» »

Blokiranje dela funkcij računalnika

Blokiranje dela funkcij računalnika

kozjakovec ::

Pred kratkim so si mi na računalniku pojavljati težave ,ki so čedalje pogostejše.Namreč brez razloga se je prekinila internetna povezava,čeprav je v opravilni vrstici ostala ikonca za povezavo,katero se ni dalo zbrisati,prav tako se ni dalo pogledati lastnosti povezave.Blokada se je pojavila v trenutku,ko se je ozadje opravilne vrstice iz modre spremenilo v belo(včasih za trenutek,včasih pa bela barva ostane),tako kot bi se računalnik preklopil v varni način delovanja.V času,ko je internetna povezava zamrzjena ,ni tudi zvoka,tiskalnik pa še nisem preveril.Edina stvar,ki pomaga je ,da računalnik ponovno zaženem in potem normalno gre do naslednjega žmrka.Računalnik sem preveril z dvema antivirusnima programoma,vendar nista našla ničesar,prav tako sem ga preveril z anti-spam programom ter z programom za dignosticiranje,vendar prav tako napake ni bilo.Kakšna ideja?

Dzombic ::

Pojdi pogledat pod nadzorno ploščo administartion tools ewent wiewer tam bos vido vse kar se je dogajalo s tvojo mašinco....

solatko ::

kozjakovec - podatki - sistem, OS, brez tega ni možno nič pametnega svetovat.

kozjakovec ::

Imam XP-eje sp3,trio paket,kot zanimivost,ko sem šel pod uporabniške račune,sem našel račun,za katerega sploh nisem vedel,da obstaja(moram otroke zaslišat).

bluefish ::

ko sem šel pod uporabniške račune,sem našel račun,za katerega sploh nisem vedel,da obstaja(moram otroke zaslišat).
Kako se ta račun imenuje? Določenega namreč ustvari NET Framework.

kozjakovec ::

ASP.NET Machine

bluefish ::

Ja, potem je to to, glede računa ti ni potrebno skrbeti in ga lahko brez skrbi izbrišeš.

kozjakovec ::

Težave se ponavljajo.V nadzorni plošči nisem našel administratorskih orodij,tako da s z njimi ne morem pomagati.A mogoče obstaja kak drug program,ki bi nadziral in snemal delovanja sistema in bi zaznal kaj se dogaja v trenutku , ko računalnik preskoči v"pomožni" način delovanja.
Še en problem se mi je pojavil.Ponovno se inštaliral multifunkcijsko napravo(hp 1315-ni delal skener) in zdaj mi hoče Windows ob zagonu na vsak način konfigurirati Photogallery.Z HP strani sem potegnil najnovejšo programsko opremo za napravo(prej sem mislil,da je problem v CD-u),vendar je stanje enako.Sicer pa naprava dela normalno.

Zgodovina sprememb…

gorenjc ::

Težave se ponavljajo.V nadzorni plošči nisem našel administratorskih orodij,tako da s z njimi ne morem pomagati.A mogoče obstaja kak drug program,ki bi nadziral in snemal delovanja sistema in bi zaznal kaj se dogaja v trenutku , ko računalnik preskoči v"pomožni" način delovanja.

Katera administratorska orodja? Kaj naj bi bil pomožni način?

kozjakovec ::

Računalnik se po po zamrznitvi obnaša, kot bi bil na nek način v varnem načinu delovanja(navedel sem v uvodu)."Administartion tools ewent wiewer"v nadzorni plošči pa je predlagal Dzombic v svojem odgovoru.

gorenjc ::

Event viewer( pregledovalnik dogodkov) desni klik moj računalnik->upravljaj->
pregledovalnik dogodkov. Kdaj prihaja do zamrznitve? So neodzivni samo določeni programi?

kozjakovec ::

Do zamrznitve pride naključno(npr. danes od zagona do zdaj se je stvar ponovila 3x,včasih pa je razmak več ur).Kot sem že omenil v času zamrznitve ne dela internetna povezava,ni zvoka,ostalih težav nisem opazil.Prilagajam sliko namizja v času "zamrznitve"na kateri je tudi" pregledovalnik dogodkov"na katerem nisem za čas 10.34 ,ko je prišlo do blokade našel ničesar.http://picasaweb.google.si/lh/photo/ypY...

Zgodovina sprememb…

gorenjc ::

V času, ko so težave, kakšno napako pokaže takrat brskalnik?
Iz priložene slike sicer ni možno kaj dosti razbrati.Po zagonu računalnika so v sistemskem logu zapisi tipa application popup ( event id 26).
Kaj točno tam piše?

kozjakovec ::

Brskalnik izpiše samo da naslov ni dosegljiv,prav tako odjemalec pošte(tako kot da linija ne bi bila vzpostavljena).V času blokade ne morem zapreti ikone za linijo,prav tako ne morem pogledati stanje,okenček za stanje se za delček sekunde odpre in to je vse.Vrsta dogodka: Opozorilo
Vir dogodka: MsiInstaller
Zvrst dogodka: Brez
ID dogodka: 1001
Datum: 30.1.2010
Ura: 11:49:38
Uporabnik: KD-DC73276BCA33\darko
Računalnik: KD-DC73276BCA33
Opis:
Zaznavanje izdelka >>{A1DCC235-DACC-4E1F-8D11-D630634B4AEF}<<, funkcije >>GalleryFramework<<, je spodletelo pri zahtevi za komponento >>{ECD95215-CDCE-4AAB-AFC2-717ECCB8DA52}<<

Če želite več informacij, si oglejte center za pomoč in podporo na http://go.microsoft.com/fwlink/events.a....

amigo_no1 ::

Preveri še sistem z orodjem hijackthis ter potem skopiraj log na HijackThis Logfileauswertung ( www.hijackthis.de ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvok v drugem uporabniškem imenu

Oddelek: Pomoč in nasveti
252850 (2618) tweet
»

Zruši se mi IE, FF, Safari (win7)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121246 (1124) Rock0
»

Disk se vgaša?

Oddelek: Strojna oprema
91239 (1051) RiNC
»

težave z prenosnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6882 (789) Stratus
»

sistem zamrzne po nekaj urni neuporabi računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
81840 (1628) P3T3R

Več podobnih tem