» »

Kateri DVD pekač kupiti?

Kateri DVD pekač kupiti?

aco111 ::

Trenutno imam v lasti Optiarc AD-7203A IDE. S tem pekačom nisem zadovoljen, namreš nekaj več kot pol leta pa več ne more pečti (izgubljen račun), res pa je da snemam mesečno od 20-130 DVD-jev mesečno (približno). Torej mene zanima, katerega kupiti sedaj, želim da bi trajal, da bi ga imel dalj časa (leto pa pol+). Obvezno da ima SATA priključek.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Wox ::

DVD enote so dandanes potrošna roba. Yamaha se je umaknila, ostane še Plextor, vendar ne vem če se splača dati 2x več denarja zanj.

aco111 ::

Wox je izjavil:

DVD enote so dandanes potrošna roba. Yamaha se je umaknila, ostane še Plextor, vendar ne vem če se splača dati 2x več denarja zanj.

Hja Plextor je klasa zase, samo, nebi dal 45+€ za njega, raje nekaj za kaj te vem 25-30€? No praktično je potrošna roba ja, samo pač rad bi da vzdrži nekaj časa, ne pa da dve tretjini leta pa aut.

Drugače pa je tak puno verzij pekačov, da joj.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aco111 ()

Wox ::

Potem poskusi s Samsungom. Sicer pa so novi Plextorjevi pekači za home&office samo prepakirani Samsungi ali pa Liteoni. Plačaš le ime in software (PlexUtilities).

PacificBlue ::

Vzam kakšen LG pekač, z njimi sem imel vedno samo dobre izkušnje..oziroma že več kot 4 leta si lastim Lg, pa še zdaj dela v redu.Pa še v drugem kompu imam Lg pekač..in res IMo je brezveze dajati 40+evrov za Plextor.

Wox ::

Ali pa Lite-On iHAS524.
LG-ja jaz ne bi vzel. Je preveč izbirčen, kar se medijev tiče.

aco111 ::

Wox je izjavil:

Ali pa Lite-On iHAS524.
LG-ja jaz ne bi vzel. Je preveč izbirčen, kar se medijev tiče.

Jaz ga niti ne najdem v Slo.

Drugače pa zgleda, da bom nabavil Samsung SH-S223C BEBE :D.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Wox ::

Ups. Cena je prava.

JJM ::

Še en glas za LG.
Do sedaj še nisem imel težav z njimi. Sodijo med tišje pogone, tudi glede medijev niso pretirano izbirčni in običajno imajo dve leti garancije.

Wox je izjavil:

Ups. Cena je prava.

Dobra cena. 8-O
Potem je boljše če ga raje naroči iz tujine. Skupaj s poštnino ga potem pride približno 30€ manj.

aco111 ::

JJM je izjavil:

Še en glas za LG.
Do sedaj še nisem imel težav z njimi. Sodijo med tišje pogone, tudi glede medijev niso pretirano izbirčni in običajno imajo dve leti garancije.

Samo kaj pač, LG pekači se bolj malo prodajajo že, sem gledal po trgovinah, redke majo LG :P.

JJM je izjavil:

Wox je izjavil:

Ups. Cena je prava.

Dobra cena. 8-O
Potem je boljše če ga raje naroči iz tujine. Skupaj s poštnino ga potem pride približno 30€ manj.

Eh s tem pa se nočem zezati :).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

aco111 je izjavil:

... Drugače pa zgleda, da bom nabavil Samsung SH-S223C BEBE :D.

Lp. Allesandro.

Razočaran nad Samsung SH-S223C.
Prinesem ga domov, priklopim in napaka za napako. Včasih ni mogel prebrati DVD-ja praznega, pa kar ven ga zabrisal. Včasih začel pečti pa kar med pečenjem je končal, neka napaka. Manj krat pa je dejansko spekel kak DVD. Tudi na drugi računalnik ga priklopil, probal na obeh računalnikih s večimi kabli, vse eno te isto.
Nato jaz vrnem pekač v trgovino, dobim istega Samsunga drugega, sprobam, dela, peče lepo, četudi pol minute več časa peče kot NEC (Optiarc). Sedaj sem pač slučajno hotel spečti dvoslojni Verbatim DVD. Pustim ga pa grem nekaj naredit, pridem za pol ure nazaj in pekač še se čuje, kot da snema. Nero napiše napako, DVD-pekač pa kar naprej se vrti pa utripa lučka, da kar naprej snema. Ponovno zaženem računalnik, še vedno, se vrti puno hitrost. Vgasnem računalnik in končno vtihne.

Samoda omenim, da ko pečem kak DVD ali pa CD, nimam odprtega nič takega v ozadju, namreč samo WLM (ne vedno), SkyPE, Kaspersky-ja to.

Heh to pa zanimivo, zgleda da tile Samsungi ne delajo dobro, ne vem kaj je, ampak a-a. Bom probal nasneti še en DVD DL ali dva, če bo prvi ok, če ne pa jutri bom probal zamenjavo narediti nekako ali pa nekaj. Nec hočem.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Han ::

Pred kratkim sem nabavil Optiarc AD-7240S in sem kljub plastični izvedbi zadovoljen. Dvoslojne plošče bere skoraj dvakrat hitreje kot stari ND-4550A, snema brezhibno, glasen pa tudi ni pretirano.

aco111 ::

Evo dva dvoslojna pa je zaj lepo nasnel, hehe. Eh mogoče je le programska napaka pekača.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igre do 450€

Oddelek: Kaj kupiti
265243 (4604) JC Denton
»

Kateri DVD-RW pogon kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101758 (1508) delfinus
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
62044 (1842) echoman
»

Samsung SH-S223C pekač ... predolgo peče ...

Oddelek: Strojna oprema
191558 (1302) aco111
»

Kako konfiguracijo računalnika narediti?

Oddelek: Kaj kupiti
242216 (1742) koyotee

Več podobnih tem