» »

nov računalnik

nov računalnik

1 2
3
»

TOP ::

Pa daj vzemi 640gb disk ker je precej hitrejši.

energetik ::

Vzemi Samsung Spinpoint F3 500GB. Ali pa WD 640 Black edition.
Pa glede na tvoje zahteve bi rekel, da bo vse skupaj overkill.
Uporabljal pa ga bom za normalno rabo net, filmi, muzika, photoshop...mogoče čez čas še kaj več...
Koliko fotošopa?
Na tvojem mestu za grafično ne bi dal več kot 100EUR, proc bi pa zamenjal s kakšnim Athlonom X4 620, če bo samo občasno fotošopal. Tako bi prišparal skoraj 150EUR.
Glede nadgrajevanja sem pa jaz prišel do spoznanja, da se ne splača kaj preveč. Po toliko letih zamenjaš plato+proc+RAM, ostalo obdržiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Kleemen ::

Ma raje dam malo več EUREUR in bo računalnik delal najmanj 3 leta BREZ PROBLEMA. Sedaj sem imel Celerona, Pentium 4 od leta 2002, z grafično GeForce 2 mx, ki je bila v tistem času ena izmed najboljših. Torej komp sem mel 8 let in v tem času samo pred kratkim, nadgradil ram iz 256mb na 2gb, ampak ker je procesor slab in vse, je treba po takem času zamenjat vse... + počasi se mi je začel sam sklapljat, verjetno napajalnik šel.
Tako da mi ni težko dat teh 150EUR več in do najmanj leta 1012 kompa ne bo treba niti nič tikat pomoje, potem pa lahko samo še kaj se doda in komp bo brez problema delal 3-5 let, zato tudi gledam da je vse najboljše, quad procesor, itd...naprej pa bomo videli...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

Tale disk? Kaj je sploh razlika med temi barvami. Blue, Green in Black? Ker nič ne piše...

energetik ::

Hitrost, poraba, tišina. Green najtišji, najmanj porabi, počasen, black ravno obratno. Čeprav tudi black ni glasen. Vzami black, če ga dobiš ugodno, drugače je tudi blue OK. Green je bolj za backup disk ali kaj takega.

Lej, tudi Athlon 620 je 4-jedrnik. Zagotovo ti bo tudi do 2012 poganjal prav vse, razen če se boš lotil najnovejših iger. Filmi, muzka, photoshop itd pa bo brez skrbi poganjal še dosti let, tudi najnovejše verzije. In če ne boš špilal iger je grafična, kot si jo izbral, overkill.

Kleemen ::

LOL:))
Eni govorijo tako, drugi tako...
Potem najboljše da vzamem najcenejšega, torej green ali blue 500mb in je to to... Nevem zakaj ne black sploh tok drag...

energetik ::

razlike med black in blue je 9 EUR...

Kleemen ::

V ceni ja... Kaj pa drugače?

IvoJan ::

je black boljsi. Hitrejsi. Samo jaz bi raje vzel samsung spinpoint
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

energetik ::

Ja, če ne boš shranjeval ogromnih količin filmov in fotk, ti bo čisto OK Samsung spinpoint F3 500GB. Stane okoli 50EUR.

kitewing ::

Osebno mi je najpomembneša zaneslivost. Praviloma so podatki vredni 100x več kot pa cena diska...
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

energetik ::

kitewing, obstaja tudi backup... Vsak disk lahko crkne, itak moraš imeti nek backup. Bolje 2 cenena diska s podvojenimi podatki kot 1 drag disk.

Kleemen ::

energetik je izjavil:

Ja, če ne boš shranjeval ogromnih količin filmov in fotk, ti bo čisto OK Samsung spinpoint F3 500GB. Stane okoli 50EUR.


Ja samo nevem zakaj mi je WD najboljša znamka za trde diske...tudi kar drugi govorijo no.

Odločam se samo ali vzet green ali blue 500gb, ali black 640gb.
Vzel bi 1tb, ampak ker imam dva računalnika (mini laptop + tale bo namizni) bi ČE bi čez kako leto rabil več in bi mi bilo 500gb ali 640gb premalo raje vzel še dodaten prenosni trdi disk 500 ali 1tb od WDja, pa bi lahko enostavno prenašal podatke preko usbja iz enega na drugi komp...seveda ČE bi rabil več prostora. Za zdaj pa bi bilo 500gb več kot dovolj...trentuno mam 160gb in niti nimam polno... =)

IvoJan ::

ce se ze odlovas vzami 1x black in 1x geen za back up
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

energetik ::

Potem vzemi 640GB blue oz. black, če ga dobiš ugodno. 500GB je nekoliko počasnejši.

Kleemen ::

LOL =)

IvoJan ::

sry za manjkajoce crke samo sm na telefonu pa je mal tezje tipkat xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Kleemen ::

Ne ni panike... Samo ne razumem, ko eni govorite da je ta boljši, drugi da je drugi, nevem no...

BALAST ::

nevem no...
ma poguglaj si že teste, "kojn jedan", kjer je objektivno predstavljeno, slo-tech komentarji so bolj subjektivni !!!:))

Kleemen ::

Raje povprašam na forumu kar me zanima.

energetik ::

Pa kaj ti ni jasno? Vsi govorimo enako - Green < Blue < Black glede na hitrost. 640GB naj bi bil tudi malce hitrejši od 500GB in manjših modelov. Zdej se pa odloč. Blue edition 640 GB za 57EUR je ugodno, se mi zdi.

Kleemen ::

Dobil na netu kar sem rabil... Enostavno povedano, ne pa celi romani za par stavkov :)

Green: Slowest, quietest, lowest power
Blue: Standard drive
Black: Performance tuned, faster, potentially noisier and more power hungry

Vsekakor BLUE 500gb za 49€.

st0jko ::

To ti že ves čas razlagamo... energetik je povedal točno to tukaj

Blue je dober nakup.
keks?

laik001 ::

Ciao.

kot se vidi že iz mojga imena sem laik. ker ssem že dobil kar nekaj odgovorov na vprašanja
od Boosta in Kleemna me samo zanima ali se splača bolj hd5670 ali gt240. Rabim namreč samo za
programe kot so Photoshop, Corel Draw ter nekaj nezahtevnih programov kateri poganjajo razne ploter mašine. Včasih tudi kakšna starejša igra predvsem kakšen rally in to je tudi vse. Bolj za pregnat kakšen dolgcajt kot vse drugo.
vsa ostala konfiguracija pa je tu:

1x NZXT. M59 Črna 63,68€
1x LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3 49,77€
1x Gigabyte GA-P55A-UD3 126,44€
1x Intel® Core™ i5 750 180,26€
1x Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096MB 1600 MHz DDR III 108,96€
1x Western Digital WD5000AAKS "Caviar® Blue™" 500GB 7200RPM 16MB Serial ATA II 49,77€
1x Samsung SH-S223C BEBE Črna 22,87€
1x Microsoft Windows 7 Professional SLO DSP 132,50€
Skupaj 734,25€
Aja. Windowse rabim org., ker bom imel to v poslovnem prostoru.

hvala za odgovore.

lp

P.S: Pa ne se prerekat kaj je boljše kaj ni. Me zanima samo razlika.

Pozabu. Zakaj te dve grafike. Imam namreč informacijo, da je boljše imet močnejši procesor in ploščo in slabšo grafiko za moje zahteve kot pa super grafiko za isti denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laik001 ()

Kleemen ::

Evo jaz sem se kooooooooooončno odločil in bom danes tole naročil na agt:



Temu se reče bombaaaa :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

IvoJan ::

ne ne temu se reče računalnik ;)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

R O N I N ::

Razlika med WD Caviar Blue in Black je v elektroniki, boljšem procesorju, ki skrbi za hitrejše zapisovanje podatkov v Cache, zato ima tudi večji cache (32Mb namesto 16Mb). Razlika v hitrosti je, pa tudi pri porabi malenkostna.
Tehnične specifikacije pa najdete na WD strani.

energetik ::

Kleemen je izjavil:

Evo jaz sem se kooooooooooončno odločil in bom danes tole naročil na agt:

Temu se reče bombaaaa :D


Smešno je, da bi dal za ohišje vsaj 60€ več, kot je potrebno, pri disku pa šparaš.
Vzami Antec Three Hundred (ki je po mojem popolnoma zadovoljiv) in raje 1TB Caviar black.

janezek67 ::

energetik je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Evo jaz sem se kooooooooooončno odločil in bom danes tole naročil na agt:

Temu se reče bombaaaa :D


Smešno je, da bi dal za ohišje vsaj 60€ več, kot je potrebno, pri disku pa šparaš.
Vzami Antec Three Hundred (ki je po mojem popolnoma zadovoljiv) in raje 1TB Caviar black.


Se strinjam popolnoma.

Kleemen ::

energetik je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Evo jaz sem se kooooooooooončno odločil in bom danes tole naročil na agt:

Temu se reče bombaaaa :D


Smešno je, da bi dal za ohišje vsaj 60€ več, kot je potrebno, pri disku pa šparaš.
Vzami Antec Three Hundred (ki je po mojem popolnoma zadovoljiv) in raje 1TB Caviar black.


A nisem že ene parkrat povedal, da več kot 500gb ne rabim oz. še to mi je preveč. Če bom pa kdaj rabil pa kupim prenosnega od WDja 1TB in lahko izmenjujem med tem in laptopom, saj se bolj izplača, če maš dva kompa.
Ohišje pa je novejše in ker imam računalnik prižgan dan in noč je predvsem za poleti dobro, da je zračno in boljše kot tole ga ne vidim za tak denar...
Itak ohišje maš pol za 20 let +

energetik ::

Če Antec 300 z 12 in 14cm ventilatorjema ni dovolj zračno za enega I5 in HD5770 sem jaz papež.
Ne gre za velikost ampak predvsem za hitrost in dostopni čas diska. Vzel bi vsaj 640GB black model in dal mogoče 15EUR več.
Sicer pa je odločitev itak tvoja.

TOP ::

energetik ne razburjaj se ker ne pomaga.Kar se tiče ohišja je njegova odločitev,ker tukaj gre za več ali manj stvar okusa in ne kaj je bolje in kaj ni.Kar se tiče diska,verjamem da ti je 500gb še preveč,ampak energetik ti je hotel povedat,da je 640 občutno bolši pri nalaganju sistema in odzivnosti in ne gledat ne kapaciteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

energetik ::

Sej se ne razburjam.. :D
Ja, to sem hotel povedati glede diska.

BuzzFuzz ::

Jaz ti lahko prodam WG Green 640 GB /32mb 45EUR - nov zapakiran seveda

laik001 ::

Hojla.
A mi prov nobeden ne zna odgovoriti kakšna je razlika med HD5670 in GT 240 grafiko po mojih potrebah. Razen, da je v ceni cca 20 EUR razlike.
Za mojo potrebo katera mislite, da bi bila boljša? Saj vas ne bom moril v nedogled par konkretnih praktičnih razlik nič več.

Pa hvala vsem že zdej ki si boste vzeli čas.

lp

TehDucky ::

HD5670 je močnejša in ima DX11, GT240 pa ima CUDA, kar omogoča da delajo nekateri programi kot so photoshop ali pa kakšen CAD hitreje.

laik001 ::

Naj hvala Duck. To me je zanimalo, ker nekih iger nimam namena igrat kot sem napisal kakšna stara dirkaška in to je to. Rabim pa za Photoshop in Corel X4 ter CS 4 predvsem. Kot sem videl bi mi bilo boljše vzet GT240.

Hvala še enkrat.

lp

TOP ::

GT240 ma CUDA,ampak vse skup je en nateg.

TehDucky ::

Glede natega gor ali dol ti ne znam povedat, ker si nisem nikoli še lastil Nvidie, mogoče tudi zato, ker sem šele do nedavnega sam sestavil prvi računalnik :) Mogoče bi ti kdo lastnik Nvidie, ki dejansko uporablja to CUDA reč malo predstavil o tem. Sam pa sem ti povedal samo kar se trobi na okoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

laik001 ::

Hvala obema. Top sam mi neki povej. Jaz ne rabim hude grafike kot sem napisal. Zato vseeno mislim, da ni tako hud nateg GT240 oz. kakšen je ta nateg da se za mojo uporabo ne bi spalača. In ne more bit tolko slabša od HD5670. Ali ja?

dzinks63 ::

HD5670 82€
GT240 82€, je po zmogljivosti na sredini med 9500GT in 9600GT, kar solidna reč za low gamersko grafično kartico.

Obe stanejo enako, malo boljša je HD5670, če bi rad imel nvidio, kupi vsaj 9800GT

st0jko ::

Nvidio se ti splača rabljeno kupit. Recimo 8800 lahko že za manj kot 50EUR dobiš, pa je zmogljivejša od gt240, ki je 80EUR nova.
keks?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abak do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
191503 (1136) hors1971
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252228 (2065) Nwanko
»

Računalnik 700-800€

Oddelek: Kaj kupiti
365915 (5295) Mitja358
»

Računalnik v vrednosti do 1100 €

Oddelek: Kaj kupiti
121581 (1249) JeZo
»

Računalnik za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
181447 (1024) g. Oden

Več podobnih tem