» »

Manjši problem z LCD tvjem ...

Manjši problem z LCD tvjem ...

FeniksX ::

Mene zanima to.
Imam Philips 5604H (32") in kar sem že od trenutka, ko sem prvič prižgal televizor opazil, je da je na zaslonu vidna nekakšna mreža krogcev. Ta mreža je najbolj vidna ko je slika temnejša, ko pa je svetlejša se pa skoraj nič ne opazi. Seveda sem nato malo pogledal pri drugih philipsovih televizorjih in seveda tudi pri enakem modelu in ni bilo vidno opaziti teh mrež.
Sedaj me pa zanima ali je to napaka v televizorju, ali je to kak način prikaza ki se da izklopit, ali pa je televizor tako narejen (kar težko dvomim)?

Še priložene slike, na kar pač mislim, upam da se vredu vidi. Slikano je malo bolj bližlje, da se lažje vidi problem.
 Slika1

Slika1


 Slika2

Slika2


 Slika3

Slika3


 Slika4

Slika4


 Slika5

Slika5



In slika ko je slika svetlejša in teh pik ni vidno videti.
 Slika6

Slika6



Upam, da ve kdo za odgovor, ker te pike včasih grejo kr fejst na živce :P
  • spremenil: FeniksX ()

serafko ::

Ali se težava pojavi na vseh vhodih, tudi na HDMI? Lahko da je povezano z vhodnim TV signalom. LP.

TOP ::

Reklamacja,kaj zato nisi še slišal.

FeniksX ::

Te slike so bile narejene med predvajanjem filma z računalnika, ti krogci se tudi opazijo če gledaš tv kanale.

krucymucy ::

Najdi nekje na netu nastavitve za tvoj TV ali pa se sam poigraj s kontrastom, backlight, black mode ...

Pyr0Beast ::

To je 'napaka' v osvetlitvi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

FeniksX ::

Hmm sm probavu z različno kontrastjo, osvetlitvijo.... etc pa nism opazil kakšne razlike :P

zee ::

Reklamacija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FeniksX ::

Druga zgleda ne preostane. Sm že mislu pred prazniki, sam sm pol poštudiru da bi se znal zgodit da bi ostal brez tvja čez praznike :P

Pyr0Beast ::

Potem pa srečno, ker mislim da je zelo malo verjetnosti da ti bodo z reklamacijo ugodili.

Napaka je posledica načina osvetlitve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Timmah ::

Pri mojem Philips 5604H ni teh krogcev, pa ni važno kaj gledam. Kar se nastavitev za sliko tiče sem šel skozi tistega čarovnika ko prvič prižgeš Tv in od takrat nisem spreminjal nastavitev. Poigraj se sicer z nastavitvami. Probaj tudi firmware upgrade http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...

Upam da ti uspe rešit zadevo
donde esta francesca

FeniksX ::

Sem že updajtal firmware, ni spremenilo nič, edino kar sem opazil je da je dodalo funkcijo da ko menjam kanale da mi v zgornjem kotu napiše kaj se predvaja :P (s tem da šumnike kaže z nekim čudnim i-jem)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB ključ v FAT

Oddelek: Pomoč in nasveti
295355 (4975) bbenci2
»

Kako testiram CrossFireX ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
121439 (1246) zupanman
»

Slo-Tech NEST 06 slike

Oddelek: Slo-Tech
357950 (4199) Good Guy
»

S katero trolo

Oddelek: Loža
71503 (1367) Loki
»

Screenshoti

Oddelek: Igre
81627 (1226) Mavrik

Več podobnih tem