» »

C2Q Q9505S 2.83Ghz na P5b Deluxe

C2Q Q9505S 2.83Ghz na P5b Deluxe

maratonec5 ::

Lep pozdrav. Na Asusovo plato sem namestil proc q9505s. prej sem seveda posodobil bios na 1238, ki je zadnja verzija. je pa problem, ker ne dela na predvideni frekvenci 2.83 Ghz . Da se sploh posta in gre bios skozi ter se nalozijo windows 7 x64, sem moral fsb dati na 266 Mhz. vse ostale podrobne nastavitve so na Auto. tako gre do 8.5×300, prime95 dela normalno nekaj casa (nisem ga ne vem kako dolgo gonil), temperature so normalne, vcore je 1.27 oz. nekaj podobnega. po fsb tristo pa se seveda zacnejo tezave, ne posta, bios se ne zazene, winsi se sesujejo, kot bi bil cpu oz. neka komponenta prevec navita. ocitno bo treba prilagoditi OC nastavitve in posamezne voltaze ter nastavitve pomnilnika. bi mi ga lahko pomagali spravit zdaj na hitro na 2.83, kot je njegova default delovna hitrost. ko bom navijal, se bom bolj poglobil v nastavitve in prestudiral, toda kasneje. prosim za pomoc. lep dan.

PS. Pomnilnik je OCZ pc2-800

Ce rabite kaksne screene, povejte. Hvala za pomoc.

maratonec5 ::

:'(

T-Majo ::

Ko sem jaz imel to ploščo, je pisalo, da spoh ne podpira 45nm in 1333 procesorjev. In da ne podpira Quad Core. Lahko da je zadnji bios kaj spremenil, sicer pa lahko da se motim, ker je že dolgo od tega. Imel sem tudi P5W DH Deluxe. Za to sem 100%, da ne podpira, mislim pa da P5B deluxe tudi ne.

Isotropic ::

Zgodovina sprememb…

T-Majo ::

beta support FSB1333 CPU

Mogoče je to krivo?

maratonec5 ::

sem ze nastavil: cpu dela vredu, ceprav baje s verzija sploh ni podprta. je pa to prakticno isti cpu kot q9505, ki pa je podprt, tako da normalno da tale tudi dela. pac plata ne zna na automatic nastimat parametrov tako da bi delalo. lahko pa da je tudi ram kriv. no, zdaj je vse vredu. bomo videli kako se bo navijal, ce dobim 3.6 bom zelo zadovoljen. samo ne vem kako bo z ram: OCZ pc2-6400 platinum. so pravi power hog.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5B_...
tukaj pise beta nekaj.


ja itak so vsi biosi za p5bd od 1101 naprej beta. pac asus, jebiga

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najmočnejši CPU za Asus P5Q Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
121234 (782) gddr85
»

Igra GTA 4 na Pentium 4 3,2ghz

Oddelek: Igre
253955 (3379) martin551
»

Težava pri menjavi CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
221863 (1386) spoly24
»

Kateri procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8661 (536) miraldinjos
»

nadgradnja trenutne konfiguracije

Oddelek: Kaj kupiti
11963 (885) trnvpeti

Več podobnih tem