» »

Ski-servis v okolici Kranja

Ski-servis v okolici Kranja

Ziga Dolhar ::

Ker do sedaj za svoje smuči (sulice!) nisem kaj prida skrbel, je zadnji čas, da jih dam kakemu majstru mal za porihtat.

Iščem torej kak fajn servis kje v bližini Tržiča/Kranja. Klical sem že v Hervis KR. Tam servis očitno outsourcajo, izvajalec smuči prevzame v torek in vrne v četrtek. Imate kak drug dober predlog tu okoli?

Hvala.
https://dolhar.si/

arozma ::

V Kranju imaš Dedra šport. Za kakšen drug servis pa ne vem, ker ne smučam. Sigurno pa je še kakšen

http://www.dedrasport.si/o-podjetju.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arozma ()

Invictus ::

Probaj kak JR Sport

Še bolje, kupi si nove (rabljene karving) dile. Dobiš za male pare ... In daj sulice v muzej ...

LP I.

Ziga Dolhar ::

Hvala obema.

Sem poklical oba predloga. So mi pa na JR Sportu odgovorili, da servisa alpskih smuči nimajo (oz. "tkole bom rekla, zgolj občasno"). Invictus, glede karvinga sem rahlo "skeptičen". Sam sem do sedaj smučal zgolj v klasičnem slogu, in tega sem, lahko rečem, imel kar "dobrega", vendar zadnja leta ne smučam več veliko (1-krat na leto, žalost), tako da sem izgubil precej občutka. Za karving bi si moral vzet precej časa, da ne bi izgledal kot hlod :). So mi pa nekateri vseeno svetovali - nakup karving smuči in smučanje s starim stilom.
https://dolhar.si/

temameseca ::

Finžgar servis - Nova vas pri Lescah 2a, 4240 RADOVLJICA
Mogoče je za koga iz Kranja malce predaleč, ampak vseeno omenjam, ker bilokakšne sulice ali sablje porihtajo dokaj hitro in kot se šika.

Zgodovina sprememb…

JanK ::

...So mi pa nekateri vseeno svetovali - nakup karving smuči in smučanje s starim stilom.


So ti PMSM kar dobro svetovali. Sam sem pred leti presaltal s sulic na carving in prva stvar, ki sem jo opazil, je bila, da je klasicno smucanje lazje s carving smucmi. Preprosto ker so smuci krajse, jih lazje vrtis (vrtilni moment je sorazmeren kvadratu dolzine smuci), ker so torzijsko trse, bolje primejo na trdem snegu/ledu in so bolj vodljive in precizne pri robljenju in drsenju. Ne vem ce to vse drzi za slalomske carving smuci z manjsim radijem, ampak jaz imam 165cm dolge z 18m radija in z njimi ni noben problem voziti v eni ali drugi tehiki.

Je pa nedvomno carving, ko ga pogruntas, manj naporen - vse je bolj gladko, ni spic sile, ko ostro zarobis pred prehodom v naslednji zavoj,... obcutek je verjetno podoben smucanju na vodi. Edino hitrosti so vecje in situacija ki mi se vedno vcasih povzroca malo nervoze je prehod iz carvinga v klasicno tehniko ce se moras recimo na hitro ustaviti, nimas prostora za odcarvat in moras oddrseti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povratek na smučišča, pomoč

Oddelek: Šport
102341 (326) oo7
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522206 (10016) G_mAn
»

Začetnik: bordanje ali smučanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215438 (14676) c0dehunter
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916748 (11218) schurda
»

Trdi diski v obliki LEGO-kock

Oddelek: Novice / Diski
314137 (2990) antonija

Več podobnih tem