

prack88 je izjavil:

cokelj

Cokelj- zidna obloga (na sliki sive plošče, vmes črne fuge)

hvala

treker ::

vprašaj raje tule: http://www.podsvojostreho.net

KandazaR ::

izgleda kot da bi preko coklja vlaga potovala po stebru navzgor


Je steber sigurno hidroizoliran? Če je odgovor da, pomeni da se vlaga vleče prek obloge stebra, ki pa očitno ni hidroizolirana od tal. Boš moral zažagati okrog in okrog nato pa to zarezo zafilati z hidroizolacijsko maso.
Potem počakaš še nekaj časa, da se steber posuši in popraviš tankoslojni omet.

jurre ::

mogoce je v slabem letu dni ze uredil stvar? :D

prack88 ::

KandazaR je izjavil:

izgleda kot da bi preko coklja vlaga potovala po stebru navzgor


Je steber sigurno hidroizoliran? Če je odgovor da, pomeni da se vlaga vleče prek obloge stebra, ki pa očitno ni hidroizolirana od tal. Boš moral zažagati okrog in okrog nato pa to zarezo zafilati z hidroizolacijsko maso.
Potem počakaš še nekaj časa, da se steber posuši in popraviš tankoslojni omet.


Steber sicer je hidro izoliran, ni pa nevem kako dobro, saj je hiša stara že 25let... Vendar mislim da je problem res v coklju, ki ni izoliran, saj do postavitve(20let) omet ni odpadal...
Mi lahko razložiš kako naj bi to stvar zarezal, ter katira hidro izolacijska masa bi bila prava? Bi bilo najbolše, da vržem tlakovce okol stebra ven, ter nato zarežem pod cokljem z "brusilko" (koliko globoko?)?

Hvala! :)

korenje3 ::

po moje bi moral dajat omet na čisti beton, ker tista vmesna plast sesa vodo kot papir.

msjr ::

U, tole je pa po moje kar velik problem.

- prej ko ni bilo cokla (predvidevam da je bila betonska plošča ali nič) je imela vlaga prosto pot navzgor in se je vse skupaj lepo sušilo.

- zdaj se ti zaradi prekinitve poti vode s ploščicami vlaga nabira pod njimi (isto kot če daš polivinil na travo, pa se takoj naberejo kapljice spodaj) in ti zaradi kapilarnega pritiska sili navzgor. Najlažja pot je zgleda po stebrih, ampak računaj da je pod celim coklom zdaj zaradi nezadostne hidroizolacije zelo vlažno, v glavnem jeba.

Kaj storiti?

A) vse ven in jovo na novo
B) okoli cokla skopati zadosti globok jarek in narediti odvodnjavanje izpod cokla.

Glede tega se posvetuj s strokovnjakom, kakršenkoli poseg na stebru ne bo rešil problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26071244 (60174) Zajec123
»

Kako zaščititi brunarico/lopo

Oddelek: Loža
199433 (8682) gruntfürmich
»

Izdelava rastlinjaka

Oddelek: Loža
2116788 (15855) Doman

Več podobnih tem