» »

Grafična GeForce ali kaj drugega

Grafična GeForce ali kaj drugega

supertrot ::

Kupujem grafično za 60 prešernov. Všeč mi je GeForce4 Ti 4200 128Mb, pa ne vem če je dobra. Pa tud če je dobra, čigavo kupt (Innovision...)?
Živim za PC, on živi zame.

JLP ::

Odvisno za kaj jo boš uporabljov. Če boš imev sam za igre pol bo zlo dobra. Če pa sučajn kej mislš gledat DVDje in uporablat bl 2D pol pa raj razmisl o Radeonu 8500 ker majo GF kr mal slabo kvaliteto slike.
Live long and prosper!

malinavc ::

zakaj zmeraj vsi omenijo da imajo gf kartice slabo kvaliteto...na nobenem testu ki ga vidiš danes na netu ne vidiš kakega prigovarjanja glede slike na GF!vsaj za gf4!sprijaznite se, ATI zmeri nardi počasnejšo kartico!
...odvisno s katere perspektive gledamo...

JLP ::

Mogoče zmer vsi to omenjo zato ker je res. Drgač pa u testih na netu zmer testirajo sam špile in jih prov boli za kvaliteto. Sam da čimvišje FPSje dobijo. Zmer pa ATI tud ne nardi počasnej karte. Radeon 9700 Pro je kr fajn hitrej od GF4 Ti4500.
Live long and prosper!

AngelOfDeath ::

JLP

8-O Kje si staknil g4Ti45008-O

JLP ::

Jah no za 100 sm se zmotu no. Pa sej se ve kaj se misl al koko.
Live long and prosper!

SaS ::

Jasno da kupi GeForca jas mam zdaj štirko pa dela ko šus, pa še gonilniki ne crkavajo tako kot pri ATI-ju.:D

andraz ::

No ker je večina za GeForca4 (večina=2) in ker bom tud sam več igral igre kot pa gledal DVD-je sem se odločil za GeForce4 Ti 4200. Zdej me pa zanima al naj kupm od Innovision al od koga druzga. A so sploh kakšne razlike?

LapD ::

Kupi od Leadteka. So malenkost boljše, pa še kej dobiš zravn. Hladilnik je poštiman kot je treba!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

Zheegec ::

Ja, al pa Geinwardovo GF4. Drugače pa itaq da ATI (trenutno) prevladuje na trgu. Radeon 8500 je zelo poceni, R9700 bo kmalu na policah.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

lapajne: Kupi od Leadteka. So malenkost boljše, pa še kej dobiš zravn. Hladilnik je poštiman kot je treba!

Po mojem mnenu sta karti identični. Morda imaš kakšen info o tem, da bi Leadtek uporabljal boljše filtre? Torej zakaj je boljša? Kako je pa z garancijo? Bundle je enak (kej dobiš zraven...)?

HSF. če ti crkne pri Inno, kupiš Cry. Orba in je stvar rešena. Pri Leadteku to ne gre (seveda gre, potem pa zgubiš hlajenje RAMov).

To, da folk neargumentirano bluzi, mi gre na jetra. Zabavno pa je, da se potem pobec odloči, da bo kupil GeF, ker stva dva rekla tako: kupil bom GeF, ker ne bom gledal DVDje!

Drugače pa itaq da ATI (trenutno) prevladuje na trgu. Radeon 8500 je zelo poceni, R9700 bo kmalu na policah.

Ja kje hudiča si pa to izvedel? Bodi "dec" in mi postreži s podatki o deležu teh dveh firm na trgu.

Opombe: sam bi takisto kupil Leadteka, v resnici so prvi (Canopus tu ne šteje) začeli uporabljati boljše filtre (Ti 500 TDH) i n s tem izboljšali IQ, ne vem pa, če to drži za 4200.

Kul mi je ATi 8500 128 BBA, samo jeba je v tem, ker ATi še zdej ni izdal driverjev, ki omogočajo pravo podporo Multi monitorskim sistemom pod Win2k. Po podatkih iz realtimesofta je ta kombinacija nesmiselna.
Your focus determines your reallity

kinetik ::

koker sam vem imajo inoove kartice na sebi slabši ram in zato niso primerne za navijanje;( , no nekje sem prebral da baje ´sekajo´ grafične od abit-a na g4ti čipu pa še cena je podobna lead-ovim, tak da se mal pozanimi po trgovinah.
nic pametnega nimam za povedati

tejo ::

Kupi GF ti4200 za veliko FPS v igrah (in tanjšo denarnico v žepu) ali pa se odloči za ATI R8500LE za (trenutno najboljši možen - ugodna cena)... :\

Zheegec ::

kuglvinkl, to sem izvedel od hudiča, ki pravi, a je nVidia v zadnjem času izgubila tržni delež za (mislim da) 4%, za prav toliko pa je pridobil ATI. In pa seveda po testih Radeona 9700Pro :) Če to ni zadosten razlog (in pa NV30 decembra ali pa januarja).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tr0n ::

Razmisli o nakupu v Avstriji ali kje drugje v tujini. Dobis za cca. 60k ze MSI GF4 Ti4400, 128 RAM z vsemi adapterji in velikim software bundlom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI 9000 PRO ali XY Gf Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
221518 (1167) SisQ
»

ati vs. nvidia---pro sw opengl in 2d desktop kvaliteta slike

Oddelek: Strojna oprema
61057 (892) udarnik
»

Radeon 9700 je zunaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1296823 (4090) ||_^_||
»

radeon 8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
181789 (1146) Magla
»

Cena za GF4 Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
7978 (670) kuglvinkl

Več podobnih tem