» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
3 / 50
»»

bajsibajsi ::

OMG, nazaj gumb te vcasih vrze kar na home? NO sh|t Šerlok. Se dobro, da nekatere aplikacije dejansko uporabljajo "back button" kot namenski "exit button"...

@Azgard
Sam uporabljam xyplayer. Na HTC Desire predvaja (brez problema vecino) wmp, mp4, .avi oz divx datotek. Ce potrebujes zadnjo placljivo verzijo se oglasi. Free predvaja samo 2 minuti.


"Enkrat bom prilepil screenshot UI-ja od najboljšega VNC klienta na Androidu. Vnaprej vam povem, ne boste verjeli, da se ne zajebavam."

No pa jih prilepi. Uporabljam Remote VNC Pro, ki je soliden. Kak UI bi si pa ti zelel? Vazno da program podpira tisto kar oglasuje in to pocne za 6 dolarjev precej dobro.

@d0rK "Mene zanimajo samo programi, igre sploh ne. Kako so pa izdelani programi, ki so na voljo. Očesu prijazno?"

Na to vprasanje se da odgovoriti preprosto. Programi izgledajo in delujejo tako prijazno, kot programi napisani za katerikoli drug OS na svetu - pac zrcalno odvisno od developerja do developerja. Eni izgledajo in tudi delujejo zelo preprosto, profesionalno in nenazadnje tudi zabavno, spet drugi izgledajo in se tudi obnasako kot poden. Skratka kot je primerno za odprt trg sirom sveta, kjer je OGROMNO programov (tudi zelo dobrih in uporabnih) na voljo povsem brezplacno.

Pesimist ::

Za windows ni boljsega clienta kot Remote Desktop 1.12.
Logmein je sicer na pcju dober, na androidu se pa precej odzadaj. Ostali clienti so bol tak tak.

yxplayer je katastrofa. Za xvid divx neuporaben, za druge filse pa mam 100x reje act 1 player, ki celo omogoca nastavljanje razsvetljave ekrana. Edini uporabni za divx je se zaenkrat uradno neizdan rock demo player.

Najboljsi launcer oz UI je pa launcher pro. Dopade se mi celo bolj kot sense, ter odzivnost je enaka ce ne se boljsa. Vendar ga trenutno nimam zarad flipclock. Bi moralo dodatni flip clok z marketa poiskat.

lurker ::

No pa jih prilepi. Uporabljam Remote VNC Pro, ki je soliden. Kak UI bi si pa ti zelel? Vazno da program podpira tisto kar oglasuje in to pocne za 6 dolarjev precej dobro.
To je ta, ja. Tipu plačaš $6, ko sem pognal program me je pričakalo 153.600 črnih pixlov. To je bilo vse. Najprej sem mislil, da je telefon crknil. no, sej čez kako leto je dodal še en text label :-)

Povrhu tega program še zelo slabo počne to kar oglašuje. V primerjavi s kakim Jaadu VNC na iOS je kot kak Painter proti Photoshopu. Žal. Pa je najboljši na Androidu.

Pesimist ::

http://www.appbrain.com/app/org.damazio...

ta aplikacija bo cool, ce bo kdaj delovala.

kmetek ::

kaj je to fliplock?

tole je zelo dobro kakor je rekel pesimist.

Remote Desktop Client v1.12.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Pesimist ::

pa ta velika ura od HTCja ki je na vsaki sliki telefona.



Sej teh ur je polno na marketu, sem ze mel alternatvno ko sense maribora ni kazal.

Nkaj mi pa vseeno ni jasno pri HTC uri. Hvalili so se nekaj kako lepe animacije dela, ko menjuje stevilke. Da se kao list lista. Moja tega nedela in samo stevilko menja, nic druga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kmetek ::

pa imaš vklopljene animacije za to uro.

Pesimist ::

http://www.appbrain.com/user/Sawyer/app...

Jah nevem. Vse bi moglo bit na default.

LapD ::

beautiful widgets odlično imitirajo htc uro
web&motion designer

kmetek ::

pa ima animacijo?

Pesimist ::

Ta dodatek zgleda dobra alternativa HTCjevim people widgetu z launcher pro.
http://www.appbrain.com/app/de.sagrebin...

Cudno mi je da htcjevih widgetov ne ponudi. So lokani al kaj ali sem kaj narobe naredo z launcher pro.

Pri tem stevilo appsov zdaj je backup pro ze skoraj nujen. Kak deluje ovi v Astro managerju nevem. Trenutno se se odlocam med astro in estrongom. ASTRO je bol cool animiran ce vse vklopis in prav pase v launcher pro z fly ikonami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bajsibajsi ::

Pesimist je izjavil:

yxplayer je katastrofa. Za xvid divx neuporaben, za druge filse pa mam 100x reje act 1 player, ki celo omogoca nastavljanje razsvetljave ekrana. Edini uporabni za divx je se zaenkrat uradno neizdan rock demo player.


Katastrofa? Smesno je kvasiti neutemeljene in neargumentirane kritike. Dejstvo je, da je yxplayer zaenkrat EDINI "javni" program, ki je sploh sposoben kolikor toliko spodobno predvajati avi datoteke. Tudi nihce ne pravi, da je popoln - dalec od tega. Ampak je nekje zacetek, a ne? Tako kot lahko se vedno recemo, da je cela Android skupnost se zelo mlada; a se kljub svoji rosnosti v zadnjih dveh letih bliskovito in neustavljivo siri. Tako v uporabniskem pomenu, kot tudi v razvijalskem.

Zanimivo da sem ravno danes v sluzbi "pregledal" na Desire pol serije (divx) Band of brothers s programom yxplayer.

Pesimist je izjavil:

Za windows ni boljsega clienta kot Remote Desktop 1.12.


Govorili smo o VNC klientu, ne RDP. Za RDP imas ze kar nekaj solidnih. Sam se se odlocam, kateri bo ostal na mojem telefonu: RemoteRDP (Enterprise), PhoneMyPc, Remote Desktop Client...

lurker je izjavil:

Povrhu tega program še zelo slabo počne to kar oglašuje. V primerjavi s kakim Jaadu VNC na iOS je kot kak Painter proti Photoshopu. Žal. Pa je najboljši na Androidu.


lurker res cudovita opazka. Sedaj pa preveri se zgodovino obeh razvijalcev omenjenih programov. In nenazadnje tudi ceno njihovih VNC aplikacij. Mimogrede, ce ti nisi sposoben uporabljati Remote VNC Pro, medtem ko tisocim drugim deluje dobro, ni nobene potrebe kriviti za to program sam. Iskreno, dvomim da res uporabljas 2 leti Android sistem.

Pesimist ::

Ce je za tebe dobro in uporabn predvajanje na 10 fps. SPEAK FOR YOURSELF. Za mene to niti pogojno ni uporabno.

Lonsarg ::

leakani Rock demo player mi špila na 30 FPS xvide vse. Yxplayer pa tudi meni šteka, se ustavlja, ali pa ima pač zelo nizke FPSje, zato pravim da je ta rock demo prvi uporabni xvid za Android, najbrž bo uradno kmalu prišel ven, glede na to, da ta beta verzija čisto spodobno dela.

bajsibajsi ::

Se ne morem strinjati. Testiraj kak Matruska fajl, ki je prakticno superioren avi zajemu. Gledal Ipman 2 mkv in razen tistih res hudo hitrih premikih (udarcih) FPS niso padli pod kriticno mejo (beri: ocesu prijazno). Pa se tu se poraja vprasanje, kje je nastalo dejansko ozko grlo. Bi bilo mozno, da na zaslonu samem in ne na CPU? Seveda govorim tukaj zgolj o obcutku, kakor tudi ti Pesimist. In glede na to, da sem gamer ze vrsto let imam zelo dober obcutek o frejmih in o tem tudi ze Zx pisal ravno na tem istem forumu. Mogoce je pa kaj narobe s tvojim telefonom in bi bilo bolje, da ga odneses nazaj kjer si ga kupil. Mogoce ti ponudijo v zameno kak pred potopni Sym aparat, s cimer bos ocitno bolj zadovoljen (ali pregresno drag Jabolcek).

Po drugi strani je pa dokaj absurdno govoriti o resnicni uporabnosti takega programa na to vrstnih napravah. Saj, koliko od nas pa bo resnicno ure in ure gledalo filme na 10 centimetrskem zaslonu.

Poleg tega doticna aplikacija ze v osnovi ni spisana za QSD8250 in se manj v podporo HTC Desire telefonu. Sam menim, da kot prvi tovrstni client za Android deluje solidno in se lahko le se veselim, kaj na tem podrocju prinese prihodnost. Drugace pa kar pogumno naprej - saj lahko vsakdo izmed n/vas spise boljsi program in ga ponudi brezplacno oz. ga trzi preko Marketa. Go ahead smarty.

lurker ::

Zanimivo da sem ravno danes v sluzbi "pregledal" na Desire pol serije (divx) Band of brothers s programom yxplayer.
I feel your pain.

lurker res cudovita opazka. Sedaj pa preveri se zgodovino obeh razvijalcev omenjenih programov. In nenazadnje tudi ceno njihovih VNC aplikacij. Mimogrede, ce ti nisi sposoben uporabljati Remote VNC Pro, medtem ko tisocim drugim deluje dobro, ni nobene potrebe kriviti za to program sam. Iskreno, dvomim da res uporabljas 2 leti Android sistem.
Kakšna zgodovina, človek, me sploh ne zanima, če iTeleportovci programirajo na zlatih tipkovnicah, Wang pa s palčko po pesku?! In, ja, vem za razliko v ceni, sej sem vendarle plačal za oba. Jaadu uporabljam z veseljem, Remote VNC Pro pa čez stisnjene zobe. Ko bo Remote VNC Pro slišal za zero-conf, ssh in ostale "malenkosti" in ko bo vsaj 3x hitrejši kot je sedaj... mu bomo tudi tule zaploskali. Zaenkrat, na žalost, je pa tako kot je.

Aja, res je, nimam še dve leti Androida. Sem preveril, še niti leto in pol ni. To je tako, kot ko si v slabi družbi, čas počasneje teče.8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

bajsibajsi ::

Strinjam se, da SSH ni nikoli odvec. Glede zero conf... pa saj ves komu je to primarno namenjeno, a ne? :p

Fer bi bilo dati Androidu se nekaj let, predno ga cisto (pogosto neutemeljeno) raztrgate. Koliko je bilo spisanih aplikacij za npr. tisti cas super telefon Nokia 9210C na Sym 6 v zgodnjem dvatisocletju ali celo kasneje, ko je prisel ven Sym 9.., za hisni SE (pozabil ime) mobilni OS.. itd. Ali pri Applu zgodnjega 2008? Cca. 20-30k, medtem ko je Android se oral ledino z ver 1.1. Sredi leta je ze izsel Applov 3G ob kakih 60k spremljujocih programov, ko na trgu se niti NI bilo Android telefona.

Nihce ti ne brani uzivati v boljsih igrah lurker, jaz pa bom uzival v flashu, w-pointu prijateljem, instaliranju aplikacij na prenosni spomin, instaliranju 3rd party programov brez jailbrejkanja, ...itd. :) Android ze po imenu poje Apple. WTF is iOS4, fotoaparat? Froyo FTW. :p

Gandalfar ::

Ali pri Applu zgodnjega 2008? Cca. 20-30k, medtem ko je Android se oral ledino z ver 1.1. Sredi leta je ze izsel Applov 3G ob kakih 60k spremljujocih programov, ko na trgu se niti NI bilo Android telefona


Da ne bomo sirili neresnic.

app store obstaja od julija 2008, android pa od oktobra 2008. Torej eno cetrtletje prednosti za iPhone.

Pa so Android aplikacije se zmeraj pod nivojem iPhone aplikacij. Se posebaj na podrocju iger.

bajsibajsi ::

Premeteno (morda zgolj nevednost ali nepozornost?) si napisal AppStore in pa Android. Polagas nam primerjavo med "trgovino" in OS samim - res omembe vredna in kredibilna primerjava. Obenem pa pozabis omeniti bolj pomembno dejstvo, da je bil iPhone SDK paket objavljen ze 2007 in na zacetku naslednjega leta ze izdan za razvijalce. Medtem ko je prvi spodoben SDK paketek ugledal luc sveta sele z Android 1.6 verzijo proti koncu leta 2009. Torej s cim naj bi po tvojem mnenju razvijalci ustvarjali super igre, ki bi jih poganjal Android OS? Uradno se je Market res odprl le "nekaj" mesecev za AppStore, nekako hkratno s prvim Android telefonom G1/Dream in imel le dobesedno cca 10 aplikacij, ki so bile tam bolj za salo kot zares. Se celo kaksnega pol leta zatem je bil Market prava revscina z zgolj kakih 1000-2000 programi. A kako tudi ne, ce ni bilo neke iniciative in potrebega Kita za ustvarjanje. Ocitno se je to bliskovito spremenilo s splavitvijo ustreznih tulsov, ki so v samo cca. dobrem letu prinesle na Market vec deset tisoc aplikacij.

Preprican sem tudi, da sam dobro ves, da je v tem poslu cetrtletje ali dva prednosti ogromno. Se zlasti pri fokusiranem razvijanju v Applu in na drugi strani razprsenosti (ali celo neenotnosti v dolocenih pogledih) Google&Co/Android skupnosti.



edit/
Gandalfar, to da ni bilo AppStore ne pomeni, da se niso pisali programi. iPhone/iOs razvijalci so imeli povsem spodoben SDK ze v zacetku 2008.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Sam Android ima ubrano drugačno pot od iOS, ki je bil na začetku prva revizija res samo brskalnik z telefonom, ne pa še smarthphone. Tisto omejeno kar je imel je bilo pa dodelano, potem pa so postopoma dodajali, da ima prvič z iOS 4 vse kar spodoben smarthphone OS mora imeti nujno.

Android je vse vrgel v prvi reviziji notri(no večina), zdaj pa sproti spreminjajo API pa take fore(ne samo dodajajo API,kot iOS) Pa UI, pa bolj gladko delovanje itd. Čez kako leto, ko bo Google že dve novi verziji izdal in Apple iOS 5 pa bosta lih nekak skup pršla na grobo, pol bo pa lepo konkurenca delala dalje in bomo mel dva vedno bolj fajn OSa.

bajsibajsi ::

Pa se malo bolj za salo, ali pa kar zares. Na koliko razlicnih vrstah hardvera deluje iOS in koliko razlicnih telefonov (ze sedaj) poganja Android?!? Upam, da razumete vprasanje. :p

Naj kak programer pove, kako je pisati program za eno ali dve napravi, ali pa za recimo 25 razlicnih.

lurker ::

Pa se malo bolj za salo, ali pa kar zares. Na koliko razlicnih vrstah hardvera deluje iOS in koliko razlicnih telefonov (ze sedaj) poganja Android?!? Upam, da razumete vprasanje. :p


Sam Android, kot ga da od sebe Google, na nobenem. Upam, da razumeš odgovor. Bi pa po drugi strani bilo dobro, da bi se spremenilo tudi to, da določen telefon poganja praktično samo eno verzijo Androida. Dve, če si imel hudo srečo pri izbiri telefona.

Drugače je pa lepo videt, da se končno strinjam z Android verniki, da je Android par let za iOS. To se v par letih lahko spremeni. Bomo videli, če se lahko spremeni tudi miselnost iz prejšnjega tisočletja, da uporabnik ni vreden niti toliko, da bi mu v program natiščal npr. zero-conf, spodoben UI in delovanje kjer Force Close dialog ni največkrat videna stvar.

kmetek ::

Priznam Apple mi je kewl, samo sorry 600-700EUR pa res ne dam....če bi bil tok kot ostali Desire itd....bi ga verjetno vzel.

CoolBits ::

Kok pa je desire v prosti prodaji?

Gandalfar ::

@bajsibajsi: ok. I stand corrected :)

CoolBits ::

Ja pri pisanju aplikacij za android moraš imet v mislih najbolj podhranjeno napravo... edino če delaš več verzij z več funkcijami za bolj zmogljive...

kmetek ::

Coolbits: med 430 in 520EUR....

CoolBits ::

Ja od 530 naprej pri nas.
No če hočeš iphone pa pač daš nekaj 10EUR več. :) ni neke hude razlike.

kmetek ::

Nihče ne kupuje po redni ceni to je fora.

Naj dajo Iphone po sub. ceni med 300-400EUR pa bo folk kupil ko norc. 100%.

teoo ::

moderatorji dejte mal te trole pobrisat, to ni tema o buldožerjih.
defying gravity

M-XXXX ::

CoolBits je izjavil:

Ja od 530 naprej pri nas.
No če hočeš iphone pa pač daš nekaj 10EUR več. :) ni neke hude razlike.

http://mobisvet.si/index.php?main_page=...
430€ brez vezave.

Bananovec ::

Jojojoj, še taglavni se ne morejo držati teme.
VSEM, ki bi radi spremljali igričarske novice (igre, konzole itd. ), toplo priporočam Gaming Buzz Widget.
Widget opravlja svojo nalogo zelo dobro, novice pa niso omejene samo na en vir. Must have za VSE!

kmetek ::

kateri widget ali app za branje rss novic?

Lonsarg ::

NewsRob jaz uporabljal, ki je klient za Google reader, torej dodaš vse RRSe v google reader in lahko gledaš prek kompa, ali NewsRob pa se lepo sihronizira, ker včasih ko sem doma za računalnikom ne bom šel na mobitelu RSSe brat valda, edino claud reši to:)

Aja je app, pa tudi widget v primeru Pro verzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kmetek ::

saj veste kako ima HTC SENSE novice?, nekaj v tem stilu?

NewsRob Pro v1.0.1 ?

kje pa dobiš naslove recimo slovenskih rss novic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Pesimist ::

jaz ne kapiram zakaj se mi po zadnem restoru ter reinstalaciji istih programov Internet avtomatsko vklapla, ceprav nimam always on. Vsake tolko cajta ko pogledam je spet Edge vkloplen. Uporabljam samo te appse http://www.appbrain.com/user/Sawyer/app...

c00L3r ::

Pesimist je izjavil:

jaz ne kapiram zakaj se mi po zadnem restoru ter reinstalaciji istih programov Internet avtomatsko vklapla, ceprav nimam always on. Vsake tolko cajta ko pogledam je spet Edge vkloplen. Uporabljam samo te appse http://www.appbrain.com/user/Sawyer/app...

Always On nastavitev, pomeni samo to, da telefon ne vzdržuje ves čas povezave. Če aplikacije želijo dostopat do intrenet-a, se povezava vzpostavi. Za popoln izklop internet-a greš pod Settings -> Wireless & newtworks -> Mobile network (polje z kljukico).

Pesimist ::

to je apn off. isto.

Lonsarg ::

@Pesimist
Ena "aplikacija" ki uporabla internet je tudi Sync, si izklopil tudi snc v nastavitvah, poleg background data za aplikacije?

@kmetek
Kako si se sploh odločil za RSS, da ga rabiš, če ne veš kaj to je? RSS je isto kot mail, so punudniki RSS novic. Ker je zelo popularen ponuja RSS 99.9% vseh novičarskih strani. Torej za splošne novice v sloveniji se boš najbrž naročil na RSS od 24ur, RSS od slo tech za računalniške, itd. Vse ta strani imajo nekje na strani RSS naslov, da ga potem dodaš v poljubni RSS klient, recimo da dodaš v google reader kot jaz, potem pa mam na iGoogle naštavljeno mail in novice oboje na isti strani zelo fajn in če na mobitelu odprem novico mi je v iGooglu/Google readerju ne pokaže več, da mi ni treba posebaj gledat, kaj sem že videl, in obratno seveda. RSS mi prišpara pol ure dnevno, ko sem včasih kar naprej čekiral te strani manualno za novimi novicami... Torej 1/48 več cajta bom imel zaradi RSS v življenju, torej 2% več:D

Pesimist ::

Ne ni sync. Tudi sync nesme dostopat do neta ce je apn off. Sem ze ugotovil da je latituda. Zanimivo da lahko to gre mimo STOP, kar se doben app ni sel, ne HTCjev in ne 3rd party. Big brother is always watching.

kmetek ::

ja sej nekaj tazga azgard :P

Recimo, da bi dal vse .apk na spominsko, se da to potem iz tam installat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Lonsarg ::

Ja pri Androidu komot is SD kartice inštaliraš, sam en file browsser rabiš, po defultu ni nobenga gor lol. No v nastavitvah mora bit nastavljen, da dovoliš inštalacijo iz drugih virov kot Market, pri mojem je blo po defultu doveoljeno.

c00L3r ::

Pesimist če te prav razumem, si tam pod "Mobile Network" odstranil kljukico, pa se ti vseeno povezuje na EDGE/3G?

kmetek ::

AZGARD: ESTRONGS FILE MANAGER?

Pesimist ::

Yes. Ok ni kriva latituda. Neki bug je nekje. Ker ce grem na sense in uporabim sense widget za off in on dela kot mora. Ce pa grem na Launcher pro pa uporabim switcspro pa nedela 100%. Torej se vklopi nazaj po cca uri ce ekran vklopim. Ce pa dam na sense data off. Pa na launcher pro nemorem vec nikakor vklopit nazaj. Zanimivo je le to da je prej delovalo vredu predno sem restoral.

HTCjev onoff data tam kljukico kompletno zbrise.
Switchespro pa samo nekak disejbla da pise zraven use Internet data when wifi not available.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

kmetek: Ja ta je še najblši, vsaj kar sem jaz testiral, ma tudi FTP, LAN, bluetooth pošiljanje. Moral bi pa vsak file browser delovati.

Pesimist ::

Sem zaj nabavo extedned controls. Ta pa ne disejbla na drugacen nacin, Internet APN preimenuje. Te pa je connection sevedno obklukana ampak pise failed to connect.

bajsibajsi ::

kmetek je izjavil:

AZGARD: ESTRONGS FILE MANAGER?


Katerikoli program za instalacijo, lahko magari kak par kilo velik Installer, ki je namenjen zgolj temu. :)

slatncan ::

APKINSTALLER dela čudeže ;)

kmetek ::

apkinstaller javlja napako in vrže ven.....estrong file manager ne vidi vsebine sd kartice, omfg?
««
3 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257409 (353) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408802 (7482) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011484 (6753) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94394 (4056) CaqKa

Več podobnih tem