» »

formatiranje viste

formatiranje viste

stufboa ::

Kupil sem en pc na katerem je že bila Windows vista, sedaj hočem visto popolnoma odstraniti in naložiti xp, pa mi vedno med instalacijo windows xp-ja pokaže tisto sporočilo (setup was stopped to prevent damage on you computer) in vesga je konec. Mi lahko kdo pomaga da bom visto uspešno zbrisal in naložil xp?

HVALA, LP

bluefish ::

Uporabi nek Linux LiveCD in formatiraj particijo oz. disk, kjer je Vista.
Je pa velika možnost, da ti sporočilo kaže zato, ker XP ne podpira SATA krmilnika. Zato pojdi v BIOS in poišči opcijo SATA Native Mode oz. nekaj podobnega in nastavi na Disabled.

stufboa ::

ne najdem te funkcije, sem pa vse dal na dal na disabeld, in kljub temu sistem zmrzne

bluefish ::

Potem torej poskusi najprej s prvim predlaganim.

stufboa ::

ampak če naredim to xp-eja še vedno ne bo podpirala SATA, amapak imam tudi rač ki xp lepo podpira s sato tako da mislim da to ni vzrok.

;-) ::

Nemoreš formatirat viste, lahko pa disk.

fosil ::

Odvisno na kakšen poskušaš ti to instalirat.

Ko prvo moraš instalacijo zagnat z boot cd-ja in kot drugo moraš na začetku izbrat format obstoječe particije/diska ne pa instalacijo na particijo, kjer se že nahaja vista.

Pri težavi s sata običajno napiše da ne najde diska ali nekaj podobnega.
Tako je!

stufboa ::

;-) ,to vem, sj to sem mislu. No potem sem učeri prek drugega računalnika formatiru disk in nanj naložu xp, pa mi ga noče zagnat (vedno napiše setup was stopped to prevent damage on you computer ), visto pa lahko normalno naložiš. fosil to je dal sem ta isti disk na drug rač in nanj normalno naložil xp, ampak ko sem ta disk vrnil v prajšnji računalnik je v zagonu z diska že pri tistem začetnem xp okencu rač vrgel ven s zgornjim opozorilom. A je mogoče da je prizvajalec zasčitil rač tako, da lahko naložiš samo visto?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193124 (2101) Gutjerez
»

Need Drivers ALL for laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
151459 (933) jan01

Nov računalnik, pa noče Windowsov naložiti- izpisuje napako

Oddelek: Operacijski sistemi
121839 (1648) Mavrik
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415938 (4801) fredyjetle
»

Instaliranje XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
101037 (556) PrimozR

Več podobnih tem