» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
41 / 50
»»

MrStein ::

Saj pretvorim lahko že sam, če SW tega slučajno ne omogoča.

PiHole je celi OS kot vidim (če malo pretiravam, recimo konflikt z obstoječim DHCP/DNS serverjem itd...).

dnsmaq imam na ruterju, tja bi dal tole. VPN server je tudi tam (no, bo ko ga zrihtam).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mavrik ::

Ne PiHole ni celi OS, rabi pa DNS in HTTP server da lahko počne to kar bi ti rad. Pač vrži v VM al nekam pa maš mir.

Lahko pa seveda zapravljaš svoj čas z reimplmenetacijo vsega.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

MrStein ::

Na ruter se mi ne zdi smiselno dajati VM.

(seveda ni OS, hotel sem rečt da je veliko stvari in komponent)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kr3ten ::

Ve kdo za kakšen dober opomnik? Predvsem si želim, da bi ta opomnik omogočal privzete nastavitve glede obveščanja za več časov. Npr. na privzetem opomniku od samsunga je bedno, ker si moraš za vsak dogodek vedno znova nastaviti vse čase obveščanja, npr. 3 dni prej +dodaj 1 dan prej, +dodaj 10 ur prej, +dodaj 3 ure prej
lp

AnjaNja ::

Ammm jaz imam to poštimano v gmailu. Pa mi pošlje e-mail ali pa pojavno okno 1 teden prej, pa 3 dni prej 1 dan in pol ure prej-kakor si namislim za isto reč. Če ti to koristi.

Krrokarr ::

Jaz že leta uporabljam Events Notifier for Calendar, pa se ga da kar dobro poštimat po svoje:
https://play.google.com/store/apps/deta...

AgiZ ::

Dodajam še eno možnost:
Root -> Magisk Manager -> AdAway -> Liste, ki jih AdAway blokira
Enjoy :)

BivšiUser2 ::

AgiZ je izjavil:

Dodajam še eno možnost:
Root -> Magisk Manager -> AdAway -> Liste, ki jih AdAway blokira
Enjoy :)

Mimogredese je zmanjšala verzija Android-a za Magiska (od 4.1 samo MagiskSU, od 4.4 pa cel manager).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Anney ::

Po dolgem času sem iz WP, bil primoran presedlati na Android, žal. Se lovim, vendar bolj kot tole me zanima katero vremensko aplikacijo, ker so vse kar sem jih sprobal polne reklam in pol k..... vredne. Na WP je bila odlična Si Vreme+ (podatke iz arsa z vsem potrebnim), je še vedno na voljo za win 10 platformo, ampak za roboteka pa ne najdem nič pametnega razen linkan Arso web site.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

dunda ::

Anney je izjavil:

Po dolgem času sem iz WP, bil primoran presedlati na Android, žal. Se lovim, vendar bolj kot tole me zanima katero vremensko aplikacijo, ker so vse kar sem jih sprobal polne reklam in pol k..... vredne. Na WP je bila odlična Si Vreme+ (podatke iz arsa z vsem potrebnim), je še vedno na voljo za win 10 platformo, ampak za roboteka pa ne najdem nič pametnega razen linkan Arso web site.

Prvo vprašanje pri teh vremenskih aplikacijah je seveda kakovost vsebine. Če zaupaš ARSO, potem je res najbolje nastaviti kar ikonico za njihovo spletno stran (ki je sedaj itak prilagojena mobilnim napravam). Poleg kakovosti vsebine (ali pač tega, da ji zaupaš) boš gledal oblikovanje, funkcionalnosti in privacy :D
Sam imam ikonico za ARSO in ikonico za Google, ki uporablja weather.com. Meni povsem zadošča, saj omenjeni pokrivata vse moje zahteve. Aja, dodatno imam ikoni za svojo domačo vremensko postajo in za strele (uporabljam Blitzortung).
Kakšnega novega predloga ti verjetno nisem dal. Je pa tega res ogromno.
https://www.kacnje.eu

Anney ::

Nekaj enostavnega, kot je tole.
https://www.microsoft.com/sl-si/p/si-vr...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Pozdravljeni spet jaz, na WP phone je bila odlična aplikacija Kicknotes, ki je vsebovala vse kar sem potreboval, iščem podobno, lahko je plačljiva, pomemben mi je razdelek za kartice, kjer lahko vpišeš pine in ostalo. Na tem google marketu se res ne znajdem.


Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

louser ::

Mavrik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Urbana ima svojo aplikacijo.

Ja, katera ne podpira digitalizacijo obstoječe mesečne urbane ampak generira novo.


Te NFC kartice so večinoma zaščitene pred kopiranjem in jih tvoj telefon ne bo mogel skopirati (drugače bi ljudje preprosto kupili eno mesečno urbano in naredili 150 kopij a ne?). Če ti LPP ne zna zvezati NFC terminala na telefonu na isti račun Urbane, ne moreš glih kaj dost.

Za ne-NFC kartice, pa mi je Stocard kar vredu.

Se da. Od teh ključkov za kafe mašince pa do hotelskih kartic in tudi Urbane. Bo pa potrebno nekje dobiti listo ključev.

Zaphod_B75 ::

Anney je izjavil:

Po dolgem času sem iz WP, bil primoran presedlati na Android, žal. Se lovim, vendar bolj kot tole me zanima katero vremensko aplikacijo, ker so vse kar sem jih sprobal polne reklam in pol k..... vredne. Na WP je bila odlična Si Vreme+ (podatke iz arsa z vsem potrebnim), je še vedno na voljo za win 10 platformo, ampak za roboteka pa ne najdem nič pametnega razen linkan Arso web site.


Za vreme
imho Daleč najboljši app je Weather timeline, sicer plačljiv ampak vreden vsakega centa in pa brezplačni Windy al pa recimo Aix Weather widget.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Bellzmet ::

Dež app je vezan na Arso in ima vse potrebno.

https://play.google.com/store/apps/deta...

kr3ten ::

Ve kdo za kakšen dober reminder? želim si, da mi pokaže vse prihajajoče dogodke v alinejah, takoj ko pritisnem power button (ko zgolj aktiviram zaslon, brez da bi sploh odklenil tipkovnico) + opcijo opozarjanja mora imet, ne samo da mi prikaže dogodke.
Lahko je tudi opcija ''always on display''.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

matobeli ::

Ebay aplikacija ne kaže več stroška poštine v seznamu oglasov, samo ceno izdelka. Ko ga pogledaš podrobneje je cena poštine tam kjer mora bit. Zelo nepregledno pri brskanju ker so ene poštnine ogromne.

Je to v novi verziji tako ali imam jaz kaj narobe?

Edit: odstranitev in ponovna inštalacija je pomagala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

errhec ::

Iščem (intenetni radio) predvajalnik, ki bi ob zagonu predvajal postajo le določeno število (15-20) minut (sleep timer).
Poizkusil sem z različnimi task(erji) vendar za zaprtje applikacije potrebujejo root. (razen če kateri droid macro ne potrebuje roota za zaprtje aplikacije)

Če kakšen ve za rešitev??
dd

GupeM ::

TuneIn Radio mogoče? Ampak mislim, da ga je treba vedno znova nastaviti.

vinkop ::

iscem aplikacijo, da bi na telefonu lahko spremljal koliko trenutno porabi moj televizor, (bandwith porabe interneta in hitrost (Mb/s))...?

kuall ::

Najbrž ne obstaja aplikacija za telefon, s katero lahko prebiraš pesmi med vožnjo v avtu.

Iz nekje (torrenti ali včasih je bil nek program, ki je razrezal radijsko predvajanje na pesmi) bi si downloadal bazo novih naključnih pesmi, tam ene 1000, recimo vsako noč. Potem bi v avtu med vožnjo v sužbo izbral kakšen % najboljših pesmi, torej 10 novih dobrih pesmi na dan bi odkril s pomočjo take aplikacije. Zdej pa samo kakšno na teden odkrijem, pa še tista je dostikrat taka, ki sem jo kdaj že slišal prej. Na telefon bi priklopil tisti bluetooth zvočnik, ki so zdj popularni. zagnal bi ta app in bi mu dajal ukaze z glasovnimi ukazi.
Ko se app zažene bi avtomatično začel igrat naključne pesmi.
pesem bi začel predvajat na 1/3, da lahko hitro vidiš, ali je dobra.
Ukazi bi bili:
Naprej (10 s)
Desno (naprej 1 min)
Zanič (izbriše pesem in začne igrat naslednjo pesem, obenem si zapomni pesem ne samo po imenu fajla ampak tudi po podobnosti vsebine in avtomatično vse pesmi, ki si jih že kdaj ocenil izbriše ob zagonu programa)
Shrani (v *mapo*)

Po moje bom jest tole napisal enkrat. Saj sem že pred leti nekaj takega naredil in je blo zelo uporabno.
Mau mi gre na kurac poslušat te radije, ko stalno isto sranje vrtijo.
Sem pa precej izbričen kar se pesmi tiče in pol stalno iste poslušam, kar je pa spet brezveze.

Okapi ::

Za odkrivanje nove muzike je Pandora.

carota ::

Potrebujem alternativo za Pocket. Torej na računalniku kliknem gumb, da mi shrani članek, sinhronizira se s telefonom, na telefonu imam seznam člankov in jih lahko berem ali poslušam s text-to-speech. Pocket se mi na telefonu sesuva.

Imate kakšen predlog?

buttcrack ::

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Okapi je izjavil:

Za odkrivanje nove muzike je Pandora.

Pandora v Sloveniji ne deluje, kot vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

k4vz0024 ::

Kateri koledar s sinhronizacijo med Androidom in Windows mimo Googla?

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

k4vz0024 ::

Kaj pa za lokalno sinhronizacijo, brez interneta?

bosmla ::

Pozna kdo apk, ki lahko poslje foto (ki jo je slikal) brez interakcije - recimo posljem telefonu SMS naj fotografira in poslje nazaj MMS s to sliko? Je sploh mozno? Kakrkoli podobnega? Potreboval bi da mi slika v parkiranem avtomobilu, da vidim ce je vse ok.

dunda ::

Zagotovo obstaja katera. Mislim, da je že pred leti imel Avast nekaj takšnega za primere kraje. Pobrskaj v tej smeri.
https://www.kacnje.eu

Krrokarr ::

OK.d ::

Macrodroid, Tasker, Automate, pa še kakšen bi se našel.
LPOK.d

Jerry000 ::

A obstaja kakšen app/dodatek za Instagram kjer: želim narediti različne "profile" za slike. Na primer ko slikam naravo bi rad iz svojega nabora izbral naravo in bi mi pod opis prilepilo vse # ki sem jih navedel pod naravo itd. Torej app ki bi mi hranilo kolekcijo # pod različnimi profili, da mi ni potrebno vedno iskat in tipkat #.

bosmla ::

OK.d je izjavil:

Macrodroid, Tasker, Automate, pa še kakšen bi se našel.

Izgleda, da je nemogoce poslati MMS. Mogoce kaj z rootanim telefonom?

vinkop ::

kaj pa kaksen apk za gledanje filmov in serij na teveju z premiumize ali real debrid racuni? recimo nekaj podobnega kot sta dodatka za Kodi, Gaia in Seren?

Jerry000 ::

A obstaja kakšen app/dodatek za Instagram kjer: želim narediti različne "profile" za slike. Na primer ko slikam naravo bi rad iz svojega nabora izbral naravo in bi mi pod opis prilepilo vse # ki sem jih navedel pod naravo itd. Torej app ki bi mi hranilo kolekcijo # pod različnimi profili, da mi ni potrebno vedno iskat in tipkat #.

Poleg tega me zanima če je kakšen app ki bi odstranil fish eye iz gopro slik.

PapiChulo ::

kuall je izjavil:

Najbrž ne obstaja aplikacija za telefon, s katero lahko prebiraš pesmi med vožnjo v avtu.

Iz nekje (torrenti ali včasih je bil nek program, ki je razrezal radijsko predvajanje na pesmi) bi si downloadal bazo novih naključnih pesmi, tam ene 1000, recimo vsako noč. Potem bi v avtu med vožnjo v sužbo izbral kakšen % najboljših pesmi, torej 10 novih dobrih pesmi na dan bi odkril s pomočjo take aplikacije. Zdej pa samo kakšno na teden odkrijem, pa še tista je dostikrat taka, ki sem jo kdaj že slišal prej. Na telefon bi priklopil tisti bluetooth zvočnik, ki so zdj popularni. zagnal bi ta app in bi mu dajal ukaze z glasovnimi ukazi.
Ko se app zažene bi avtomatično začel igrat naključne pesmi.
pesem bi začel predvajat na 1/3, da lahko hitro vidiš, ali je dobra.
Ukazi bi bili:
Naprej (10 s)
Desno (naprej 1 min)
Zanič (izbriše pesem in začne igrat naslednjo pesem, obenem si zapomni pesem ne samo po imenu fajla ampak tudi po podobnosti vsebine in avtomatično vse pesmi, ki si jih že kdaj ocenil izbriše ob zagonu programa)
Shrani (v *mapo*)

Po moje bom jest tole napisal enkrat. Saj sem že pred leti nekaj takega naredil in je blo zelo uporabno.
Mau mi gre na kurac poslušat te radije, ko stalno isto sranje vrtijo.
Sem pa precej izbričen kar se pesmi tiče in pol stalno iste poslušam, kar je pa spet brezveze.


Spotify mogoce? Jaz ne poslusam radia sploh iz istih razlogov kot ti. Pol komadov majo sranje, pol se jih pa ponavlja.
Tako da spotify ali pa zloadam komade iz spotify playliste v deezloaderju.

kerco46 ::

Pred časom sem uporabljal na iPhonu aplikacijo za novice, kjer si lahko dodal "vire" po želji. Npr.: 24ur, siol novice, rtv slo novice, računalniške novice, bbc news,.... pa tudi zapomnila si je, kaj si že prebral pa kaj ne. Sedaj pol leta te aplikacije nisem uporabljal, nakar bi pa jo želel, vendar se več ne zmislim imena. Ve kdo? se mi zdi, da je neki moder logo imela ta app.

stefi91 ::

Vem da ni tema mogoce lahko gdo pomaga pri igrci UNO na fbju da se da hackat

Hexx ::

kerco46 je izjavil:

Pred časom sem uporabljal na iPhonu aplikacijo za novice, kjer si lahko dodal "vire" po želji. Npr.: 24ur, siol novice, rtv slo novice, računalniške novice, bbc news,.... pa tudi zapomnila si je, kaj si že prebral pa kaj ne. Sedaj pol leta te aplikacije nisem uporabljal, nakar bi pa jo želel, vendar se več ne zmislim imena. Ve kdo? se mi zdi, da je neki moder logo imela ta app.

Feedly za Android deluje na isti princip.

Jerry000 ::

Obstaja kakšen app kjer bi imel "knjižnico" hashtagov? Na primer: objavim sliko iz izleta, grem v app in kopiram hashtage ki so v rubriki izlet, objavim sliko sebe in grem v app in poiščem v knjižnici portret in kopiram hashtage. Torej nek librari hashtagov katere lahko urejam, da mi ni potrebno vedno znova jih na pamet pisat

SmeskoSnezak ::

Android 9. Iscem aplikacijo, ki bi mi dala dovolj podatkov o bateriji in graf uporabe, polnjenja. BatteryBot je ocitno izgubil graf na tej verziji Androida.
Poskusil Simple Battery Graph, pa ga ob ponovnem zagonu Android ne zazene. Moras sam klikniti na aplikacijo.

Isce se tudi aplikacija, podobna Wiresharku, mogoce bolj uporabniku prijazna, ki ti da vedeti, kaj leti kam iz Androida (npr. kateri podatki gredo na kaksen IP), namen bi bil da se vidi katerim aplikacijam omejiti dostop do interneta.
@ Pusti soncu v srce... @

SumTingWong ::

Accubattery in GSam battery sta meni osebno best battery aplikaciji.

SmeskoSnezak ::

Izgledata prevec zakomplicirani. Batterybot je imel/ima en lep minimalni graf in kaj odzira baterijo, to pa skor vse. Razen ce gres na pro verzijo. Isce se res minimalisticni izgled, samo da je graf (kak dolgo se polni, kako dolgo zdrzi baterija, appx. kako dolgo lahko zdrzi info), kot osnovna funkcionalnost. Vse ostalo je lahk v pro al pa v skritih nastavitvah.
@ Pusti soncu v srce... @

Ales ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Isce se tudi aplikacija, podobna Wiresharku, mogoce bolj uporabniku prijazna, ki ti da vedeti, kaj leti kam iz Androida (npr. kateri podatki gredo na kaksen IP), namen bi bil da se vidi katerim aplikacijam omejiti dostop do interneta.

Ne obstaja, oz. vsaj ne kar tako na prvo žogo, sploh pa ne, da bi ravno vse prikazala. Da se seveda priti do prometa, a še najboljši pristop je priklop naprave na proxy, kjer potem opazuješ promet. In če hočeš videti prav vse, bo tudi to kar zapleteno početje.

Sicer pa, tako na splošno govoreč, Android appi so greznica. Vsem aplikacijam omeji dostop do omrežja, razen tistim, ki ga nujno potrebujejo, pa boš naredil še največ z najmanj truda. In vsem tudi odstrani vse sistemske pravice, ki se ti zdijo odveč...

Skylord ::

Obstaja kakšna preprosta aplikacija, ki bi avtomatsko vklopila Bluetooth recimo vsako uro za 1 minuto. Sem iskal na GP pa ne najdem nič pametnega.

matobeli ::

Pomoje to lahko automata nardi

Skylord ::

matobeli je izjavil:

Pomoje to lahko automata nardi

To misliš Automate
https://play.google.com/store/apps/deta...
Ali katero drugo?

Jerry000 ::

Katera aplikacija je dobra za urejanje videjev? Torej da obstaja natančni rez (da so sekunde zraven in ne neki na blef tko kot ima večina) in da je dober UI..lahko tudi plačljiv app (one time pay)

matobeli ::

Skylord je izjavil:

matobeli je izjavil:

Pomoje to lahko automata nardi

To misliš Automate
https://play.google.com/store/apps/deta...
Ali katero drugo?


Ja, seveda, Automate :))
««
41 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257409 (353) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408800 (7480) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011483 (6752) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94394 (4056) CaqKa

Več podobnih tem