» »

kabl internet---ics masina---masina xp naveza!

kabl internet---ics masina---masina xp naveza!

dexter_II ::

a bi se dalo izvest tole in kake so pomankljivosti/slabosti...ce ma kdo kaj za dodat...

kabelski interent
486/133mhz bi spustil na recimo 100 pa kak pasivni big cooler (tiha kista napram drugi:'( )
imam win98 in nt 4.0 doma, zdej da bi nekaj od teh dveh nalozu pa
da bi nastimal dostop do kabla,dodal drugo omrezno in dostopal do te masine z drugo masino
z druge masine bi lavfal remote desktop na 486-tki,tko da bi lahko dal dl in bi ugasnil kisto ali bi normalno srfal,medtem bi pa na tisti 486 dl...

zdej vprasanja:
-a je sploh izvedljivo z win98, niso SE, kako je z licenco,ker imam samo cd na katerem pise only with new computer---lahko uporabljam al...
isto je z nt 4.0

-kaj bi drugega rabu od software,po moznosti freeware,cardware...
oz je treba win98 kaj nadgradit s kakimi dodatki

-kaj za remote desktop (freeware)
-je varianta da normalno dostopam net s svoje kiste in lavfam remote desktop, pa da to vse dela na win98/486,mreza je 100mbitna
-bi bil zonealarm dost na win98 masini glede varnosti

/al raj zacnem vente pobirat ven s kiste pa downclockat/:'(

roscha ::

Linux?


In zakaj ne?



by!

Sumo ::

Navadni win98 nimajo vgrajenega ICS, tako da bos moral najti kaksen alternativni program. Trenutno mi pade na misel samo Wingate, ki pa ni zastonj.

dexter_II ::

ics-a se ne da to dodatno instalirat?


roscha>
linux-verjetno bo ce ne bo slo drugac

kako je kaj z programi za p2p na linuxu?

ToniT ::

Kje pa si našel 486/133 MHz??

Mercier ::

eland ::

A je kej manj zapletenega kot ta program?

Mercier ::

Misliš VNC? Kaj je pa zapletenega? Na serverju vtipkaš geslo, na clientu pa poženeš viewerja, vtipkaš računalnik, pa geslo. Pa dela.

dexter_II ::

486/133 ali amd x5-75,drugac izza omare sem jo potegnu

bom probal tale vnc,poj ics skor nebi rabil ce bi tole idealno delalo na 100mbitni povezavi

ToniT ::

Še boljši je Tight VNC. Razlika se kar pozna.

dexter_II ::

ok zdej lavfam tightvnc, vec opcij, hitrost skor nic boljsa--je mogoce kaka nastavitev ki jo naj uporabim (ToniT_??)

kateri je najhitrejsi vnc,ce je demo da vidim kako to lavfa v primerjavi tegale?

-realno koliko je prenos na crossover med dvema istima 100mbitnima karticama (nastimano fullduplex) na tcp/ip protokolu???
nekam pocasi se mi zdi


ToniT ::

Na ethernetu ne boš kaj dosti izboljšal - igraj se z nastavitvami. Razlika se pa precej pozna, če delaš preko dial up-a. Sam sem preizkušal vnc preko 10, 100Mb povezave in preko dial-up, interneta itd.. Zadeva je uporabna za administracijo in za to, kar želiš ti. Ne pričakuj pa čudežev.

Glavna razlika med VNC in tight VNC je vsaj pri meni v sledenju kurzorja in več možnosti pri nastavljanju kvalitete slike (obratno sorazmerna hitrosti).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

remote dektop prko LAN-a....

Oddelek: Programska oprema
161229 (979) BigFoot
»

remote administration linux/unix mašin preko xserverja

Oddelek: Operacijski sistemi
231525 (1368) Zzzzzzz
»

Oddaljen dostop - NUJNO !

Oddelek: Programska oprema
121576 (1396) Ex0rC|5t
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947135 (5518) Azrael
»

remote desktop na win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
151464 (1258) perci

Več podobnih tem