» »

Pomoč: Toshiba L550-117

Pomoč: Toshiba L550-117

Riana ::

Kupujem prenosnik in ker se ne spoznam tko dobro na njih bi prosila za pomoč. Ogledala sem si Toshibo L550-117 in me zanimajo vaša mnenja o tem prenosniku. Zanima me predvsem grafična kartica (trgovec je rekel, da je dobra tudi za igre) in pa ločljivost zaslona 1600 x 900- je to vredu za 17,3 zaslon?

Tehnične karakteristike:
Procesor: Intel Core 2 Duo T6500 2.1GHz
Pomnilnik: 4GB (2x2GB), DDR2, 800MHz
Trdi disk: 320GB, 5400rpm, SATA
Zaslon: 44 cm, 1600x900, LED Backlight, 16:9
Grafična kartica: ATI Radeon HD4650 1GB
Bralna enota: čit.kart., DVD±RW DL
Priključki: wlan.11b/g/n, LAN 10/100, WebCam, USB2.0x2
Operacijski sistem: Vista Home Premium (Priložen kupon za brezplačno nadgradnjo na Windows 7)
Baterija: Li-Ion, 6 celična
Drugi priključki: eSATA, audio out-stereo, HDMI, BT
Garancija: 2 leti
Blagovna znamka: Toshiba


Hvala že vnaprej za odgovore.
LP,

Leks ::

Odvisno za kakšne igre, drugače je pa za prenosnike kar solidna grafika. Ločljivost je standardna in jo najdeš v večini prenosnikov srednjega ranga. Za primerjavo, v 15,6" se najde tudi ločljivost 1920x1080. Sedaj odvisno kako si bila navajena doslej.

Steinkauz ::

Grafa je ena boljših za laptope.
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo...

Leks na 15,6 pa 1920x1080 pa oslepiš.

Riana ::

Hvala za tako hiter odgovor. Morem rečt, da bo to prvi prenosnik, do sedaj sem imela namizni računalnik ki je že kar star, zato kupujem novega nimam pa s prenosniki nekih izkušenj. Od iger bi se igrale občasno kakšne spletne igre, morda tudi kakšna novejša npr. NFS, Sims3...vendar bolj poredko.
Odločala sem se med dvema: Toshibo L550-117 in ASUS PRO64VN. Nekako je prevladala Toshiba zaradi večjega zaslona, saj bo prenosnik zamenjava za namizni računalnik. Menite da je prenosnik vredu izbira?

Zanima me še glede nadgradnje na Windows 7, je nadgradnja res brezplačna ali so še kakšni stroški s tem?

LP,

Leks ::

Te igre bo zmogla...

Za brezplačno ne vem, preveri od koga pride tale prenosnik (INEA ali ASBIS). Mislim da daje INEA zraven zastonj kupončke, za Asbis ne vem.....

toshibaL550 ::

Pzdrav.:) Tema odlična...imam to toshibo že dobra 2meseca:D... Men grafika dela probleme..ne pri igranju iger ampak pri gledanju filmov. Nevem če se najde kdo ki ve odgovor ker na ASBISu so rekli da moraj komp pregledat. Igre vse brez problemov...ko pa odprem film DVD ali HD pa slika rata kockasta in ni gladka....ce pa je kvaliteta filma slabša je pa slika porazna. Naloženi gonilniki so pravi, predvajalniki so od DivX ,VLC in ostali ter kodeki DiwX7 ki podpirajo HD. Res nevem v čem bi še biu probelm?? Glede kupona pa ja, zraven je biu in je veljal samo do konca januarja letos8-O....in še to iz viste home premium si lahko nadgradiš u sedmico ampak isto home varianto... Smo dali gor 7ultimate pa dela u nulo.8-)

Zgodovina sprememb…

GT-Turbo ::

Sam tudi gledam za ta računalnik pa me zanima ali se ti zdi dober na splošno (igre 8-))
Opcije itd.

@Riana... jaz sem izbiral še med tem ta se mi tudi zdi dober, sploh pa za igre:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

LP

zee ::

@toshibaL550:
Bezi od ASBIS-a, kar se servisa tice in pojdi rajsi na servis Inea.

Glede tezav z graficno kartico bi rekel, da je problem v ATIjevih gonilnikih, ampak to je samo pavsalna ocena z moje strani. Namescene imas uradne (ATIjeve) gonilnike ali Toshibine?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GT-Turbo ::

Ali ia še kdo tak računalnik in mu kaj ni všeč na njem?

kduh ::

Sicer nimam istega računalnika pač pa Toshibo L505-111 , a sem videl da je bilo zgoraj govora o grafični kartici ATI Radeon HD4650 1GB. Povedati moram da na njem lahko igram tudi Dirt 2, predvajanje hd videov je tekoče, tudi risanje v CAD programih je tekoče. Ventilatorja grafične skoraj ne slišiš. Ob obremenitvi se seveda poviša frekvenca grafične in s tem hitrost ventilatorja, a ventilator še vedno ni glasen. Tega notebooka si lastim dobra 2 meseca, do zdaj prejme z moje strani same pohvale, nad grafično pa sem navdušen.

GT-Turbo ::

@kduh Kere igre ti pa še delajo ?? povprečno?

kduh ::

Na njem sem igram že NFS Shift, The Settlers - Rise of Empire, COD Modern Warfare 2 in Dirt 2. Vse te igre delujejo super, brez problema.

GT-Turbo ::

Ql Kaj pa filmčki, realno a je res slaba slika al samo tko,tko?

kduh ::

Slika v filmih je super, a te moram opozoriti, da ima grafična probleme s kodiranjem full hd videa 1080p.

GT-Turbo ::

kaj je pa to spet če smem prašat?

Npr. en normaln DVD kupljen v neki trgovini, npr. Avatar ali Alvin in veverički>:D8-) Sigurno delajo lepo na računalniku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GT-Turbo ()

kduh ::

Ja te filme predvaja brez problema. 100% bodo delali na tem računalniku.
Več o 1080p kvaliteti videa pa boš našel tukaj (upam da znaš angleško).

GT-Turbo ::

Znam znam... hvala za link

Kaj pa če imaš resolucijo 1600x900 in ne 1920x1080, a potem je pa 900p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GT-Turbo ()

GT-Turbo ::

Pozdravljeni!

Zbiral sem med Acerjem in Toshibo

Odločil sem se za Toshibo Satellite L550-117, ali bodo na njej delale igre kot so:
-Call of Duty 4/5/6
-Far Cry 2
-Gta IV
-Need for speed shift
-Dirt 1/2
...

Pozanimal sem se že za ATI Mobility Radeon HD4650 in za zahteve iger, ampak se hočem še 100% prepričat če bo to res delovalo... Hvala za pomoč,

Lp

Aja P.S

zaslon 17,3" Toshiba TruBrite WXGA+ TFT (1600 x 900)
procesor Intel Core2 Duo T6500 (2,1 GHz, 2 MB L2, 800 MHz FSB)
pomnilnik 4 GB (2 x 2 GB) DDR2, 800 MHz
trdi disk 320 GB SATA, 5400 obr/min
grafična kartica ATI Mobility Radeon HD 4650 1024 MB
optična enota DVD Super Multi (dvoplastni)
zvočna kartica da (Toshibin zvočni sistem z obogatenim basom)
modem da
mrežna kartica 10BASE-T/100BASE-TX
brezžično omrežje 802.11b/g/Draft-N
bluetooth da
št. USB priključkov 2
operacijski sistem Microsoft Windows 7 Home Premium (ANG)
baterija litij-ionska

??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GT-Turbo ()

toshibaL550 ::

zee je izjavil:

@toshibaL550:
Bezi od ASBIS-a, kar se servisa tice in pojdi rajsi na servis Inea.

Glede tezav z graficno kartico bi rekel, da je problem v ATIjevih gonilnikih, ampak to je samo pavsalna ocena z moje strani. Namescene imas uradne (ATIjeve) gonilnike ali Toshibine?


Prvo je win7 sam inštaliru gonilnike za 4600serio, pa sm poznej potegnu gonilnike iz uradne toshibine strani in še gonilnike od AMDja. Prej seveda odstranu stare in nato inštaliru nove pa skoz isti šmorn. Po telefonskem posvetu je mojstr na servisu ugotovu da močno sumu da je grafična fuč... Ebiga bom pač brez kompa par tednov da popravjo. Itak mam garncijo..drugač pa komp sam po seb je zakon.

GT-Turbo je izjavil:

Pozdravljeni!

Zbiral sem med Acerjem in Toshibo

Odločil sem se za Toshibo Satellite L550-117, ali bodo na njej delale igre kot so:
-Call of Duty 4/5/6
-Far Cry 2
-Gta IV
-Need for speed shift
-Dirt 1/2
...

Pozanimal sem se že za ATI Mobility Radeon HD4650 in za zahteve iger, ampak se hočem še 100% prepričat če bo to res delovalo... Hvala za pomoč,

Lp

Aja P.S

zaslon 17,3" Toshiba TruBrite WXGA+ TFT (1600 x 900)
procesor Intel Core2 Duo T6500 (2,1 GHz, 2 MB L2, 800 MHz FSB)
pomnilnik 4 GB (2 x 2 GB) DDR2, 800 MHz
trdi disk 320 GB SATA, 5400 obr/min
grafična kartica ATI Mobility Radeon HD 4650 1024 MB
optična enota DVD Super Multi (dvoplastni)
zvočna kartica da (Toshibin zvočni sistem z obogatenim basom)
modem da
mrežna kartica 10BASE-T/100BASE-TX
brezžično omrežje 802.11b/g/Draft-N
bluetooth da
št. USB priključkov 2
operacijski sistem Microsoft Windows 7 Home Premium (ANG)
baterija litij-ionska

??

Kako lahko sploh na Acerja pomisliš? xD Aja pa Win7 home je brzveze...ti priporočam kak Ultimate verzijo...

Zgodovina sprememb…

BuzzFuzz ::

toshibaL550,
kaj pribijaš da je Win7 Home brezveze... povej mi razliko med Ultimate in Home Premium različico? Vse kar ima Ultimate več od Home Premium ne bo potreboval...
Tako kot ti ne uporabljaš, le misliš da imaš nekaj več ker ti na welcome screenu piše Ultimate. Prosim ne zavajaj z nekimi "baba čula baba rekla" podatki!

GT-Turbo, vzami Toshibo, grafična je boljša, seveda tudi bolj lačna elektrike. Glede nato da boš igral igre boš tako ali tako na kablu kar pomeni da je skrb o porabi baterije odveč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

LuGi ::

BuzzFuzz je izjavil:

toshibaL550,
kaj pribijaš da je Win7 Home brezveze... povej mi razliko med Ultimate in Home Premium različico? Vse kar ima Ultimate več od Home Premium ne bo potreboval...
Tako kot ti ne uporabljaš, le misliš da imaš nekaj več ker ti na welcome screenu piše Ultimate. Prosim ne zavajaj z nekimi "baba čula baba rekla" podatki!

:))

Sicer pa: Windows 7 editions @ Wikipedia

Verjetno ne rabis vsega kar ti ponuja ultimate.. poglej si kaj rabis. Sam uporabljam "Professional"

toshibaL550 ::

BuzzFuzz je izjavil:

toshibaL550,
kaj pribijaš da je Win7 Home brezveze... povej mi razliko med Ultimate in Home Premium različico? Vse kar ima Ultimate več od Home Premium ne bo potreboval...
Tako kot ti ne uporabljaš, le misliš da imaš nekaj več ker ti na welcome screenu piše Ultimate. Prosim ne zavajaj z nekimi "baba čula baba rekla" podatki!

GT-Turbo, vzami Toshibo, grafična je boljša, seveda tudi bolj lačna elektrike. Glede nato da boš igral igre boš tako ali tako na kablu kar pomeni da je skrb o porabi baterije odveč :)



Ok ko si tok pametn, pa da se ti Win7 home zinštalira v angleščini. Potegn dol jezikovni paket za sloveščino, pa bomo vidli kako ti bo ratalo vse zrihtat! Pač vsak uporablja kar mu je všeč oz kar potrebuje, vem pa da pr home varianti ni mogoče jezika spremijat!

BuzzFuzz ::

Samo zate:
Pojdi v Control Panel/Region and language/zavihek Keyboards and Languages/Install/Uninstall Languages.../Install display languages/Browse computer or network/Browse (in izberi datoteko)dokončaj inštalacijo.

toshibaL550 ::

BuzzFuzz je izjavil:

Samo zate:
Pojdi v Control Panel/Region and language/zavihek Keyboards and Languages/Install/Uninstall Languages.../Install display languages/Browse computer or network/Browse (in izberi datoteko)dokončaj inštalacijo.

Niso to XPji! Sploh pa ne pametuj ker sm že zinštaliru kar par sistemov pa vem da do zdej nobena Home verzija ni pustila spremembe jezika niti v Visti niti v 7ki! Lp

BuzzFuzz ::

Pol pa res nimaš pojma. Imej veselje še dalje nakladat...

toshibaL550 ::

BuzzFuzz je izjavil:

Pol pa res nimaš pojma. Imej veselje še dalje nakladat...

No pa ne bom več k vidim da se maš za enga experta in se v vsako temo obregneš in v nobeni se noben z nikomer ne strinja.

__X__ ::

če lahko pripomnim, da sem tudi jaz že dosti Toshib skupaj spravil in nobena ni imale prednaloženega SLO paketa, vse bo bile Home Premium, ki preko Win Update ne nudi SLO language paketa. To ima samo Ultimate. Torej se je potrebno zanjti drugače, ampak uradno žal še ni mogoče namestiti slo paketa na nižje verzije od Ultimate. Baje bi naj do poletja tudi to bilo urejeno...

LuGi ::

" ampak uradno žal še ni mogoče namestiti slo paketa na nižje verzije od Ultimate. Baje bi naj do poletja tudi to bilo urejeno..."

To pa nebo drzalo.. ce si sposoben pogooglat se spravi tudi na ostale verzije..recimo na Win7 Pro sem uspesno nalozil slovenski jezik.

toshibaL550 ::

LuGi je izjavil:

" ampak uradno žal še ni mogoče namestiti slo paketa na nižje verzije od Ultimate. Baje bi naj do poletja tudi to bilo urejeno..."

To pa nebo drzalo.. ce si sposoben pogooglat se spravi tudi na ostale verzije..recimo na Win7 Pro sem uspesno nalozil slovenski jezik.

LuGi a ti veš kako grejo po zapredju verzije od najbolj opuljene do najboljše? Ne takih spuščat!

LuGi ::

Vem da je Pro nizji od Ultimate..8-O

Your point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

BuzzFuzz ::

toshibaL550 je izjavil:

BuzzFuzz je izjavil:

Pol pa res nimaš pojma. Imej veselje še dalje nakladat...

No pa ne bom več k vidim da se maš za enga experta in se v vsako temo obregneš in v nobeni se noben z nikomer ne strinja.


Dovolj prepiranja, sam si pametova kako je Ultimate ah on oh, in sam si pametoval kako težko je naložit slo pack, meni se ne zdi in če sem zato mojster, Hvala ti, polepšal si mi nedeljo ;) Zami si še vedno nakladač ala "baba čula, baba rekla". Sry...

Lp

GT-Turbo ::

Ima ta Toshiba brezzžično povezavo?

LP

BuzzFuzz ::

Seveda ima

GT-Turbo ::

hvala!

toshibaL550 ::

BuzzFuzz je izjavil:

toshibaL550 je izjavil:

BuzzFuzz je izjavil:

Pol pa res nimaš pojma. Imej veselje še dalje nakladat...

No pa ne bom več k vidim da se maš za enga experta in se v vsako temo obregneš in v nobeni se noben z nikomer ne strinja.


Dovolj prepiranja, sam si pametova kako je Ultimate ah on oh, in sam si pametoval kako težko je naložit slo pack, meni se ne zdi in če sem zato mojster, Hvala ti, polepšal si mi nedeljo ;) Zami si še vedno nakladač ala "baba čula, baba rekla". Sry...

Lp

Ja neish ti s pa še zmer expert na vseh področjih in povsod... pridi imam vse verzije win7 in boš pokazal kako se naredi...plačam 7uer nauro malica in potni stroški. Bomo videli potem koliko res obvladaš stvri ki jih ne najdeš na wikopediji in googlu. Ja in nedelje je bila res lepa.

GT-Turbo ::

Prosim da mi pomagate!

Kupil sem računalnik v Big Bangu, ko sem ga pa odprl, in začel z inštalacijo, pa vidim, da so mi dali skrivljen cd. Pa mi prosim povejte, kje se da dobiti dodatna navodila, ali mogoče veste kako se to inštalera?
-Baterija se more polniti koliko ur?

LP..

Leks ::

zateži BBju naj ti dajo pravi medij, morajo ti ga zagotoviti. Zakaj bi se sam mučil, če so ti dolžni to priskrbeti, kako, je pa njihov problem, če prej ne znajo lepo delati z embalažo ;)

GT-Turbo ::

So že dostavili novega!

hvala LP

Leks ::

Lepo od njih! Včasih se splača po forumu malo pokarat trgovino, potem njihovi vodilni to opazijo in se takoj potrudijo za takšen individualen primer, in upajo na pozitiven feedback na forumu.

toshibaL550 ::

Leks je izjavil:

Lepo od njih! Včasih se splača po forumu malo pokarat trgovino, potem njihovi vodilni to opazijo in se takoj potrudijo za takšen individualen primer, in upajo na pozitiven feedback na forumu.


Misliš da kdo od BigBangovih čekira bloge?? Men je ena od Toshib iz njihove trgovine postavla sistem u nizozemščini...kira bedarija od njih.. Jih pa prašaš kaj nardit pa nimajo blage veze al pa prbijejo kot mojst neish. Drugače so pa komi uredu zaenkrat še noben crknu.

__X__ ::

Mislim, da kar večina trgovin in distributerjev spremlja tale forum. Tako po občutku bi dejal da to temo spremljajo vsaj trije BBjevci, na katerih položajih so pa ne bi vedel (po vzedvkih bi dejal da je eden prav na vrhu ITja, zgolj domneva). Zagotovo pa niso za pultom, kjer si nabavljal prenosnik, tisti verjetno pa res ne spremljajo forumov in so mogoče nekoliko manj podkovani.

yovo ::

Lahko verjamete, da se marsikatera pozitivna izkušnja kupca (ne samo v BB) zgodi, brez da bi tisti ki jo je omogočil sploh vedel za kak zapis na kateremkoli forumu.
Dejstvo pa je, da obstajajo tudi negativne izkušnje, ki pa jih je težko odpraviti, če nekdo ne da povratne informacije.
Primer: kaj bi se zgodilo, če bi GT-Turbo le pokritiziral na forumu, da so mu v BB dali defekten CD/DVD (kar se na žalost tudi kdaj zgodi, pa ne misliti da skladiščniki ali prodajalci mečejo škatle s prenosniki po tleh ali igrajo frizbi z DVD-jem, pač že pride tak iz tovarne)? En kup uporabnikov bi bilo čisto iz sebe češ, kaj se pa gredo. Pa vse kar je potrebno je, da lepo pokličeš poslovalnico kjer si ga kupil, poveš kaj se je zgodilo in za kateri prenosnik gre, prosiš če ti ga lahko pošljejo domov (ali pa se sam oglasiš ponj, če ti je blizu) in to je to. Vse se da zmenit, če je le upravičeno in s primernim pristopom.

toshibaL550 ::

Kokr je men znano je medij od ASBISa. Je pa u pdf formatu in ga moraš prej predno prenosnika pržgeš, pogledat na drugem rač., ker ko pržgeš rač. se ti win.avtomatsko začne instalirat. Je pa res da se prvo obrneš na prodajalca. Uglavnem GT-Turbo če te zanima sm naložu na Toshibo igrco QUAKE 4 in dela u nulo...mogoče, bom še kakšno novejšo probu poigrat. Riana si kupila Toshibo?? Lp

__X__ ::

"Pa vse kar je potrebno je, da lepo pokličeš poslovalnico kjer si ga kupil, poveš kaj se je zgodilo in za kateri prenosnik gre, prosiš če ti ga lahko pošljejo domov (ali pa se sam oglasiš ponj, če ti je blizu) in to je to. Vse se da zmenit, če je le upravičeno in s primernim pristopom."

Se podpišem! Lepa beseda res lepo mesto najde, sploh pri uveljavljanju garancij, čeprav smo včasih čist na trnih ko se nam kaj okvari.

toshibaL550 ::

No pa imam še eno prašanje. Mogoče ko od vas ve zakaj mi omenjena toshiba L550 med kopiranjem podatkov preko USBja, zmrzne? Vse ostalo se odziva leo počasi...medtem ko nobeno jedro procesorja ni obremenjeno niti pomnilnik ni zaseden... Hvala za odgovor če ga ima kdo. Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91407 (1164) NLight
»

Primerjava notesnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182285 (1799) obranc
»

ATI Mobility Radeon HD 4650

Oddelek: Pomoč in nasveti
292540 (1989) yimli
»

Delovanje iger na prenoscu---

Oddelek: Igre
141423 (1028) Bor H
»

Prenosni računalnik Acer

Oddelek: Pomoč in nasveti
242639 (2374) GT-Turbo

Več podobnih tem