» »

New York - Ljubljana (iMac)

New York - Ljubljana (iMac)

iKlancar ::

Pozdravljeni!
Imam nekaj vprašanj, če ima kdo kai izkušenj na tem področju bom zelo hvalažen, da mi jih zaupa.:)
Torej, namen imam kupiti Apple iMac-a v Ameriki in sicer najbolj osnovno različico za $1,199.00 oz. 827€.
Kolegica v New Yorku bi ta artikel kupila v iStoru v Ameriki. Potem pa bi mi ga privatno poslala v Slovenijo.
Da ne bi plačeval carine...bi zadostovalo, da ona v paket priloži papir, na katerem piše, da je to darilo?
Koliko pa bi me sploh stali stroški pošiljanja (paket tehta 5kg).

Se pa opravičujem, če je podobna tema že odprta, vendar želim konkretne odgovore.
LP

V-i-p ::

Na "gift" fore pri nas na carini ne nasedajo več, žal.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

iKlancar ::

Sploh obstaja kakršna koli varijanta, da pride paket do mene brez carine?
Kaj pa na način, da je bila zadeva rabljena in jo jaz sedaj kupujem?

Mavrik ::

V vsakem primeru plačaš DDV in carino. Za velik paket z Amerike z Apple robo se ne boš temu izogno. Če boš še dosti čaral z nekimi ponarejenimi računi se ti zna zgodit da ti bodo zaračunali DDV na EU ceno.
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

Sploh obstaja kakršna koli varijanta, da pride paket do mene brez carine?
Bolj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Edini način je, da se poročiš in to dobiš kot poročno darilo.

Tudi če kupiš kot rabljeno, bodo na carini hoteli imeti račun in če se jim bo cifra zdela prenizka, bodo opalili neko svojo vrednost.

O.

LuGi ::

Darilo moras oceniti na carinski (lastne izkusnje).. tako da gift odpade.

Keyser Soze ::

Jah, lahko nekoga prosiš, da ga prinese s sabo. - embalažo.

Pač ti kupi eno torbo za laptop, razpakira zadevščino not, ga prej še mal prešlata, da je čimbolj masten, in ga vzame s sabo na letalo.

To je IMO res najbolj simpl oz. zanesljiv način, kako neocarinjeno zadevo pripeljat do Slovenije. Pa ni glih simpl.

P.S.: Jaz sem še za 40 dolarjev vredno denarnico, ki je bila označena kao gift, moral razlagat carinikom kako in kaj. Mi je sicer uspelo, ampak za 250 EUR vreden objektiv pa niti fake račun(100 EUR) ni šel čez. So mi kar pravo ceno upalili za osnovo.
OM, F, G!

iKlancar ::

Hja samo malo čudno pa je, da seboj na potovanje vlačiš iMac-a (stacionarni računalnik, ne prenosnik):D

zee ::

Sodelavec je lansko poletje preslepal 24'' iMaca iz ZDA.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

iKlancar ::

Sodelavec je lansko poletje preslepal 24'' iMaca iz ZDA.

Na kakšen način pa? :)

Boeing ::

Naša carina je še kul, ker ti samo zaračuna. Prave probleme lahko imaš šele na ameriški carini.

Na apple robo so PRECEJ pozorni in če trdiš, da je laptop tvoj in si ga prinesel s sabo, zahtevajo uvozni dokument oz. carinsko prijavnico, ki jo izpolniš ob vstopu, skupaj s serijsko in ti jo poštempljajo - če jo imaš, te spustijo ven. Če je nimaš, ti upalijo export tax, če pa kaj veliko sikaš, ti ga pa lahko tudi zaplenijo.

Ne se zajebavat, ker švercanje apple robe iz amerike ni enostavno. ipodi in podoben junk še gre, karkoli "otipljivega" pa vzbuja pozornost, ker to dejansko _vsi_ počnejo - švercajo apple robo iz amerike.

Mal pazljivosti, da se ne bo kdo opekel.



Sicer pa, če ne tovoriš appla, je ameriška carina čisto prijazna in prav podpirajo zapravljanje na njihovih tleh. Wonder why.... :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

GregiB ::

In the US, export taxes are unconstitutional since the US constitution contains a clause prohibiting their use.


VIR
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Alencica ::

In the US, export taxes are unconstitutional since the US constitution contains a clause prohibiting their use.


VIR


A ni tole direkt v nasprotju s tem, kar Boeing trdi? Kaj je zdaj res?

Invictus ::

V Sloveniji obstaja tudi na darila davek.

Razen seveda če kje darilo v vrednosti pod 20 EUR.

LP I.

5er--> ::

Pod 22 EUR. ;)

borchi ::

> Sicer pa, če ne tovoriš appla, je ameriška carina čisto prijazna in prav podpirajo zapravljanje na njihovih tleh. Wonder why.... :)

na naše letalo je šlo macbookov za en dobro založen apple store. dosti jih je bilo še v škatlah. noben od amerov na JFK-ju ni niti trznil.
l'jga

Okapi ::

V Sloveniji obstaja tudi na darila davek.
Izjema so poročna darila. Ampak so precej stroga pravila in tudi omejitve, kar se vrednosti tiče.

O.

Gandalfar ::

bolj kot zanimivost, kako pa prijavis porocno darilo? :)

Boeing ::

Dvakrat sem švercal macbooke, dvakrat sem plačal, in dvakrat je bil to export tax po 6.5%. Šlo je iz Chicaga. Enkrat sem plačal še naš ddv, enkrat pa ne.

Go figure.


Če so me nategnili na ameriški carini, tudi jaz nategujem vas.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

tomi77 ::

2x bil v New Yorku...ko zapuščaš ZDA ni nobene kontrole na letališču...noben ne pregleduje kaj imaš. Ponavadi pa so leti v ZDA s prestopom. Recimo če letiš New York-London-Benetke...v Benetkah je kontrola ponavadi bolj majhna...ker oni itak ne vedo, da si ti prišel iz New Yorka...pač za njih si kot da bi prišel iz Londona...edino kar pravijo, da je več kontrole če letiš iz Brnika...verjetno imajo več časa za se ukvarjat s temi pregeldi.
no, vsaj moja izkušnja je bila, da 2x v new yorku in čisto nobene kontrole na zadnjem letališču.

p.s. in macbooka v torbici ;)
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

LuGi ::

Letel iz čikaga (v zagreb).. 2x laptop+graficna tablica.. nobenih problemov ter dodatnih stroskov ;)

Balandeque ::

ker oni itak ne vedo, da si ti prišel iz New Yorka...

Pomojem pa vedo, samo se jim po italijansko ne da. Jaz sem enkrat priletel z Dunaja na Brnik, pa so točno vedeli, da je bil Dunaj samo vezava leta iz Singapurja. Smo šli vsi lepo na rentgen in smo se potem dilali s carinico za vsako kamero, laptop in fotoaparat. Za vsako reč je šla na net gledat, kako star je model in če si ga res lahko že v EU kupil in s sabo na pot vzel. Jaz sem vse kupljeno celo namenoma malo opraskal in na fotič naložil slike s prejšnjega Nikona, pa sem komaj zvozil.

Je pa res, da na šoping meke, kot so Dubaj in Singapur mogoče malo bolj gledajo.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Mordecai ::

Če si lahko malo temo sposodim... Imam sorodnike, v Kanadi, ki vsako leto priletijo v Slo. Bi imeli sorodniki kakšne komplikacije, če bi večino računalniških komponent v Kanadi kupljenih tovorila s sabo?

Old Spice ::

Pri Apcomu v SI te pride 1183EUR če najdeš študenta s FRI ali koga ki ima še to opcijo imajo po 10% popusta kar je 118EUR ceneje,potem te pride nekje 1050EUR. Če se ti za dobrih 100EUR splača nekej palamudit po ZDA sam premisli, ampak če se kje zatakne te bo prišel takoj več kot 827EUR. Poleg tega boš imel pri Apcomu možnost da artikel vrneš vkolikor bo šlo kej narobe (mrtvi pixli ali kaj podobnega).

Keyser Soze ::

Hja samo malo čudno pa je, da seboj na potovanje vlačiš iMac-a (stacionarni računalnik, ne prenosnik):D

Ah, jaz sem pa avtomatsko imel v glavi MacBooka. No sej, iMac ni dost drugačen. Rečeš, da je tablični računalnik, specialna zadevščina za arhitekte. Pa je.:D

Pri Apcomu v SI te pride 1183EUR če najdeš študenta s FRI ali koga ki ima še to opcijo imajo po 10% popusta kar je 118EUR ceneje,potem te pride nekje 1050EUR. Če se ti za dobrih 100EUR splača nekej palamudit po ZDA sam premisli, ampak če se kje zatakne te bo prišel takoj več kot 827EUR. Poleg tega boš imel pri Apcomu možnost da artikel vrneš vkolikor bo šlo kej narobe (mrtvi pixli ali kaj podobnega).

Tole je pa tud res. Plus komplikacije z garancijo, če nimajo kakšne WW garancije.

P.S.: Diplomatska pošta?:|
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

bolj kot zanimivost, kako pa prijavis porocno darilo?


Za pridobitev pravice do oprostitve iz prejšnjega odstavka mora upravičenec carinskemu organu predložiti dokaz o sklenjeni zakonski zvezi.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

O.

iKlancar ::

P.S.: Diplomatska pošta?:|

Kaj si imel v mislih s diplomatsko pošto?

Pri Apcomu v SI te pride 1183EUR če najdeš študenta s FRI ali koga ki ima še to opcijo imajo po 10% popusta kar je 118EUR ceneje,potem te pride nekje 1050EUR. Če se ti za dobrih 100EUR splača nekej palamudit po ZDA sam premisli, ampak če se kje zatakne te bo prišel takoj več kot 827EUR. Poleg tega boš imel pri Apcomu možnost da artikel vrneš vkolikor bo šlo kej narobe (mrtvi pixli ali kaj podobnega).


Imam kolega na FRI, si prepičan glede popusta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iKlancar ()

overlord_tm ::

Keyser Soze ::

P.S.: Diplomatska pošta?:|

Kaj si imel v mislih s diplomatsko pošto?

Najboljša opcija, kako se ognit carini.
OM, F, G!

LeQuack ::

Najboljša opcija je, da se preseliš v Ameriko. Tako ti tudi v prihodnosti ne bo treba prestajati teh fevdalnih izpadov Slovenije.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

ebay-US carina

Oddelek: Loža
81030 (939) darkolord
»

i5 ali i7 procesor ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9112593 (11698) SuperVeloce
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5013395 (11766) St235
»

Novi iMac in cene pri nas

Oddelek: Strojna oprema
373908 (2947) IceIceBaby
»

iMac ali navaden PC?

Oddelek: Kaj kupiti
171762 (1344) IceIceBaby

Več podobnih tem