» »

Starejši računalnik...

Starejši računalnik...

forummaster ::

Doma ima sledeči računalnik:

ASUS A7N8X - DELUXE
AMD Athlon 2600+
ATI 9500 PRO
512 MB DDR400
Maxtor 120 GB
NEC DVD-RW
300W napajalnik
Ohišje

Pred kratkim so se mi začele težave z računalnikom. Z vašo pomočjo sem ugotovil da so napihnjeni kondenzatorji na matični plošči. Ugotovil sem da se mi popravljati ne splača, pod mali oglasi pa sem dobil že enkaj ponudb za matično ploščo 462, vendar me pred nakupom zanima vaše mnenje.

Matično bom zamenjal, vendar sem v dilemi ali vzeti socket 462 ali 939, ker sem opazil da razlike v ceni sokraj ni. Tudi v cenah procesorjev ni. Če so ralike so okoli 5-10€, zato me zanima kaj se mi bolj splača ---> Kupiti matično 939 in AMD 64 3200+ (nekaj podbnega) ter prodati AMD 2600+ ali samo kupiti novo matično za 462?
Ob tej priložnosti bom dodal še 512 MB rama (zanima me koliko lahko dam največ, da me ne bo kdo "nategnil"?) in zamenjal grafično z kašno malo boljšo (se to sploh splača?, računalnik bo doma še dolgo, ker je za word, internet, muziko, filme normalne kvalitete in podobne stvari še vedno dober!)... Če se mi splača katero grafično priporočate?
Bo novih 512 MB rama, boljši procesor in boljšo grafično moj 300W napajlni zdržal?

Hvala za pomoč, LP

bluefish ::

Če sešteješ nakup plate, procesorja in RAM-a, potem je skorajda vseeno, če dodaš še nekaj zraven in kupiš neko novo oz. novejšo mašino (četudi je rabljena), ki bo opazno hitrejša od trenutnega.

forummaster ::

Ampak fora je v tem da ne rabim nevemkoliko boljše mašine... 512 rama bom doadl ker je res poceni... Videl sem da so okoli 10EUR... Procesor AMD 64 3200+ sem že nekajkrat zasledil za 20EUR (AMD 2600+ bi lahko skoraj za isti denar prodal, recimo 15EUR) Plato pa v vsakem primeru moram kupit novo (rabljeno), ali bom kupil 462 ali pa 939.

jest10 ::

ram
procesor
plata
Vzemi nekaj takega, ali kaj podobnega.

Toliko boš pa menda že lahko spraskal skupaj?

forummaster ::

Sej ni problem v denarju, problem je bolj v tem če se splača dat 100EUR za računalnik ki ni vredn niti 80EUR...

Rad bi le popravil računalnik saj je za moje zahteve odličen.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Ne vem. Jest10 ti je predlagal zanimivo kombinacijo komponent. Vredno premisleka.

Če pa meniš, da je smiselno investirat v nadgradnjo starega, potem pa kar. Dokler še dobiš tiste komponetne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

forummaster ::

Evo dobil sem matično ploščo Asus A8N-SLI deluxe S939 dokaj poceni. Zdej rabim pa procesor za S939 in grafično na PCIe.

Svojo matično z napihnjenimi kondenzatorji, procesor in grafično bom prodal za kolikor bom lahko. Če smo že pri tem bi lepo prisl da mi vsaj približno ocenite vrednost teh treh komponent (Asus A7N8X deluxe S462 (napihnjeni kondenzatorji, vendar še dela), AMD Athlon 2600+ in ATI radeon 9500 pro 128MB AGP).

Kaj kupiti? 512MB rama bom dodal 100%! Edini problem, ki ga ima zdaj je kateri procesor in grafično kupiti. AMD Athlon 64 3200+ se prodajao dokaj poceni. Kaj pa grafična, katera se bo ujela s tem procesorjem. ATI x1950pro 256, Nvidia 7950 GT ali sta ti dve grafični predobri za proceosr AMD Athlon 64 3200+? Morda čisto kakšno drugo kombinacijo?

Drugače bom računalnik rabil kot do zdaj za internet, faks (word, powerpoint večinoma), muziko, filme. Predvsem to zadnje me zanim, s kakšnim procesorjem in grafično bi lahko gledal Full HD 1080 ali vsaj 720.

Hvala za pomoč, LP

bluefish ::

Za 720p potrebuješ dvojedrnika ali pa enojedrnika z visoko frekvenco. 1080p pa je izven tvoje lige.

hojnikb ::

No kake low bitrate 720p z coreavc bi se dal gledat ;)
#brezpodpisa

forummaster ::

Hvala. Sam še eno vprašanje... Matična plošča podpira PCIe 16x 1.0... Je lahko grafična kartica PCIe 6x 2.0? Bo pasala na matično ploščo...

Recimo taka

HD 4650 PCIe 2.0

jest10 ::

Bo pasala. In novejše grafične s pravim predvajalnikom(MPC-HC recimo)itak podpirajo strojno dekodiranje HD videja, tako da ni nobenega problema glede predvajanja 720p in 1080p. (ATI od 2xxx serije dalje, NV pa od 8xxx dalje)

Valvoline ::

http://www.bolha.com/oglas383676077/osn...
http://www.bolha.com/oglas383488110/int...
Kupiš rabljenega 2gb rama za 20e ali novga 40e.
Vse skupaj 100-120e.Proc naviješ na 3ghz+. Raketa.
Vse ostalo kar delaš je škoda dnarja

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja zelo starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432695 (1336) Riff
»

Kišta za 150-160k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
383493 (2009) DaVidQ
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937319 (5767) ialexxb
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545241 (3962) sid911
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627462 (5553) CaqKa

Več podobnih tem