» »

Kdo bi mi pomagal spucat prenosnik (ventilatorji)?

Kdo bi mi pomagal spucat prenosnik (ventilatorji)?

NazgulRR ::

Stvar je sledeča..laptop (HP PAvilion D4) je zadnje čase postal zelo glasen (kot sesalec), pa tudi dosti bolj se segreva. Pomojem bi ga blo treba znotraj fajn spucat. Ker si tega sam ne upam (oz. vsaj ne prvič), bi prosil če bi kdo tukaj bil tako prijazen da bi mi to nardil. Verjetno bi blo treba tudi namazat na novo s termalno pasto. Dam za kak 6pack. Sem iz LJ.


PS: sem probal že izpihovat prah iz rež, vendar ne zaleže kaj preveč
PS2: če bi hotel nest na servis, bi moral it v MB..tja pa nič ne hodim

bf4ed ::

Če prideš v Lendavo ali Mursko Soboto, ti spucam. Aja pa 6pack ne pozabi. 8-)

Aja pa pazi ker se nabere do 1cm praha med ventilatorjem in hladilnimi rebri, torej pretok 0. In sem videl že skurjene plate zaradi tega, torej komplet za v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

ss1234 ::

Jaz kar z kompresorjem spucam. Prah zleti vn k raketa.:P

BlaY0 ::

Zakaj bi moral v MB??? A ni nobenega pooblaščenega HP servisa v LJ?

hudychk ::

bf4ed je izjavil:

Če prideš v Lendavo ali Mursko Soboto, ti spucam. Aja pa 6pack ne pozabi. 8-)

Aja pa pazi ker se nabere do 1cm praha med ventilatorjem in hladilnimi rebri, torej pretok 0. In sem videl že skurjene plate zaradi tega, torej komplet za v smeti.


Z debelino prahu nikar ne pretiravaj :) je že bila drugače ena zelo obsežna debata o čiščenju rečunalnikov... Drugače pa imajo na HPjevi strani ful dobre muvije, kjer ti vse nazorno pokažejo kako odpreš računalnik... Najlažja varianta pa je, da zatakneš ventilator, da se ne vrti in s kompresorjem izdatno spihaš. Če nimaš kompresorja, lahko kupiš zrak v piksni, stane od 4€ naprej in je tudi dobra rešitev.
The Devil himself!

bf4ed ::

Nemoj ti meni da pretiravam, toliko prašine je blo da je bilo kot filc kompaktno.
Poglej si koliko prostora je med rebri in ventilatorjem na HP mašinah.
V enem komadu sem ven vzel, sem celo slikal za stanko ampak slik nimam več da bi jih pokazal.

hudychk ::

Sm že 4 HPje spucal in prah nikjer ni bil več kot 3mm debel, pač cela plahta, ampak med ventilatorjem in hladilnimi rebri ni NIKOLI in NIKJER 1cm placa!!! Sem odpiral serije 6xxx in 8xxx, pa tudi Toshibe Satellite Pro, povsod je približno isto. Sicer pa ta debata ne spada sem, kvečjemu ob kakšnem pivu...
The Devil himself!

Scorpia ::

NazgulRR če nimaš garancije ti lahko jaz očistim. Vseeno čiščenje ni dovolj, ventilator je glasen ker ni več strojnega olja na ležajih. Tko da je tudi to potrebno dodati, kot samo očistit. WD 40 pa pozabi, ker ni primeren za to.
////

NazgulRR ::

Hvala, bo prišel bf4ed spucat :). Kakšno strojno olje pa bi bilo primerno?

hudychk ::

Ponavadi se uporablja mešanica masti in olja, da je bolj gosto in bolj obstojno, če pa imaš kakšno silikonsko olje, bo tudi OK, js sm jih podmazval s strojnim oljem, ker drugega nisem imel pri roki in je bilo vedno OK.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142793 (2607) BorutK-73
»

HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
253899 (2691) maestroarte
»

laptop in hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172298 (1871) glistovje
»

Čiščenje PC ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242190 (1628) schurda
»

Čiščenje vetilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161812 (1614) nicjasno

Več podobnih tem