» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
10 / 50
»»

St235 ::

Uradno samo, če to predvidi proizvajalec.

knesz ::

Venum je izjavil:

Hitro vprašanje: A je na tablici možno upgrejdat iz ice cream sandwicha (4.0.3) na jelly bean (4.1) ?

Ja.

CaqKa ::

$%&/() je izjavil:

Google Maps si kamot preneseš za offline use (vsaj na Jelly Beanu).


pa si probal koliko jih lahko za offline preneseš?
glih tak je omejitev, kot je prej bila pri labs funkciji. samo da je pač omejitev malo večja po megabajtih, ampak manjša po št kvadratov, ki jih označiš za offline, tale offline je pesek v oči.

$%&/() ::

Pa res, npr. Ljubljane si sploh ne morem shraniti :(

kow ::

Na 7" tabletu sem si prenesel skoraj pol Slovenije z enim kvadrantom (66MB)

CaqKa ::

kow je izjavil:

Na 7" tabletu sem si prenesel skoraj pol Slovenije z enim kvadrantom (66MB)

jaz imam celotno slovenijo trenutno na 4ih kvadrantih, ker sem želel še malo avstrije in malo več primorja imet zraven.

in če se ne motim je vse skupaj 6 prostorov... torej samo še 2 lahko zraven shranim za offline.
kako si recimo nek nemec flikne celotno karto nemčije na offline mi ni jasno.

da search ne dela na keširanih mapah brez internetne povezave je fail...
da se o tem da ti nariše pot ne menimo...

tale offline modus, se meni ne zdi noben improvement napram prejšnji labs funkciji.

še največji fail pa mi je to, da če preko smsa dobim koordinate nekoga, si z njimi v mapsih ne morem nič, ker hočejo mapsi imet internet za to da poiščejo neko lokacijo po longitude/latitude.

DuleKrtola ::

A uporabljate chrome? Sprasujem ker se meni stalno sesuva, pa me zanima, ce imate podobne izkusnje. Drugace sem zvest opera user, ampak chrome ma res dobro postimane tabe.

Lonsarg ::

Tudi meni se sesuva približno enkrat na teden.

Okapi ::

A mogoče kdo, ki ima katero od Xperij, ve, kaj za ena zadeva je Learning Client 2.1? Po nadgradnji na ICS se mi v stanju pripravljenosti nenadoma pojavlja kot glavni porabnik elektrike (39%);(( Se da kje zadevo izklopit?

O.

MaterVola ::

Imam Xperio Ray, prvič slišim za LC2.1.

pitastrudl ::

tint browser je en najhitrejsih, chrome bi mel samo zaradi synca nic drugega

flameir ::

Obstaja kaka aplikacija, ki ima widget, da z enim
pritiskom na start zaslonu spremenim omrežje iz GSM
v UMTS oz. obratno? al pa če ni widget ampak prov app z dvema klikoma?
hvala

pitastrudl ::

mr1two ::

Uh, danes sem poskusil z nadgradnjo Sony Xperia GO na ICS in je bila izkušnja predvsem slaba. Namesto občutka, da telefon dela z lahkoto, so se pojavili razni input lagi in nasploh slabše delovanje. Poleg tega je še UI spremenjen, da so vse potrditvene tipke na napačnem(drugem) mestu kot na GB.
Po nekaj iskanja sem našel originalni rom na netu in ustrezno programsko opremo, da sem zadevo spravil v prvotno stanje, vendar imam sedaj popolnoma gol telefon(namestitev, ko so aplikacije ostale od prej, ni bila stabilna).

Škoda, saj me je v primeru nadgradnje z androida 1.6 na 2.3.x popolnoma presenetilo, kako hitro lahko deluje starejši (htc tattoo) telefon.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Okapi ::

Poskusi sedaj "gol" telefon znova nadgraditi na 4.0. Pravijo, da pomaga.

O.

pitastrudl ::

z rootom si pridobiš popoln dostop na androidu. Moj Desire HD laufa na 4.1.2 jellybean, deluje 10x bolje kot takrat ko sem ga kupil. Mogoče kaka funckija ne deluje perfektno ampak je veliko bolje. BTW ni tole malo offtopic?

Najbolši in najhitrejši launcher za ics ali jellybean je nova launcher

RejZoR ::

A mogoče kdo pozna kakšen free app, kjer bi v primeru da zazna odprt WiFi ali moj domač WiFi avtomatično izklopilo Mobile Data? Je škoda, da mi žre zakupljen paketni prenos podatkov, če pa imam na voljo WiFi signal... Preklapljat ročno je možnost ampak bi raje videl, da nastavim in se mi izvaja avtomatično glede na signal, ki je na voljo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pitastrudl ::

to so profilerji, v google play napiši task profiles, pa najdi kak app ki ti ustreza samo boš moral sam nastavit

c00L3r ::

RejZoR je izjavil:

A mogoče kdo pozna kakšen free app, kjer bi v primeru da zazna odprt WiFi ali moj domač WiFi avtomatično izklopilo Mobile Data? Je škoda, da mi žre zakupljen paketni prenos podatkov, če pa imam na voljo WiFi signal... Preklapljat ročno je možnost ampak bi raje videl, da nastavim in se mi izvaja avtomatično glede na signal, ki je na voljo.

Ammmm jaz sem že več kot 2 leti na Android-u in točno to kar ti opisuješ dela od vsega začetka. Če je na voljo WiFi, dela prek tega in ne prek 3G. Pod pogojem, da imaš konreten WiFi (npr. tvoj domač SSID) že shranjen.

RejZoR ::

Se sploh kej bistveno pozna na bateriji če je WiFi skoz vključen in v stanju iskanja novega omrežja če le ta ni na voljo?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ttommy ::

Ja itak da baterijo bolj žre, če je WiFi skoz vključen...
Gamer

duque ::

RejZoR je izjavil:

A mogoče kdo pozna kakšen free app, kjer bi v primeru da zazna odprt WiFi ali moj domač WiFi avtomatično izklopilo Mobile Data? Je škoda, da mi žre zakupljen paketni prenos podatkov, če pa imam na voljo WiFi signal... Preklapljat ročno je možnost ampak bi raje videl, da nastavim in se mi izvaja avtomatično glede na signal, ki je na voljo.


ni ravno odgovor na tvoje vprašanje, mogoče ti bo pa služilo namenu. men dela k šus.
https://play.google.com/store/apps/deta...

vsake 15 min pogleda kje sem in če sem znotraj radija mojega wifija (v app določiš ta radij), mi preklopi na wifi.

WildChild ::

Jaz pa iščem aplikacijo, ki omogoča nalaganje gpx datoteke (nekdo je šel z GPS -om po gozdu in beležil pot) tako, da jaz sedaj lahko sledim temu v realnem času neke vrste navigacija?

Iščem pa kako optimizirano aplikacijo, ki to omogoča če se da?
in da mood

c00L3r ::

WildChild, na hitro google-anje najde ta app:
ViewRanger

Lahko pa probaš tudi sledeče:

1. With Google Earth convert the GPX to KML.
2. Import kml file to Google maps

Is it possible to IMPORT a .GPX file into Google Maps?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

WildChild ::

c00L3r, hvala!

:) zelo uporabno, samo še za baterijo moram nekaj pogruntat, da je ne bo preveč hitro posrkalo.
in da mood

kixs ::

RejZoR je izjavil:

A mogoče kdo pozna kakšen free app, kjer bi v primeru da zazna odprt WiFi ali moj domač WiFi avtomatično izklopilo Mobile Data? Je škoda, da mi žre zakupljen paketni prenos podatkov, če pa imam na voljo WiFi signal... Preklapljat ročno je možnost ampak bi raje videl, da nastavim in se mi izvaja avtomatično glede na signal, ki je na voljo.


Tako mora delat ze po defaultu (izkusnje iz HTC Desire in LG Optimus One).

$%&/() ::

Obstaja kakšna dobra galerija z možnostjo tagganja fotk? In ne mislim facebookovskega tagganja ljudi, temveč označevanja fotk v kategorije, npr. faks, delo, zabava, itd. Čudi me, da še v oh-in-sploh Androidu 4.1.2 nimam možnosti urejanja fotk v folderje v galeriji.

dottor ::

Pozdrav vsem.
Potreboval bi brezplačno navigacijo za moj One X. Zanima me če je kdo kej poizkušal in katere se odnesejo? Hvala.

VoidRay ::

dj_dottor
Sygic.
$%&/()
Naredi v file managerju mape in razporedi slike v mape in ti jih v galeriji tako pokaze. Lazje je sicet delqti v Windowsih ce prikljucis na PC

dottor ::

Kako to misliš razporedi sliek v mape? Pobal sem že pobral 1x in ko sem hotu pobrat karto Slovenije je blo na voljo samo opcija BUY.

$%&/() ::

VoidRay je izjavil:


Naredi v file managerju mape in razporedi slike v mape in ti jih v galeriji tako pokaze. Lazje je sicet delqti v Windowsih ce prikljucis na PC


Preveč zamudno, pa tudi včasih rabim folder z vsemi slikami. Idealno bi bilo, da bi že takoj po zajetju slike lepo kliknil na tag "Šola". Slika bi se sicer shranila v skupni folder, vendar razvrščen po tagih (oz. po datumih, lokacijah, A-Z, karkoli pač izberem).

VoidRay ::

V Galeriji odpri Camera(kjer imas te slike?) in menijska tipka in zdruzi po (razvrsti)

francek1 ::

Odlična aplikacija za Wi-fi izmenjavo datotek s PC-jem: AirDroid
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lion29 ::

francek1 je izjavil:

Odlična aplikacija za Wi-fi izmenjavo datotek s PC-jem: AirDroid



mnja no, pogledal... pa ne vidim neke uporabnosti... razen ce se res zgodi, da ostanes brez USB kabla
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarkSite ::

Ima kdo slučajno invite codo za INGRESS?

Če jo kdo ima naj mi jo pošlje na zasebni mail.

Slooki ::

Vse kar lahko narediš je to da se na uradni strani prijaviš na invite in čakaš :) Samo Google jih daje :)

tattoo ::

Obstaja kakšen podoben program 3G Watchdog ampak da tudi ponuja možnost, da posamezne aplikacije omejiš, da ti ne trošijo prometa pod mobilnie podatke ampak samo, ko si na Wifiju. Primer: BBC News se mi uploda vsakič, ko grem na internet ne glede na to, če grem preko Wifija ali preko mobilnega interneta. Iščem način, da to izklopim in se mi osveži BBC samo takrat, ko sem na Wifiju. Hvala :)

pi pawr ::

Ponavadi imajo aplikacije v svojih nastavitvah kljukico "wifi only"

kmetek ::

AKCIJE

Unannounced Google Play sale?

se splača. poweramp 1,99€...accuweather platinum 0,78€

ĐABAKAAAAAAAAAAAAAAAAA

cryptozaver ::

Zanima me za tri aplikacije:

- Quickoffice Pro - $0.99 (was $14.99) a je ta OK ali je kaj boljšega?
- Kateri File manager je OK po možnosti free.
- Katera navigacija za v avto je OK po možnosti free (TomTom je drag...)

Okapi ::

Quickoffice Pro - $0.99 (was $14.99) a je ta OK ali je kaj boljšega?
OfficeSuite Pro je po ocenah sodeč boljša, jaz sem jo kupil pred časom na neki takšni razprodaji za evro, primerjati pa ne morem, ker te Quick ne poznam.

- Katera navigacija za v avto je OK po možnosti free (TomTom je drag...)
Za pri nas je brezplačni NavFree imho čisto dovolj dober, za bolj razvite dele svete imaš pa Googlovo navigacijo.

O.

Lonsarg ::

File Manager je zlo fajn ES File Explorer. Pregleden, veliko funkcij(FTP,LAN), zastonj.

PINki ::

Solid Explorer je funkcionalen + eyecandy file explorer. Preizkusite.

be12ni ::

Zdravo
Kir mi lahka neki pr androidu npr: prek mobilnih podatkov bi hotu da se samodejno osvežuje sam 3D Digital Weather Clock vse sinhronizacije in vsi programi pa nej "pustijo" mobilne podatke čist pr mir (dostop do mobilnih naj bi meu sam 3D Digital Weather Clock pa noben drug) usi drugi programi pa naj "mislijo" da so mobilni podatki ugsnjeni
Že vnaprej hvala za pomoč
Sm nov na androidih pa nimam pojma

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: be12ni ()

RejZoR ::

Če imaš rootan telefon lahko uporabiš "avast! Mobile Security", ki ima firewall s katerim lahko blokiraš posamezne aplikacije. Oz blokiraš vse in dovoliš samo določenim aplikacijam. Kakor želiš da deluje. Zdej nimam rootanega telefona in kr mal pogrešam to fukcijo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

be12ni ::

RejZoR je izjavil:

Če imaš rootan telefon lahko uporabiš "avast! Mobile Security", ki ima firewall s katerim lahko blokiraš posamezne aplikacije. Oz blokiraš vse in dovoliš samo določenim aplikacijam. Kakor želiš da deluje. Zdej nimam rootanega telefona in kr mal pogrešam to fukcijo...


Nimam rootan telefon je še kaka druga možnost
najbolj sovražim to da ko hočm pogledat pošto pa užgem mobilne podatke kr naenkrat začnejo se usi programi neki posodablat pa neke patche dol vlečt pa podobne oslarije
jst pa hočem sam vremenu "dovolit" uporablat mobilne podatke ne pa še 20 drugim aplikacijam
(samsung galaxy ace)
tnx za odgovor

Lonsarg ::

Če nočeš, da aplikacije v ozadju dostopajo do interneta, potem izklopiš "background data" v nastavitvah in to je to. Potem lahko dostopajo do interneta samo aktivne aplikacije, torej recimo odpreš vreme aplikacijo, pa daš refresh.

kixs ::

Iscem Dialer in Contacts cimbolj podoben tistemu od HTC. Zamenjal sem HTC Desire in pogresam uporabnost njegovega dialerja (in kontaktov).

DuleKrtola ::

exDialer

BladE_ ::

+1 za exDialer... uporabljam že kar nekaj časa...
Akcija - Reakcija
««
10 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257410 (354) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408804 (7484) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011484 (6753) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94394 (4056) CaqKa

Več podobnih tem