» »

Alternative iPadu

1
2
»

nekikr ::

Keyser: touch na Flybooku je totalni smeh :)

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Keyser: touch na Flybooku je totalni smeh :)

Aja? In kolko časa si ga uporabljal?

P.S.: Glede na to, da se navdušuješ nad tehnološko superionostjo Iphone OSa, bi človek rekel, da niti nisi najboljše znal uporabljat PREkompleksnega Flybooka.:)
OM, F, G!

nekikr ::

Bil sem produktni vodja za Flybook, dokler smo ga uvažali ;)

Bor H ::

glede na to da ga očitno tako zelo obožuješ čudno da ni bil večji uspeh v sloveniji

(to leti na nekikrja, da ne bo pomote)

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Bil sem produktni vodja za Flybook, dokler smo ga uvažali ;)

Tisti "BIL" se mi že sanja zakaj bi lahko bil tam (sigurno ne zaradi Flybooka samega oz. njega izdelave).

Je pa res, da sem sam med županovanjem Ljubljani v veliki meri videl mnogo bedarij, pa vseeno ne toliko kot v tele vrste temah.
OM, F, G!

CoolBits ::

Keyser Soze ti verjetno ne veš kako naj bi računalnik delal pa ti je vse dobro :P

nekikr ::

Bor: ni bilo kaj za oboževati. Zaslon, ki se je lepo pregibal in obračal v vse smeri a so se posledično lomili tečaji kot po tekočem traku. Touchscreen, ki je za tiste čase bil v redu ampak daaaaaaaleč od nečesa res uporabnega (preproste stvari so delovale, karkoli bolj naprednega je bil pa smeh). In s svojo visoko ceno pač ni bil best-buy prenosnik.

Keyser: "Bil" se nanaša predvsem na preko 120% reklamacij ;) Nekateri so delovali in očitno tvoj še vedno brezhibno deluje, kar je super, a velika večina je bila vsaj enkrat na servisu - pa ne zaradi sesutja sistema...

ombre ::

Sam imam Lenovo ideapad S10-3T. Lepo dela po tem ko sem nadgradil ram na 2 Gib. :)
Za brskanje po spletu in pa branje pdf datotek je zelo dobra stvarca. Filme si pa rajši ogledam na TVju...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Company ::

Kje si ga pa kupil? Ker tale tudi mene mika...
LP!

Keyser Soze ::

nekikr je izjavil:

Bor: ni bilo kaj za oboževati. Zaslon, ki se je lepo pregibal in obračal v vse smeri a so se posledično lomili tečaji kot po tekočem traku. Touchscreen, ki je za tiste čase bil v redu ampak daaaaaaaleč od nečesa res uporabnega (preproste stvari so delovale, karkoli bolj naprednega je bil pa smeh). In s svojo visoko ceno pač ni bil best-buy prenosnik.

Preproste stvari na TSju so delovale, karkoli bolj naprednega je bil pa smeh?

Care to explain?

Glede na prestano mučenje z moje strani ga lahko samo pohvalim, je pa res, da ga nisem kupil preko slovenskega uvoznika. Ker so bile cene počeno slovenske, plus same predstavitve na internetu so bile na nivoju enega tipičnega slovenskega trgovskega reveža (skratka, minimum od informacij). Ne bi se jaz ravno ponosno predstavljal okoli kot nek "vodilni" kader takšnega podjetja.:|

S svojo visoko ceno je bil še vedno žal takrat edini, ki je ponujal to kar je v takšnem formatu. Apple v vsej svoji lepoti ni zmogel ponudit kaj podobnega. Morda kakšna Toshiba, al pa IBM. Samo tudi ta dva ne ravno.

Sicer pa, smo se zopet malo distancirali od bistva (kot ponavadi). Point vsega je to, da je že Flybook normalno poganjal Win7, in se ga je komot uporabljalo za praktično vse kar ti srce poželi. Čeprav z slabšim displayem, še vedno ni bil polizdelek kot nekateri izdelki, ki se danes predstavljajo kot revolucija (v država tretjega sveta ja).
Zato sem tudi malček skeptičen, glede na specifike, da Slate ne bi bil zmožen normalno poganjat Win7.

P.S.: A eyecandy je pomemben dejavnik tule? Kaj vse se mi gunca levo desno na zaslonu, od kje uleti na zaslon, kako se skotali dol, ipd.? Al gledamo storilnost oz. funkcionalnost?
OM, F, G!

JayKay ::

zdaj nas lahko samo še Dell reši! :D

ombre ::

Sam sem kupil mojga lenovota v ZDA.

Plusi so:

Touch screen je odziven
Velikost je ravno prava 10.1"
Zmogljiva baterija (8 cell)
Prava tipkovnica
2xUSB, card reader, kamera :) Vse kar ipad nima.

Minusi:
Ogromno nepotrebne navlake v obliki programske opreme od lenovota
Windows 7 starter ne omogoča vseh touch screen funkcij
1 Gib pomnilnika je premalo (že nadgrajeno)
Počasno nalaganje slik

Za to za kar ga uporabljam je super.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Limit-sky ::

Ombre, kaj je tvoj point? Za to kar ga uporabljaš je super, torej good for you. Upam, da nikoli ne zamernjaš.

JayKay, pred čim vas lahko reši dell? A vas kdo napada? A s kom tekmujete? Ni mi jasno.

JayKay ::

Dellova alternativa ipadu. Ne napada nas nihče, rešuje pa čast Non-Apple tablet izdelkov.

Limit-sky ::

Ej, ful si želim, da bi dell (ali pa kdo drug) naredil nekaj, kar bi bilo vsaj približno konkurenca iPadu, da nehajo Apple haterji stresat budalaštine in se osredotočijo na delovanje svojih gadgetov.

Kje so pa tisti konkurenčni izdelki, ki jih je baje ogromno, in so veliko boljši kot iPad?

Yeah, talk is cheap.

P.S. Pa ne mislim nate, JayKay.

nekikr ::

So, tam zunaj nekje. Pa še bistveno cenejši so...

Itaq so pa na trgu že več desetletij, tako da ipad ni nič novega (čeprav se je vseh skupaj v vsem tem času prodalo toliko kot ipadov do 10:00 na prvi dan prodaje).

CoolBits ::

Na zdej pa so šle alternative...

HP Slate cancelled?
Microsoft cancels Courier project

bluefish ::

Courierja je škoda, ker je bil koncept delovanja precej zanimiv. Po vsej verjetnosti ga je pokopal strojni del zadeve.

CoolBits ::

Ja polnokrvni os ne paše na take napravice, vsaj zaenkrat, tukaj ni kaj dosti...
Ko bojo baterije bolj zmogljive in cpu-ji manj požrešni, mogoče.

bluefish ::

Če se ne motim je bil za MS-jev produkt namenjen namenski sistem.

CoolBits ::

Ja wince... ampak tudi tega opuščajo počasi, zaradi WP7.

opeter ::

Nič, WebOS zna bit zanimiv v prihodnosti. Mogoče pa bo HP odprl kodo, ali pa če ne drugo, se nekako povezal z Googlovim Androidom, morda z Nokio... prihodnost bo še zanimiva.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Stark ::

še ena novica o Applu potem pa folk pizdi zakaj se Apple toliko reklamira...

Saj ni samo cena "padov" pomembna. Je tudi zaledje aplikacij in kvaliteta, ter podpora založnikov knjig. In na teh področjih je Apple že nabral nekaj prednosti...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MWC - HP predstavil Slate 7 z Androidom

Oddelek: Novice / Android
185875 (4713) PrimozR
»

Asus je na Computexu predstavil Padfone

Oddelek: Novice / Android
278502 (6932) PrimozR
»

nVidia je uradno predstavila tretjo generacijo Tegre

Oddelek: Novice / Procesorji
216416 (5286) Lion29
»

Asus povečuje uporabo Androida, niža cene

Oddelek: Novice / Android
114756 (3634) 3p
»

Bogata konkurenca iPadu na Computexu

Oddelek: Novice / Android
224597 (3505) Bor H

Več podobnih tem