» »

Nakup multifunkcijskega barvnega laserca

Nakup multifunkcijskega barvnega laserca

johanblond ::

Nakup multifunkcijskega barvnega laserca za domačo uporabo (pisarno) - tekst, maximalno grafi , foto kvaliteta ni potrebna.
zahteve:
- možen nakup obnovjenih tonerjev, prahu - ne sem imeti raznih čipov itd (oziroma, morajo se se softversko - google -resetirati).
- uporaba mora biti poceni
- ne sem biti ogromen, kar pa itak ne bo v tem cenovnem ranngu
Če se pokvari se bojim da bo itak sledil nakup novega, tako da servis niti ni potreben :8)

prednosti:
- dvostransko prinatnje
- avtomatsko skeniranje (podajalec)
- povezljivost ni posebej pomembna - verjetno se bo vedno prinesel laptop do printerja, priključil na USB, zaželjeno scan na USB
Gledal sem nekaj takega:
Samsung-CLX-3175FN
http://www.mimovrste.com/artikel/283006...
Tudi cenovno je to približno maksimum - 289,00 E.
Konstruktivni komentarji in alternativni predlogi (predvsem glede proizvajalca) zaželjeni.

bibica ::

Tukaj je še cenejši !!!!

kitewing ::

kmetek ::

Zakaj mrežnega, če ne rabiš? Vzemi navadno verzijo 40EUR cca ceneje.

johanblond ::

Zakaj mrežnega, če ne rabiš? Vzemi navadno verzijo 40EUR cca ceneje.

Mrežna gor, dol, to bom ze cist na koncu se odločil, predvsem me zanima tole

- možen nakup obnovjenih tonerjev, prahu - ne sem imeti raznih čipov itd (oziroma, morajo se se softversko - google -resetirati).
- uporaba mora biti poceni
- ne sem biti ogromen, kar pa itak ne bo v tem cenovnem rangu

kmetek ::

samsung kakor vem nima ne vem kaj izbire komp. tonerjev, ali pač?

itak so tonerji pocen: črn 50EUR 1500 strani // barvni 45EUR 1000 strani

meni se to ne zdi niti pod razno drago.

jest10 ::

samsung kakor vem nima ne vem kaj izbire komp. tonerjev, ali pač?

itak so tonerji pocen: črn 50EUR 1500 strani // barvni 45EUR 1000 strani

meni se to ne zdi niti pod razno drago.

Sej vem da si se zmotil in si hotel napisati od 43,7€ in 39€ dalje:P

Zheegec ::

nič posebnega ni to, officejet 8500 od hp je inkjet pa ima skoraj pol cenejši tisk od tega :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

vem....samo zgleda hoče laserca....imaš še hp 940xl kartuše omfg 2000 strani za kok 30-40EUR :D

no sej točno ta multi :) pa še gratis podaljšanje na 3leta.

Zgodovina sprememb…

umetnic ::


no sej točno ta multi :) pa še gratis podaljšanje na 3leta.



Kaj misliš s tem gratis podaljšanjem?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

kmetek ::


no sej točno ta multi :) pa še gratis podaljšanje na 3leta.



Kaj misliš s tem gratis podaljšanjem?


nekateri OFFICEJETI imajo brezplačno podaljšanje garancije.

BlaY0 ::

ALIEn3001 pravi:
nič posebnega ni to, officejet 8500 od hp je inkjet pa ima skoraj pol cenejši tisk od tega :)
Ja, če printaš v kosu po 100 strani na dan. Če pa sprintaš danes 5, čez dva tedna 3 pa čez en mesec 10 listov, potem bo šlo pa večino kartuše za čiščenje glave. Ni mi jasna pa še ena stvar... zakaj je WiFi varianta 50 € dražja??? Saj ne da bi nucal WiFi, če že ima ETH ampak vseeno je malo pretirano.

Tale Samsung je čisto OK edini minus je, da nima duplex enote...

So pa tegaale ofisđeta precej pocenili... par mesecev nazaj, ko sem ga jaz gledal je bil krepko čez 300 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jest10 ::

zakaj je WiFi varianta 50 € dražja??? Saj ne da bi nucal WiFi, če že ima ETH ampak vseeno je malo pretirano.

Tale Samsung je čisto OK edini minus je, da nima duplex enote...

So pa tegaale ofisđeta precej pocenili... par mesecev nazaj, ko sem ga jaz gledal je bil krepko čez 300 EUR.

Pa kje ti je 50€ razlike?

klik razlika med navadnim in brezžičnim je celih 23€

BlaY0 ::

Samsung ni ofisđet. Sploh pa s tega linka ni razvidno kaj si sploh hotel prikazati...

jest10 ::

Samsung ni ofisđet. Sploh pa s tega linka ni razvidno kaj si sploh hotel prikazati...

Če ni očitno... Cene za različne verzije tega printerja

BlaY0 ::

Link kaže na Samsung, jaz pa sem pisal o razliki v ceni pri HP OfficeJet 8500 PRO in HP OfficeJet 8500 PRO Wireless.

R O N I N ::

Da je tiskanje z inkjet tiskalnikom cenejše kot z laserjem?? Ne se j****! Res? :)

BlaY0 ::

Tako oglašujejo...

Zheegec ::

Ronin - ja, s tem inkjetom je ceneje, kot s tem Samsung lasercem. Dejansko naredi črna 940XL kartuša za OJ 8500 vsaj nekje ~1500 printov (kolega ima 2 ta printerja) za ~30EUR?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BlaY0 ::

Amapak moraš pogosto printati. Za firmo ki vsak dan vsaj en list sprinta se to splača.

johanblond ::

Amapak moraš pogosto printati. Za firmo ki vsak dan vsaj en list sprinta se to splača.


Sedaj ste me pa kar malo zagreli s tem Officejetom, s si ga kdo lasti. Kar se tice printanja, na žalost bo najbrž res tako, en teden nic, potem ko bo pa treba malo papirje uredit pa 50 strani naenkrat.

PS: Ce bi ze sel na InkJet potem bi si še želel CD/DVD printanje.

T0RN4D0 ::

Hehe z samsungovim lasercem ki je pred kakimi petimi leti stal ~50EUR, sem stiskal kakšnih 3000 strani. Ko je bil toner že res čisto prazen (zadnjih par 100 listov je blo že bolj bledih :D), sem ga napolnil in dela ko nov :D Strošek? 12EUR za prah (še to mi je polovica ostala) in 10 minut dela.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

R O N I N ::

Js ne grem več na inkjet. Mam laserja, sicer čb. ki natisne 28str./min in je vse kar rabim. Večinoma vse printam čb, literaturo, precejkrat po 200 strani v kosu. Cena 2 centa na stran, pri hp inkjetu, ki sem ga imel prej pa 10 centov za čb in 15 centov za barvno stran. Hvala lepa! :)
Da ne omenjam, da so se barve dostikrat zasušile med tem ko sem šel na počitnice...

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

To kar Alien pravi drži....ugodneje od laserskega tiskanja......samo morate tiskati vsaj tedensko kaj......

Zheegec ::

To kar Alien pravi drži....ugodneje od laserskega tiskanja......samo morate tiskati vsaj tedensko kaj......

1. Govorim za ceno originalnih kartuš in tonerjev. Ampak tudi ponaredki so nekje v cenovnem razmerju
2. ko ne printaš ni barve v glavi, tako da to niti ne velja. Mogoče se zasuši kartuša če res dooolgo ne tiskaš, glava pa ni tako občutljiva, kot včasih
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BlaY0 ::

Kako ni barve v glavi? Kako jo pa zadeva ven spravi? Vakuum? In kam gre ta barva? Nazaj v kartušo ali dol v pivnik?

Drugi minus teh printerjev je pa ta, da neha printati ko zmanjka katere koli kartuše.

Zheegec ::

Kako ni barve v glavi? Kako jo pa zadeva ven spravi? Vakuum? In kam gre ta barva? Nazaj v kartušo ali dol v pivnik?

Drugi minus teh printerjev je pa ta, da neha printati ko zmanjka katere koli kartuše.

Ima posebne rezervoarčke za to barvo, ki jo potem porabi. Vsaj predhodnik je imel tako narejeno.

Drugače tudi večina barvnih lasercev ne deluje, če je kateri toner prazen - odvisno od politike proizvajalca.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BlaY0 ::

Aha, hvala za info.

lopov ::

ALIEn3001 pravi:
[SNIP]Ni mi jasna pa še ena stvar... zakaj je WiFi varianta 50 € dražja??? Saj ne da bi nucal WiFi, če že ima ETH ampak vseeno je malo pretirano.[SNIP]


WiFI ima touchscreen in je (IMO) prijaznejši za upravljanje. Imel sem priložnost preskusiti obe verziji in če bi kupoval zase bi dal tistih par evrov več, četudi ne bi rabil WiFi. Funkcionalno sta enaka.

Kako ni barve v glavi? Kako jo pa zadeva ven spravi? Vakuum? In kam gre ta barva? Nazaj v kartušo ali dol v pivnik?

Drugi minus teh printerjev je pa ta, da neha printati ko zmanjka katere koli kartuše.

Ima posebne rezervoarčke za to barvo, ki jo potem porabi. Vsaj predhodnik je imel tako narejeno.

Drugače tudi večina barvnih lasercev ne deluje, če je kateri toner prazen - odvisno od politike proizvajalca.


Nashuatec multifunkcijske naprave so takšne - zmanka cyan, pa tud statusa ne mores sprintat, čeprav potrebuje samo črno. Čist prepametne so postale te zadeve ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

johanblond ::



Nashuatec multifunkcijske naprave so takšne - zmanka cyan, pa tud statusa ne mores sprintat, čeprav potrebuje samo črno. Čist prepametne so postale te zadeve ...


No, to mene zanima, katero firma je kupcu prijazna, ne pa da potem z primitivnimi, nesramnimi prijemi poskušajo scuzat čimveč denarja od kupca. Mi je jasno da se zadeve plačajo, ampak zadeve naj bodo čiste. Rajši dam 50 eurov več in so zadeve čiste.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
711144227 (154) dela
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037357 (21071) gazer
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409623 (6815) MStrix
»

"Wireless" tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
163119 (2822) Midnas
»

Katero večfunkcijsko napravo za cca. 200€

Oddelek: Kaj kupiti
222337 (1921) mersol

Več podobnih tem