» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
40 / 50
»»

Ales ::

Tasker.

laguna1 ::

Pozdravljeni

Nameravam kupit tale bluetooth switch (4 kanalni) https://www.aliexpress.com/item/4-Chann...

pa nekako na google playu ne najdem aplikacije, s katero bi lahko posamezno stikalo (switch) krmilil po času, npr. stikalo ena bi bilo odprto od 6:30 -8:40, stikalo dva od 9:00 do 10:00, stikalo tri... pa vse tako do stikala štiri.

Na google playu so aplikacije, vendar vse samo omogočajo on/off za posamezno stikalo. Na googl playu sem našel samo te programe https://play.google.com/store/search?q=...

Če kdo ve, da bi obstajal kak program s časovno funkcijo za vklop in izklop posameznih stikal, da mi napiše oz. da povezavo do njega.

Lp

IcyFox ::

Živjo, že nekaj časa uporabljam aplikacijo Sports Tracker in na starem telefonu ni z njo bilo nobenih težav. Na mojem novem Mate 20 Lite pa je težava, da ko dobim notification (ne od te aplikacije, bliokatere) gre tracker na pavzo in ne nadaljuje merjenja... Ve kdo, kako bi lahko to rešil?

r3dkv1c4 ::

Problem:
App Musicolet na tablici teclast t10 ne prebere nekaj albumov, ne glede ali so shranjeni na lokalnem spominu ali na sd kartici.
Gre za mp3 datoteko.
Na vseh drugih napravah ista app prebere vse datoteke.
Pregledal sem, če je katera .nomedia datoteka vmes...in je ni.
Opazil sem pa, da je polovica datotek v posameznem albumu dolga 9:08 min, kar seveda ni prav, druga polovica pa so vse enako velike.
Tu tiči zajec ampak ne vem kako ga izbezati ven.
Ve kdo?
Hvala za odgovore.

IcyFox je izjavil:

Živjo, že nekaj časa uporabljam aplikacijo Sports Tracker in na starem telefonu ni z njo bilo nobenih težav. Na mojem novem Mate 20 Lite pa je težava, da ko dobim notification (ne od te aplikacije, bliokatere) gre tracker na pavzo in ne nadaljuje merjenja... Ve kdo, kako bi lahko to rešil?

Nimajo!optimizirano za veliko novih naprav.
Pri meni je vsak notification ustavil gps signal.
Klic je ugasnil app, itd...
Zaradi takih bedarij je app postala neuporabna in sem prešel na Stravo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

@Icefox drugače je pa resnično dobra sledilna app Oruxmaps.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

zuz3k ::

katera je poleg Googl maila, dobra aplikacija v primeru da se izgubi telefon in ga izslediš prek spleta na zemljevidu,


lp
Life is a psychological game.

dunda ::

Tisto sicer ni Google Mail, pač pa v sklopu Google lokacijskih storitev.
Sicer je teh storitev več, še največkrat srečam kar Avast protivirusni program, ki to vključuje.
https://www.kacnje.eu

cvalsr ::

Živjo
Lahko me tudi oklincate, da to že nekje piše, ampak vsaj približno me usmerite, kje naj iščem; res ne utegnem prebrat 40 strani:
Iščem nek odštevalnik časa / timer (štoparice in ure ne rabim) za android, ki
- zmore 'furati' vsaj 3 odštevanja istočasno
- obdrži shranjene nastavitve tudi ko ga ugasneš
- teče v ozadju oziroma ne smeti po zaslonu, kadar ni treba
- ima glasen zvočni alarm
- dela brez povezave omrežjem in internetom
- po možnosti ne vsiljuje reklam
- je po možnosti zastonj
- telefon ne popi..., da je to virus?!
- nenazadnje ni prekompliciran s kupom balasta zraven
- ne zamrzne telefona
- itd.
Sem guglal in jih kar nekaj (dobro ocenjenih in hvaljenih) sprobal ... in hitro brisal, ker so obupni.
Hvala za vsak nasvet

Konlov ::

Za kaj se mi widget ura ustavi? Ne sledi sistemski uri? Se da to nastaviti kje?

Konlov ::

Oziroma ali obstaja kak app, ki sinhronizira sistemsko uro in uro od widgeta. Imam beautiful widget...

BladE_ ::

Se ti to dogaja samo na tem widgetu? Poglej če ima app omogočena vsa dovoljenja oziroma pravice...
Akcija - Reakcija

Jerry000 ::

poznate kakšen dober app za budilko? Da je lep UI, pa da ima ambient display (da v zelo rahli svetlosti zvečer kaže uro

Konlov ::

BladE_ je izjavil:

Se ti to dogaja samo na tem widgetu? Poglej če ima app omogočena vsa dovoljenja oziroma pravice...

Na vseh clock widgetih se mi dogaja...

kr3ten ::

Ve kdo za kakšno dobro budilko, budilko pri kateri lahko v eni potezi spremeniš glasbo za vse že nastavljene alarme, predvsem pa, da budilka omogoča nastavitev glasnosti alarma do 1-3% natančnosti. Moti me pri standardni budilki, ker je že na najnižji glasnosti čist preveč glasen alarm oz. glasba.
Pa da nima oglasov ali nepotrebnih potrditvenih oken ob izhodu iz aplikacije i.p.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

jonystar ::

Iščem aplikacijo s katero lahko nastavim timer za trening. Ker sedaj delam vaje po 1 minuto in moram vedno gledat na telefon kdaj bo minuta mimo in bi bilo precej lažje če bi po minuti zacingljalo in potem ponovno zacingljalo za začetek naslednje vaje.

dunda ::

Neko odštevanje ima pri meni že tisti Alarm.
https://www.kacnje.eu

stefi91 ::

helium premium mozno dobit neplacljivo hvala lp

BladE_ ::

jonystar je izjavil:

Iščem aplikacijo s katero lahko nastavim timer za trening. Ker sedaj delam vaje po 1 minuto in moram vedno gledat na telefon kdaj bo minuta mimo in bi bilo precej lažje če bi po minuti zacingljalo in potem ponovno zacingljalo za začetek naslednje vaje.

Si pomislil na kakšno "športno" aplikacijo? Verjetno osnovna funkcija pri takih appih. Endomondo vem, da ima npr. možnost intervalnega treninga(intervale nastaviš sam), če se ne motim celo govori oziroma odšteva do "začetka" naslednje vaje.
Akcija - Reakcija

Motion ::

Eno vprašanje če kdo uporablja Mikrosof luncher na androidu. Je potreben googlev račun za sinhronizacijo stikov kot običajno na androidnih telefonih? Ali lahko imenik direkno bere kontakte iz outlook računa kot je pri telefonih z windowsi? Če se leda nebi rad ustvarjal še enega računa sam za stike.
(nisem mel androidnega telefona že od časa froyota)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Mavrik ::

Outlook aplikacija ti lahko sinhronizira stike z Androidom ja. Ampak vseeno ne boš mogel s telefonom kaj pametnega počet brez Google računa - niti prenesti Outlook aplikacije.
The truth is rarely pure and never simple.

recmajkemi ::

Staro tablico bi rad spremenil v "fotoframe" oz "gifframe". Je kaka aplikacija, ki v omrežni mapi ali iz mape v oblačnem servisu ala dropbox, google drive in podobno pogojno tudi lokalno shranjene vendar raje vidim, da lahko posodabljam vsebino z drugega mesta, v zanki predvaja v mapi nahajajoče .jpg in pa .gif datoteke?

Sicer bo za konstanto polnjenje poskrbljeno pa bi raje videl, da se zaslon vklopi ob premikanju v prostoru, se pravi če kamera frontalna kamera zazna gibanje.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

Karen ::

jonystar je izjavil:

Iščem aplikacijo s katero lahko nastavim timer za trening. Ker sedaj delam vaje po 1 minuto in moram vedno gledat na telefon kdaj bo minuta mimo in bi bilo precej lažje če bi po minuti zacingljalo in potem ponovno zacingljalo za začetek naslednje vaje.

To so t.im Tabata vaje, npr. My Tabata, Tabata timer, Fox Tabata... tega je polno. Pri večini lahko nastaviš število in dolžino intervalov in počitkov, skratka ni da ni. Par jih namesti pa preizkusi katera ti je naj naj.

Ales ::

Mavrik je izjavil:

Outlook aplikacija ti lahko sinhronizira stike z Androidom ja. Ampak vseeno ne boš mogel s telefonom kaj pametnega počet brez Google računa - niti prenesti Outlook aplikacije.

Na nobenem od Android telefonov ne uporabljam Google ekosistema in nobenega nimam povezanega s kakim Google računom, pa jih normalno uporabljam, vključno s sinhronizacijo in ostalim, za kar ljudje običajno zmotno mislijo, da brez Googla ne gre.

Za prenos aplikacij se uporabi F-Droid in YALP store, preko slednje se dobi zlahka tudi Microsoft Launcher in vse drugo, kar je na Play Store, brez da bi poteboval Google račun.

louser ::

Za podatke, ki jih treba poslati pa pac navedes prazne podatke.

Te bo po Google vseeno skusal zapreti v baloncek.

Motion ::

Morda kdo ve zakaj internet prek mobilnih podatkov na Mi8 LITE ne dela. S pošiljanjem ter prejemanjem MMSjev ni problema.
Na mojem Mi8 v katerega sem samo vtaknil sim (izimobil) iz prejšnega telefona delajo brez problema brez kakih nastavitev. Na od žene Mi8 Lite v katerem je prav tako vtaknil sim od izimobila pa nočejo. APN nastavitve v nastavitvah so pri obeh enake.

Po par resetih in rebootih je začelo delovat :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

pol3ni ::

kr3ten je izjavil:

Ve kdo za kakšno dobro budilko, budilko pri kateri lahko v eni potezi spremeniš glasbo za vse že nastavljene alarme, predvsem pa, da budilka omogoča nastavitev glasnosti alarma do 1-3% natančnosti. Moti me pri standardni budilki, ker je že na najnižji glasnosti čist preveč glasen alarm oz. glasba.
Pa da nima oglasov ali nepotrebnih potrditvenih oken ob izhodu iz aplikacije i.p.
Lp


Gentle alarm.Uporabljam že leta

Jerry000 ::

Obstaja kakšen app ki bi digitaliziral kartice kot so Urbana, kartica za službo, fitnes kartica,...? Namreč rad bi zreduciral kartice v denarnici, glede na to da vse te kartice se uporabljajo na terminalu (kartico približaš terminalu) mislim da bi to lahko delovalo s telefonom ki ima NFC? Vendar trenutno nisem uspel niti urbane digitalizirat.

PARTyZAN ::

Urbana ima svojo aplikacijo.

OK.d ::

Ne gre, RFID (radio frequency identification).
LPOK.d

Jerry000 ::

PARTyZAN je izjavil:

Urbana ima svojo aplikacijo.

Ja, katera ne podpira digitalizacijo obstoječe mesečne urbane ampak generira novo.

Mavrik ::

Jerry000 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Urbana ima svojo aplikacijo.

Ja, katera ne podpira digitalizacijo obstoječe mesečne urbane ampak generira novo.


Te NFC kartice so večinoma zaščitene pred kopiranjem in jih tvoj telefon ne bo mogel skopirati (drugače bi ljudje preprosto kupili eno mesečno urbano in naredili 150 kopij a ne?). Če ti LPP ne zna zvezati NFC terminala na telefonu na isti račun Urbane, ne moreš glih kaj dost.

Za ne-NFC kartice, pa mi je Stocard kar vredu.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Obstaja kakšen enostaven app za rezanje posnetkov in da nima watermarka (free)? Bonus je če je dober design appa in da ima natančno rezanje.

Dosan ::

Jerry000 je izjavil:

Obstaja kakšen enostaven app za rezanje posnetkov in da nima watermarka (free)? Bonus je če je dober design appa in da ima natančno rezanje.


Google Photos

Jerry000 ::

Dosan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Obstaja kakšen enostaven app za rezanje posnetkov in da nima watermarka (free)? Bonus je če je dober design appa in da ima natančno rezanje.


Google Photos

Kako se pa obreže posnetke tam? Nisem nikjer našel to opcijo (na telefonu)

limonovec ::

Ima kdo izkušnje z aplikacijo Sleep as android?

Dosan ::

Jerry000 je izjavil:

Dosan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Obstaja kakšen enostaven app za rezanje posnetkov in da nima watermarka (free)? Bonus je če je dober design appa in da ima natančno rezanje.


Google Photos

Kako se pa obreže posnetke tam? Nisem nikjer našel to opcijo (na telefonu)


https://blogs.systweak.com/2018/01/how-...

Jerry000 ::

Dosan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dosan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Obstaja kakšen enostaven app za rezanje posnetkov in da nima watermarka (free)? Bonus je če je dober design appa in da ima natančno rezanje.


Google Photos

Kako se pa obreže posnetke tam? Nisem nikjer našel to opcijo (na telefonu)


https://blogs.systweak.com/2018/01/how-...

Sem našel, hvala. Me pa moti da ni zapisanega časa, da bi lahko malo bolj natančno rezal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

kr3ten ::

Ve kdo za kakšen adblocker za aplikacije, ki vsiljujejo oglase ...? Če sploh obstaja to?

pol3ni ::

kr3ten je izjavil:

Ve kdo za kakšen adblocker za aplikacije, ki vsiljujejo oglase ...? Če sploh obstaja to?

adguard

kr3ten ::

pol3ni je izjavil:

kr3ten je izjavil:

Ve kdo za kakšen adblocker za aplikacije, ki vsiljujejo oglase ...? Če sploh obstaja to?

adguard


To je samo za webbrowser ... Rabim nekaj za aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

BorutK-73 ::

Prvo root telefona.

Zgodovina sprememb…

Macketina ::

Probaj prvo brez roota - Blokado

GrX ::

Macketina je izjavil:

Probaj prvo brez roota - Blokado


Blokada, preverjeno deluje super; pa še free je..

OK.d ::

Ali deluje tudi na Deezerju in Spotifyu?
LPOK.d

Ales ::

Blokada deluje za ves omrežni promet. Namesti se kot lokalni VPN in promet pošilja čez svoje filtre.

Deluje torej za aplikacije, igrice, brskalnike. Vse. Je pa res, da enih stvari pač ne more blokirati - če direktno v video ali glasbeni stream dodajo reklamo, Blokada pač tega ne zazna.

Slaba stran Blokade je, da dejanskega VPN ne moreš uporabljati, ker Android omogoča le en vklopljen VPN hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

MrStein ::

Hmm, a obstaja podoben sistem, ki bi ga na lasten VPN strežnik namestil?
In bi na napravah samo se na ta VPN priklopil.

the IP address of the website that serves the advertisement will be resolved by the phone to a non-routable meta-address, for 0.0.0.0


Oh, končno nekdo, ki ni amater da bi na 127.0.0.1 redirektal.
Rešpekt!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ales ::

Točno po tem principu lahko narediš, na tvojem dejanskem VPN oz. DNS resolverju znane vire reklam preusmeriš na 0.0.0.0. Nek app ali brskalnik zahteva cdn.jebenereklame.com, dobi 0.0.0.0 in bannerja čudežno ni...

Obstajajo posodobljene zbirke teh naslovov na spletu, mišljene za uporabo v hosts datoteki. Načeloma samo še prilagodiš format za uporabo v konfiguracijskih datotekah tvojega DNS resolverja in je to to.

MrStein ::

Razlika je med "načeloma rabiš le dovolj veliko raketo" in "rutinsko letimo na <vstavi poljubno nebesno telo>".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mavrik ::

MrStein je izjavil:

Hmm, a obstaja podoben sistem, ki bi ga na lasten VPN strežnik namestil?
In bi na napravah samo se na ta VPN priklopil.


PiHole recimo.
The truth is rarely pure and never simple.

Ales ::

@MrStein, ne morem bolj točno odgovoriti, ker ne vem, kateri DNS resolver uporabljaš.

Jaz recimo uporabljam Unbound in hiter search najde npr.: https://github.com/gbxyz/unbound-block-...

Sigurno obstajajo še druge podobne skripte, pa take za BIND in druge DNS...

Vse skupaj ni nič kaj dosti zahtevno, hosts datoteka ima čisto enostavno strukturo in je ni težko pretvoriti v karkoli potrebuješ za tvoj DNS resolver.
««
40 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257409 (353) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408794 (7474) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011482 (6751) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94394 (4056) CaqKa

Več podobnih tem