» »

Kariera v izdelovanju iger

Kariera v izdelovanju iger

boznar1 ::

Fantje dejte mi neki povedat. Mene tanajbel zaenkrat zanima animacija in bi se s tem rad tudi ukvarjal.
Ampak zdej jest ne najdem nobene take šole za učenje animiranja, programerstva in na sploh izdelovanja iger, s čemer bi se tudi rad ukvarjal. Tako da če kdo pozna kaksno šolo za izdelovanje iger okoli bližine Kranja če je možno naj to tudi nappiše.
Hvala za odgovore že v naprej in LP

bluefish ::

V Sloveniji na kaj takega pozabi. Konkretnih izobraževalnih programov na naših fakultetah in šolah ni, tako ti za prave izkušnje preostane le tujina - kaj šele, da bi imeli namenski program za učenje izdelovanja iger. Seveda pa so v tej industriji pomembne predvsem reference, sam papir je bolj ko ne le neka dodatna potrditev.
Seveda pa poleg šol tudi nimamo nekih konkrentih podjetij, edini omembe vreden je Zootfly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dolenc ::

Šole pri nas sicer ni, je pa marljotavžent virov na internetu kjer se lahko naučiš vse kar bi potreboval.

Jst sem se nekoč nekaj malega igral in sem naredil igro s razvojnim orodjem 3d game studio, not imaš editorja za izgradnjo stopenj, c script je nek enostavni skriptni jezik, da stvari sprogramiraš, lahko uporabiš tud vnaprej pripravljeno skripto in pa editor za izdelavo likov. Je precej povezljiva z ostalim programjem, jst sem sobo naredil z nekim terrain editorjem(sem hotel far cry izgled, kar je tud (recimo) ratal) in sem jo potem uvozil notri (ne spomnem se pa čist če je šlo direkt, da nisem dal prej v maxa), glavnega junaka in animacije s 3d studio maxom, s Cscriptom pa sestavil nekaj osnovnega, toliko da je bilo gibanje, 3os kamera, par animacij in gravitacija.

Uglavnem če te to veseli, za začetek imaš dovolj dela :). Da bi pa pri nas kariero iz tega naredil pa bol teško, bol za lastno veselje.

boznar1 ::

hvala za odgovor

dolenc ::

No sem poiskal igrico :D

Sicer je polizdelek ampak sem bil takrat zelo ponosen nanjo :), sem že reku da bom se nekoč poglobil pa stvari poštimal pa nekako ni naneslo na to in kot kaže tudi nikoli ne bo.

Če bo kdo slučajno sprobal, pa da se mu zgodi, da se kar iznenada med pohajovanjem po terenu, igra konča, pač ni bug ampak je feature :)

link na rapidshare

ps. če zateži z kakim errorjem da ni več mest (japajade), parkrat osvežiš stran pa pali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj se mi splača učiti?

Oddelek: Programiranje
426420 (3509) adhoc
»

"Game designer" - katera šola

Oddelek: Šola
478063 (5662) opeter
»

Pridružite se nam - B.U.G. Studios

Oddelek: Programiranje
324364 (2565) UFOKatarn
»

Iz zakulisja izdelovalcev iger

Oddelek: Igre
91408 (1248) kobilica
»

kako izdelovati igre

Oddelek: Programiranje
161102 (815) ^cyer3d

Več podobnih tem