» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
4 / 50
»»

Good Guy ::

kmetek je izjavil:

apkinstaller javlja napako in vrže ven.....estrong file manager ne vidi vsebine sd kartice, omfg?

no bedarij pa ne govort. seveda vidi samo ti ne vidiš mapce sdcard
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Hexx ::

Niste še nobene rekli o PDF bralnikih? Nisem še uspel najti tapravega..

Pesimist ::

estrong file manager: da nevidi vsebine sd kartice? Kaj si pil kaj? Ta se ti lahko installira .apk iz mreznega diska in ne samo lokalno. Seveda v tem primeru prinese prvo na SD karto.

kmetek ::

imel sem priklopljen usb micro kabel v pc, zato ni delalo :P

Bananovec ::

kmetek je izjavil:

apkinstaller javlja napako in vrže ven.....estrong file manager ne vidi vsebine sd kartice, omfg?

Daj uporabi TA program. Za to delo je več kot vrhunski.

Ted ::

Hexx je izjavil:

Niste še nobene rekli o PDF bralnikih? Nisem še uspel najti tapravega..


Adobe reader sprobaj. Malce je počasen, ima pa zlo ok prikaz.
Mah...

Hexx ::

Ted je izjavil:

Hexx je izjavil:

Niste še nobene rekli o PDF bralnikih? Nisem še uspel najti tapravega..


Adobe reader sprobaj. Malce je počasen, ima pa zlo ok prikaz.

Bom probal, hvala ;)

jeanmike ::

Ker mi je osnovna aplikacija za smsje štekala ob skrolanju sem si pobral iz marketa Handcent SMS in zadeva deluje tako hitro, da niti verjet ne morem. Problem pa se pojavi ko dobim sms saj dobim na enkrat 2 notificationa in me sedaj zanima kako se naredi da dobim samo enega in sicer od Handcent-a. (HTC Desire)

LapD ::

Odpri original messaging aplikacijo, pojdi na settings, potem pa dol proti dnu imaš opcijo Notifications, kje ugasneš kljukico.
web&motion designer

andHoc ::

Zdravo

Zanima me aplikacija ki bi v osnovni dialer od Desire vnesla možnost iskanja tudi po polju vnešenem pod Company oz. organization ???
Na WM je bilo to lepo rešeno v Resco Contact manager ... obstaja kaj podobnega za Android ??

LP
...vse je relativno...

c00L3r ::

Minilo je že malo več kot 2 meseca in sem se odločil, da napišem katere aplikacije se mi zdaj zdijo zanimive/zabavne ali pa jih vedno znova uporabljam. Prvo moj stari seznam:
Barcode Scanner -> branje QR kod, ki so spletnih straneh, vizitkah in še kje. To bi moral imet vsak mobilni telefon.
AppBrain Market Sync -> odlična dopolnitev Market-a
Remote RDP Lite -> zastonj Windows RDP odjemalec
Opera Mini 5 browser -> za brskanje na počasni EDGE povezavi
EStrongs File Explorer -> podpira tudi Windows omrežja, ter FTP povezave
EStrongs Task Manager -> kaže zagnane aplikacije in storitve
Gmote 2.0 -> uporaba telefona kot trackpad in tipkovnico (daljinec) za računalnik
Dropbox -> Čisto svež dropBox odjemalec
Speedtest -> za merjenje hitrosti
Google Sky Map -> za gledanje zvezd
GDocs -> neuradna aplikacija za urejanje Google Docs. Jaz uporabljam za beležke
2G-3G OnOff -> widget, ki odpre settings-e tam kjer je možno vklopit/izklopit 3G povezavo
Google Translate -> prevajalnik
fring - FREE calls & chat -> odjemalec za več chat storitev. Občasno uporabljam za MSN
Shazam -> prepozna glasbo
Bubble -> "vaservaga"
Google Goggles -> prepoznavanje objektov na sliki
Battery Widget -> kaže stanje baterije
2 Player Reactor -> igra za 2 igralca na enem aparatu

Po novem pa še:
Wifi Analyzer -> odlično orodje za merjenje jakosti WiFi signala. Zelo uporabno pri postavljanju WiFi omrežja.
Games For Robots -> Igra v stilu WarioWare. Torej polno malih mini iger, od katerih traja vsaka samo par sekund.
LauncherPro Beta -> Domači zaslon. Po mojem mnenju najhitrejši na marketu. Ima ogromno funkcij, katere so skoraj vse nastavljive. Je opazno odzivnejši od SenseUI. Po navadi pride 2x na teden update.
DiskUsage -> Za grafičen pregled zasedenosti SD kartice.
PicSay - Photo Editor -> Za dodajanje smešnih stvari na slike :)
Drop -> Prerposta igra z padanjem žoge
Digital Clock Widget -> Prepost widget za uro.
Slimeball Speedway (Lite) -> Igra po principu snežne kepe. Kotališ žogo in je vedno večja.

In še 2 slovenski aplikaciji, ki jih zelo pogosto uporabljam:
OdpiralniČasi -> Uporabno za iskanje trgovin/lokalov v bližini.
Vreme SLO -> Za vremenske podatke in napovedi po Sloveniji. Zadnja različica ima tudi widget.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

M-XXXX ::

Ravno prejle sem nasnel quake3 na mojega galaxy S pa imam nekaj vprašanj... Kako bi upravljal karakterja? (glede na to da ni tipkovnice ali trackpada)? Ter kako izmeriti FPS-je?

Double_J ::

Dve šivanki...

bajsibajsi ::

Igral sem nekaj FPS iger na Androidu. Bilo je bolj podobno mucenju s kontrolami, kot pa uzivanje v igranju. V Qvaki za prikaz FPSjev vpises komando v konzolo. Lesenost v premikanju enostavno ne daje moznosti pravega igranja. Malenkost lazje premikanje ima recimo FPS igra ToonWarz. A se vedno je igranje FPS iger na touchscreenu bolj podobno mazohizmu(?).

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Ma sej... samo na iphone zgleda kot da se da hudo dobro kontrolirat.

http://www.anandtech.com/show/2892
Dve šivanki...

BladE_ ::

c00L3r je izjavil:


LauncherPro Beta -> Domači zaslon. Po mojem mnenju najhitrejši na marketu. Ima ogromno funkcij, katere so skoraj vse nastavljive. Je opazno odzivnejši od SenseUI. Po navadi pride 2x na teden update.


Kako se disabla Sense, da ni laufa v ozadju in pobira ram?

LapD ::

Za sense nevem ampak pantheona jst zaprem s Taskillerjem. V bistvu je že greh če nimaš tega programčiča ;)
web&motion designer

c00L3r ::

BladE_ je izjavil:

c00L3r je izjavil:


LauncherPro Beta -> Domači zaslon. Po mojem mnenju najhitrejši na marketu. Ima ogromno funkcij, katere so skoraj vse nastavljive. Je opazno odzivnejši od SenseUI. Po navadi pride 2x na teden update.


Kako se disabla Sense, da ni laufa v ozadju in pobira ram?

Stisni HOME tipko, da si izbereš LauncherPro Beta kot privzetega. Nato ponovno zaženi telefon.

sgdjkdlsugi4 ::

BladE_ je izjavil:

c00L3r je izjavil:


LauncherPro Beta -> Domači zaslon. Po mojem mnenju najhitrejši na marketu. Ima ogromno funkcij, katere so skoraj vse nastavljive. Je opazno odzivnejši od SenseUI. Po navadi pride 2x na teden update.


Kako se disabla Sense, da ni laufa v ozadju in pobira ram?


Ce imas v mislih na Desire, ga ni mozno izklopit popolnoma, saj tudi ce je pognan drug Home Replacement kot je LauncherPro, v ozadju tece Sense s svojimi aplikacijami. Kaj pa niti nujno ni slabo, ker sta Sense-ov Dialer in tipkovnica kr boljsi od Default Android, nekateri pogresajo edino Sense Widgete. Ce zelis popoln izklop -> root + kak custom ROM brez Sense-a. Stock Launcher pa je HTC odstranil z Desire-a.

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Ja, sem ze pogruntu, da mi falijo sense widgeti ampak sj se jih da dobit posebi...

Pesimist ::

Double_J je izjavil:

Ma sej... samo na iphone zgleda kot da se da hudo dobro kontrolirat.

http://www.anandtech.com/show/2892


Iphone ma multitouch. Desire in Nexus nimata. Tak da.... mazohizem.

Double_J ::



Tale samsung bi bil že soliden za igranje...
Dve šivanki...

c00L3r ::

Double_J je izjavil:



Tale samsung bi bil že soliden za igranje...

HTC ga je res zasral s temi ekrani na Desire na Nexus one ;((

Onlyx ::

Mam vprašanje kateri brskalnik uporabljate. Po update-u na 2.2 se mi primarni nekoliko zatika pri zoomiranju tako, da sedaj uporabljam Dolphin-a HD. Se mi zdi kar hiter in veliko bolj funkcionalen kot prvi (zavihki, zaznamki,...).

So kakšne prednosti pri drugih brskalnikih, ki jih ta nima? (npr. Opera mini, Skyfire,...)

Ted ::

Skyfire podpira flash - vsaj večino flash videa no :). Polne podpore seveda ni. Opera mini pa ima zelo intuitiven GUI, prav tako se podatki na telefon kompresirajo preko Operinih strežnikov tako da je prenos podatkov precej nižji.
Mah...

Hexx ::

+1 za Opero :)

Lonsarg ::

Jaz uporabljam kar defult browser. opera se mi ne dopade, so strani čudne. Pa razno pisanje teksta po forumih, izpolnjevanje obrazcev je zlo bogo. Pač en in edini problem defult browserja je, da moraš za tabe it v meni, namesto direktno, ampak imam raje to, kot počasnost alternativnih browserjev.

Onlyx ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz uporabljam kar defult browser. opera se mi ne dopade, so strani čudne. Pa razno pisanje teksta po forumih, izpolnjevanje obrazcev je zlo bogo. Pač en in edini problem defult browserja je, da moraš za tabe it v meni, namesto direktno, ampak imam raje to, kot počasnost alternativnih browserjev.


Sem tudi sam opazil, da se pri operi strani cudno odpirajo. Nevem no, dolphin mi je se najboljsi. Sploh ni pocasen, ne zatika se kot defult browser pri povecevanju, najbolj mi pa je vsec, da imas takoj vse pri roki (bookmarks-i). Poleg tega si lahko dodas tudi razlicne plugine, ce jih potrebujes. Zelo zanimiva pa je po svoje tudi gesture opcija, vendar se nekako se nisem navadil nanjo.

moxon ::

Pozdravljeni, zanima me ali obstaja kakšen Skype video chat program za android. Iščem na netu ampak ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

lurker ::

Obstaja Skype. Ampak je v skladu z odprtostjo Androida navolji samo za uporabnike Verizon omrežja.

moxon ::

eh ugotovil sem da sem cepec, na HTC Legend nimam front kamere :))) hvala vseeno

TeraSonic++ ::

Kaj je ta "travnik", sem zasledil ze nekajkrat pa mi ni jasno :S

Btw kako ste zadovolni z Navigon aplikacijo, gre za nemsko firmo tako da bi vrjetno mogla bit za europo dost kul (nekdo je sicer omenjal nekaj gor vendar zelo pristransko).

hvala
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

DuleKrtola ::

Sem prešaltal iz nokie 5800 na wildfire in pogrešam eno zadevo. Če na androidu tiščim home tipko mi pokaže bedast seznam enih recent aplikacij. Js bi rad imel na home buttonu to, kar ima nokia na srednjem gumbu - če ga tiščiš, se odpre application switcher, kjer enostavno preklaplaš med aplikacijami in jih lah tud zapreš. Gre tole na androidu?

BaRtMaN ::

@jumo, na Androidu ponavadi programi ne tečejo več, ko jih zapreš ali pritisneš Home tipko. Takrat operacijski sistem aplikacijo obvesti, das mora shraniti svoje stanje in se končati, kar se sicer zgodi prisilno po nekaj sekundah. Ko aplikacija spet požene, lahko nadaljuje od tam, kjer je prej shranila stanje. Izjema takemu ciklu so razni programi, ki stalno opravljajo delo, tudi ko nimajo fokusa - brskalnik nalaga spletne strani, glasbeni predvajalnik predvaja, dialer kliče ...

Zarad zgornjega razloga je bolj smiselno met seznam zadnjih nekaj aplikacij.

EDIT: Da ne bom off-topic. Moj Tattoo je sicer na servisu, ampak najbolj uporabne aplikacije so meni:

* vgrajena koledar in GMail :)
* Mobisle Notes za todo sezname
* MyTracks za beleženje poti z GPS
* EZ File Manager in EZ Task Manager
* FreeDictionary.org in Google Translate
* Vreme slo, čeprav je meteo.si/pda/ ekvivalent pa brez oglasov

Za kratkočasenje pa
* FrozenBubble
* kakšen sudoku
* AirControl
* OBVEZNO NetScramble (na insane mode :))
* VintageDroid za stare stripe, ki so že v javni domeni/lasti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

thramos ::

Obstaja način, kako instalirati aplikacijo, ki je market ne najde, ker je resolucija zaslona premajhna?

CoolBits ::

Market Enabler. Needs root.

BaRtMaN ::

Čudno, da ima projekt za prenos samo nek html dokument...

Je pa na voljo tudi na SoftPedii.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

destroyer2k ::

Zanima me če obstaja kakšna podobna igra kot zenonia (zelo podobna starejšim zeldam igram).

Tole je link od igre, če kdo ne pozna (to je od iphone verzije review).
http://wireless.ign.com/articles/986/98...

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Jaz sem si naložil gameboy emulator in igram originalne zelde. Ni boljšega.:)
Ü

DuleKrtola ::

Kakšen predlog za SSH client?

Hexx ::

ConnectBot :D

bajsibajsi ::

destroyer2k je izjavil:

Zanima me če obstaja kakšna podobna igra kot zenonia (zelo podobna starejšim zeldam igram).


Bom kar sebe citiral, kar sem v tej temi napisal pred casom. Prve 4 igre so podobne zvrsti. Verjetno je sedaj se kaksna novejsa, ampak ne spremljam vec toliko.

bajsibajsi je izjavil:

Za krajsanje casa, npr. v sluzbi.. :) Nekaj solidnih, vecinoma placljivih, Android iger:
Caligo (RPG, nekako ne potegne)
Zenonia (nisem se igral, mi bo verjetno kmalu nadomestila Caligo)
Crusade of destiny (RPG, meni dolgocasna)
Hero of Sparta (RPG, zgleda boljsa kot CoD, nisem se igral, ni casa hehe)
Asphalt 5 (wrooom wrooom, dirkanje)
Armored strike (kao Worms stil, zdej celo online)
Sky force (letis L, R, Up, D strelas in pobiras, klasika)
Robo Defense (zakon! to igram trenutno najvec)
Jewels (ala 3 v vrsto tetris stil)
Meteor Blitz (nisem igral, pride na vrsto po Sky force^^)

Btw, yxplayer rula za DivX...seveda placljiv, free deluje samo 2 minuti. :) Ceprav nekaj sracka za Desire, baje ne podpira ta CPU dobro.

sweet girl ::

eej.menee pa zanima..kaj sploh so to googlove aplikacije???

BaRtMaN ::

Programi, ki so od podjetja Google.

Gmail
Market
Maps


MyTracks - shranjevalec GPS koordinat poti, uporabno predvsem za športne aktivnosti
Googles - vizualno iskanje; s telefonom zajameš sliko, ki jo Google analizira in na podlagi tega išče po spletu
Voice Search - poveš iskalni pojem; išče med kontakti na telefonu in spletnimi stranmi
Gesture Search - s prsti pišeš simbole in sproti se išče med kontakti, aplikacijam na telefonu...
Sky Map - kaže, nebesna telesa na nočnem nebu
Translate - prevajalnik
Finance - program za spremljanje gibanja cen vrednostnih papirjev
Listen - iskalec po in agregator avdio novic
Voice - upravljanje z googlovo telefonsko številko, uporabno le v ZDA
Moderator - moobilna verzija orodja za crowdsourcing
Scoreboard - športni rezultati v živo
Authenticator - program generira enkratne kode za dodaten faktor avtentikacije poleg up. imena. in gesla. Podobno kot PayPal/SecurID dongle, a zastonj. :)

Spregledal sem nekaj očitnih. :)
YouTube
Latitude
Google Talk


Pa še so...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Mare3 ::

Ali obstaja kakšna aplikacija za HTC Wildfire za odklepanje zaslona, ker je na vrhu telefončka en gumb in se samo z tistim da odklenit, veliko lažje bi bilo če b lahko na tisto tipko okroglo pod zaslonom stisnil.

ScReAmEr ::

No pred nekaj časa sem zsledil eno igro, pa je nevem zakaj nisem naložil, zdaj pa se mi je zbrisala vsa zgodovina brskanja in nimam pojma kako naj jo najdem. Bi pa rad vprašal če jo je že kdo zasledil (vem vso o njej, samo imena ne :(). Torej:

Cilj igre je povezovati kroglice enake barve, tako da po praznih poljih rišemo črte. Te se ne smejo prekrižati, niti križati drugih. Na koncu igre pa morajo biti vsa prazna polja zapolnjena s črto, kroglice pa povezane po barvah. (vbistvu je to nekakšna verzija igre number link http://www.nikoli.co.jp/en/puzzles/numb... samo da povezujemo barve)

Za pomoč bi bil zelo hvaležen:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ScReAmEr ()

jeanmike ::

http://www.appbrain.com/app/glowpuzzle/...

Edit: Ne bo taprava, ampak vseeno zanimiva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

KoMar- ::

mcb ::

nekje sem zasledil aplikacijo, s katero lahko omejiš količino prenosa podatkov, pa me zanima, če kdo ve katera je?

Lonsarg ::

3gwatchdog je aplikacija, naštimaš koliko maš mesečni limit in ti kaže kot widget in notification koliko si trenutno porabil, poleg tega lahko naštimaš da ti pri recimo 99% izklopi internet, rabiš pa za to funkcijo dodatno še aplikacijo APNdroid.
««
4 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257410 (354) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408804 (7484) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011484 (6753) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94394 (4056) CaqKa

Več podobnih tem