» »

Kako popraviti potenciometer na zvočnikih?

Kako popraviti potenciometer na zvočnikih?

Kurzweil ::

Imam zvočnike Cambridge SoundWorks FourPointSurround FPS1600, pri katerih za nastavljanje glanosti in rezmerja med levo in desno stranjo zvoke uporabljam nekakšen wired remote. Nisem zdrzal dolgo, da nisem ta remote raztavil in spoznal da prav nič nemorem storiti saj je stvar popolnoma nemogoča za karkoli popravit, gre za nekakše dvostopenski potenciometer, ki ima v enem navoju "dve osi"...

Zanima me kako bi lahko stvar nadomestil saj zaradi tega popolnoma nil nemorem, zvočniki pa delujejo še vedno normalno, volume pa je na zelo tiho... zvočniki pa so preveč vredu da bi jih zamenjal...

Link do zvočnikov, ta remote je tista zadeva na kablu...

Hvala za odgovore, Lp

solatko ::

Vsak servis za elektroniko, ti bo to uštimal za male pare.

Pyr0Beast ::

Slikaj. Je pa te potenciometre dokaj težko najti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

vlado1 ::

probaj slikat tako da se kakšna oznaka vidi(vrednost)bo še lažje
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

BALAST ::

Sem imel ta starejši model FPS1600, pa mi je že takoj po nakupu nagajal potenciomer, katerega sem takoj reklamiral.
Poslali so mi novega, vendar z isto hibo, da nekje na 1/3 potenciometra povišal glasnost za 50%, res neznosna zadeva.
Potem sem utišal glasnost na računalniku, ker drugih 2/3 potenciometra je delovali normalno.

Kurzweil ::

Jaz imam problem, ker če imam remote skoraj na mute in lahko dam na računalniku maksimalno glasnost in negre.. bi mogoče deloval katerikoli drug, ki ima isti priklop?

Preprosto upam in nemorem verjet da bi zaradi tega moral menjati zvočnike... prepričan sem da se najde tu nekdo, ki bi znal to rešiti... stvar ze dolgo ni v garanciji..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

BALAST ::

Solatko ti je dal še najbolšo rešitev, vendar te bo zagotovo prišla okoli 20EUR ali več...

Še en predlog imam, to pa je da potopiš celoten potenciometer in kontakte v WD40, včasih pomaga, kot tudi ena klofuta na silo ni odveč pri odsluženi elektroniki. 8-)

Pouh ::

Mogoče bolje kot z wd40, bi ga pošprical s kontakt sprejem.

Pyr0Beast ::

Kontakt sprej. Potem pa zalimaj in pusti zadevo pri miru.
Ti poceni potenciometri niso nikoli bili za zvočniške zadeve. Ti imajo samo po en 'drsnik' a pravi zvočniški jih imajo po 5 ali celo 6.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Kurzweil ::

Misli, da je bolj mehanske narave okvara, nekaj s tistimi navoji ki tečejo precej bolj gladko kot pred tem usodnim padcem na tla...

Key Quest ::

Kontakt sprej bi prisel v postev, ce bi se slo za oksidirane povrsine, oziroma povrsine napolnjene s kaksno drugo nesnago (dolgotrajna izpostavljenost cigaretnemu dimu, etc.). Glede da zadeva ne izgleda tako stara, je nekako nemogoce, da bi to bi vzrok za nedelovanje.

Prva moznost, ki mi meni osebno prisla na misel, je da poskusis dobit nov originalni upravni modul preko uradnega zastopnika, oziroma servisa. V kolikor se ti zdi zadeva predraga, pa lahko poskusas z montazo drugega potenciometra, oziroma ce te prav razumem, bi jih tukaj potreboval vec (volume in pan). Sicer tak mod v koncni fazi vrjento ne bi izgledal tako licno kot original, vendar vsekakor se mi ne zdi prezahtevno tudi za nekoga, ki se na elektroniko ne spozna prevec.

Kurzweil ::

Stvar sem po indijansko rešil, najpomembneje pa je da stvar spet dela. Zahvaljujem se za vaše nasvete. Imam pa Slo-tech verjetno za najbolj uporaben forumm zato bi bilo lepo, da nekateri uporabniki, ki nimajo praktično pojma (kot ga tudi jaz nimam o elektroniki) bili rajši tiho, ne pa da človeku, ki bi rad stvar rešil prodajajo svoj "humor"...

Stvar je bila sila preprosta... v kratkem poslikam, da bo morda kdo v bodoče našel odgovor za težave, kot sem jih imel jaz z zvočniki in preprosto četudi niso vredni celo premoženje, jih ni vredno zaradi enega potenciometra zamenjati :) ...sem pa ravno toliko radovedenm, da ni prvi pomislek servis ko se nekaj pokvari...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočnik hrešči in izginja zvok ob dotiku le tega

Oddelek: Pomoč in nasveti
121538 (1314) Han
»

sumenje ob spreminjanju glasnosti

Oddelek: Strojna oprema
161756 (1535) furion
»

Povišanje glasnosti zvočnikov brez potenciometra

Oddelek: Strojna oprema
181882 (1665) sirotka
»

Problem z ojačevlcem!!!!

Oddelek: Zvok in slika
6981 (891) OnTheMic
»

Starinski Sansui G-401 (G-4000)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
87151 (7017) Neon Dei

Več podobnih tem