» »

Grafa HD 4850 zanic ?

Grafa HD 4850 zanic ?

pako72 ::

Na cod6 mi je do sedaj delalo vse normalno,sedaj pa opazam ko zazenem igro grafa ni vec glasna se prav se ne vklopi ventilator ? Fps-ji so se zmeraj nekje do 80 ampak igra ne dela vec tekoce ,zdej racunalnik ima tudi ene tri leta tko da lahko ja tudi kaj drugega ,zdej ce ima kdo kak pameten nasvet ali pa ce obstaja kak program s katerim bi preveril napako....
  • spremenil: pako72 ()

g. Oden ::

Preveri temperature, Posodobi gonilnike, preveri disk, počisti disk oz. defragmentiraj... Lahko pa napišeš katero konfiguracijo uporabljaš.

pako72 ::

DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267)
Asus P5LD2 SE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)
Trdi disk HDT72252 5DLAT80 USB Device (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Trdi disk ST3250620AS (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Gonilniki so novi,disk se čisti....dejte mi se povedat ali tole sploh iskoristi tole graficno kartico ker razmisljam da bi kupil novo maticno in nov procesor + se eno grafo oziroma ali je vseeno bolje nakup celega racunalnika.

svetetko ::

Procesor navij, pa je grafična izkoriščena pomoje. Mislim da je tole z navitim procom za igre še kar v redu, Če hočeš kaj opazno boljšega, te bo prec prišlo 600 evrov.

pako72 ::

za grafo sem ugotovil da ventilator dela,more bit nekje drugje problem,no sem pa malo gledal drug racunalnik s tem da obdrzim svojo grafo 4850 pa me zanima ce je tole v redu za igranje iger ,da bo nekaj cajta mir

iGamer 1156
Procesor
1 x Procesor Intel Core i5 750 2,66 GHz, 1156 184,14 EUR
Matična plošča
1 x Matična plošča Gigabyte P55A-UD3 (Rev.1.0) , 1156 122,21 EUR
Pomnilnik (RAM)
1 x Pomnilnik PATRIOT Viper Series 4GB (2x2GB) 1333MHz (PC3-10600) DDR3 109,76 EUR
Trdi disk
1 x Trdi disk SAMSUNG SpinPoint F3 500GB 48,99 EUR
Optična enota
1 x DVD zapisovalnik SONY NEC OPTIARC AD-7243S-0B 26,46 EUR
Napajalnik
1 x Napajalnik LC Power Ozeanos LC8650 650W v2.2 77,71 EUR
Ohišje
1 x Ohišje COOLER MASTER MIDT CENTURION C534 RC-534 51,17 EUR

cena 620e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pako72 ()

Mentalist ::

Kaj pa grafična?
Lool.

pako72 ::

graficno ze imam hd4850 upam da je se v redu,kasneje bi nabavil novejso ali pa se eno 4850 in bi imel CF..... ali tale matična plošča Gigabyte P55A-UD3 (Rev.1.0) podpira CF

st0jko ::

Če ti je pred kratkim vredu delal cod, procesor verjetno ni kar naenkrat postal slabši, in začel bremzat.
keks?

lopov ::

Na cod6 mi je do sedaj delalo vse normalno,sedaj pa opazam ko zazenem igro grafa ni vec glasna se prav se ne vklopi ventilator ? Fps-ji so se zmeraj nekje do 80 ampak igra ne dela vec tekoce ,zdej racunalnik ima tudi ene tri leta tko da lahko ja tudi kaj drugega ,zdej ce ima kdo kak pameten nasvet ali pa ce obstaja kak program s katerim bi preveril napako....


Ventilator dela, pa ni več glasen? --> zanič ventilator oz. moraš spihati zadevo.
Čisto verjetno, da se zatika zaradi pregravanja. Kakšne temperaturei ti kaže CCC? Men je obrate nabilo čez 80%, temperature pa so bile 85 stopinj in več. Ko se je zapacalo je bilo celo okoli 110 stopinj :S

pako72 ::

zdej je tko ,sem ugotovil da ventilator dela samo ga mores rocno nastavit na 50,prej ko sem zagnal igro mi je pa avtomatsko sel ventilator na vec .Sem pa updejtal driverje tko da lahko je tu kaj narobe,ma nevem kaj naj naredim ena moznost je da dobim maticno in procesor core 3.0 zastonj pa pol se dokupit ram in disk in dati nov OS gor.....ali pa vec denarja za cisto nov comp pa imam za ene tri leta mir...
Zdej mogoce bi tudi z prvo varijanto veliko pridobil pa se ceneje je,v vsakem primeru morem pa nov OS gor dat mam vss zabasan :)

lopov ::

Ti si se ze odločil za nov sistem, problemi so ti samo za izgovor 8-)

50% je PREMALO -- daj 70 ali več, ker se ti grafa pri 50% zagotovo pregreva.

psychoshorty ::

@pako72: Kot so ti ze drugi predlagali: navij procesor. Sam imam popolnoma istega in ga lahko komot navijem do 3500 Mhz. 24/7 stability.

pako72 ::

...dal sem na 90 bolj je sicer bilo sam se zmer ne tisto kar hocem....verjetno bi navitje pomagalo sam tukaj sem zelen :8)
@lopov....imas prav je treba zeni rect da rabmo nov comp :) verjetno se vseeno odlocim za prvo varijanto pa doplacam cc 250e pa w7 gor pa bo mir...

krentam ::

Imam isto verzijo grafe sam da je 1 Gb in moram reči da dela odlično...ventilator pa zamenjaj če ne dela al pa če slabo shladi (recmo al če znaš sam al pa na servis nes zamenat pa kup en hladilc za 20-15 e pa maš mir z grafo da se ti nebi kej pregreval) ker tele stock hladilci so pr nekaterih grafah en k vredni....če pa ti ni greh dat kakih 150e pa kupi eno grafo midle ranga http://www.mimovrste.com/artikel/263006... recmo tale če gre na tvojo matično..ostalo je vredu sam navij proc kakor so ti že drugi priporočali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

hudychk ::

Vzemi RAM Patriot Viper II SECTOR 5, če misliš kupovati i5, grafa pa bo tudi še vsaj 1 leto OK za nove špile poganjat na spodobni resoluciji in detajlih.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere komponente do 300 € ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
669752 (8461) GamingFish
»

Nov PC 600€

Oddelek: Kaj kupiti
221888 (1481) Thompic
»

Problemček z računalnikom oz. nakup novega

Oddelek: Kaj kupiti
151139 (824) djem
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
957106 (5198) matonson

Več podobnih tem