» »

Excel - izpis odstopajočih razlik časa

Excel - izpis odstopajočih razlik časa

Willy White ::

Pozdravljeni, znova imam en proble, tokrat z Excel programom. Imam za pregledat enih 5000 cifer, na katerih je na vsaki cifri zaporedje časa, naprimer:
21:06:41,15
21:06:53,15
21:07:03,15
21:07:15,15
21:07:26,15
21:07:32,15
21:07:43,15
21:07:55,15
21:08:12,15
21:08:17,15
21:15:18,13

Jaz pa zdaj hočem napisati ukaz, da mi izpiše v neko celico razlike časa nad 2 minuti, recimo med zadnjima dvema podatkoma v zgorajšnjem primeru je razlika večja od dveh minut.

Če se komu kakorkoli sanja kako bi to napisal naj mi prosim pove, hvala.

GregiB ::

=IF((B1-A1)>0,002;(B1-A1);"MANJ").....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Willy White ::

Sem poskusil po tvojih napotkih GregiB, ampak mi ne prime, podatke ki jih dobi mora dati v različne celice če je to mogoče, tako da ne zagati vseh odstopkov samo v eno celico.

RuN ::

Popravi:

=IF((A2-A1)>0,002;(A2-A1);"MANJ")..... seveda, če imaš vse podatke napisane v stolpcu "A".

Pa to vpiši, oz. prvo vnesi v celico B2 in nadaljuj do konca dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

GregiB ::

@ WW... ne razumem, kaj hočeš... V eni celici hočeš primerjavo dveh celic... jest sem ti zgoljh napisal formulo, če imaš 1 podatek v A1, drugi v B1... če ni tako, boš pa menda znal zamenjat reference na celice?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

JanezekNovak ::

Evo si bom še jst sposodil tole temo za eno kratko Excel vprašanje!

Imam dva stolpca, kako bi lahko dobil da bi sedaj v enem koraku zračaunal koliko je vrednosti, kjer je A in B enako.

V tem primeru je recimo razultat 3.

A B
1 3
2 2
3 1
4 5
5 5
6 6
7 9

Vem, da se da naredit tako, da daš v recimo stolpec C =A2=B2 in povlečeš dol, potem pa =COUNTIF(C2:C8;TRUE) ter dobiš potem 3.

Zanima me pa, če je kaka funkcija, ki bi to naredila v enem samem koraku?

Hvala za odgovor!
http://www.euroairsoft.com/

Willy White ::

Ne, ne, referenco znam zamenjati, imam vse podatke na X celici, ni problem v tem. Problem je, da moram jaz od celice x2 do x 4300 izločiti čase, ki so daljši od dveh minut, da mi ni treba vseh 4300 celic vsako posebej pregledovati kje so odstopanja. Te čase, ki pa odstopajo, pa bi bilo dobro da mi zapiše vsak čas v svojo celico. Naprimer da odstopa 5 časov ki so v zaporedju daljši od 2 minut, bi želel da vsak čas zapiše v svojo celico če je to mogoče?

pajanko ::

@Whilly White
Ti imaš vse čase v eni celici, ali vsak čas v svoji vrstici? Če to potem v if stavku uporabiš znak > (večje) od 2min. Če je true povezava na celico, če false "", potem pa dobiš v novem stolpcu samo čase večje od 2min.
Sicer pa kako ti excel dovoli zapis takšnega formata? 21:06:41,15; hh:mm:ss,xx? Oblikovano kot besedilo ali kaj drugega?

@MadnessMat
IF stavki to znajo...

RuN ::

@MadnessMat

V celico desno napiši =IF(A7=B7;1;) ... pol pa pod to vrstico samo =sum, da ti prešteje vse enke in to je to.

GregiB ::

@ WW... seveda je mogoče... če gre za odstopanja v sosednjih celicah... Pač uporabiš "mojo" formulo, skopiraš jo za vseh 4300 celic, potem pa s avtofiltrom sfiltriraš tiste celice, ki so različne od "MANJ"... that's it...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Willy White ::

Zadeva je bila rešena tako, da sem najprej čas pretvoril v sekunde, nato sem od zaporedja celic odštel razliko, npr =c8-c7, potem pa sem uporabil IF funkcijo šele po teh dveh korakih in stvar funkcionira lepo, tako da mi izloči 120 sekund. Vsem najlepša hvala za trud in pomoč!

GregiB ::

Zadeva je bila rešena tako, da sem najprej čas pretvoril v sekunde, nato sem od zaporedja celic odštel razliko, npr =c8-c7, potem pa sem uporabil IF funkcijo šele po teh dveh korakih in stvar funkcionira lepo, tako da mi izloči 120 sekund. Vsem najlepša hvala za trud in pomoč!

In v čem je razlika, če odštevaš 120 sekund ali pa 2 minute???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Willy White ::

Ni delalo po tvoji formuli na nobe nnačin, nevem zakaj, pa sem poizkusil potem vse postopoma po korakih lepo pretvoriti in dela. Vseeno hvala da si me usmeril v pravilno razmišljanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel pomoč

Oddelek: Programska oprema
142320 (1623) smetko
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
214051 (3695) rferrari
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182145 (1847) ZePe
»

rabim pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
101362 (1255) nodrim
»

Excel pomoco prosim

Oddelek: Programiranje
92706 (2551) Mercier

Več podobnih tem