» »

c++ pomoč

c++ pomoč

damon ::

Zdravo! Imam probleme pri enem programu ki deluje kot kalkulator(seštevanje, odštevanje, množenje, deljenje.) Program imam narejen pa vendar nevem kako bi ga naredil takega da bi pri deljenju števila z 0 izpisal napačen vnos ne pa da mi pošlje windows sporočilo o napaki in se zapre....vsaka pomoč je dobrodošla. Tukaj bi pa bil cel program ce mi nebi izpisovalo da je napacna html oznaka v programu

Tr0n ::

Pocatchas exception, ce je exception ali pa dodatno preveris.

snow ::

Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

ERGY ::

Zdravo! Imam probleme pri enem programu ki deluje kot kalkulator(seštevanje, odštevanje, množenje, deljenje.) Program imam narejen pa vendar nevem kako bi ga naredil takega da bi pri deljenju števila z 0 izpisal napačen vnos ne pa da mi pošlje windows sporočilo o napaki in se zapre....vsaka pomoč je dobrodošla. Tukaj bi pa bil cel program ce mi nebi izpisovalo da je napacna html oznaka v programu



Zanimivo je, da imaš program napisan, ne veš pa kako preverit deljenje z 0 ? V šoli so te verjetno učili, da v imenovalcu ulomka ne sme biti 0.

c0dehunter ::

do{


} while(imenovalec==0);
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

*ziga* ::

int prvo=0;
int drugo=0;
int rez=0;
...

if(drugo != 0){
rez = prvo / drugo;
} else {
return 0;
}

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

geek93 ::

Si bom sposodil to temo, da nebom odpiral nove.
Naložil sem si ubuntu. Prej sem imel Windows 7 in sem programiral v dev c++ programu.
Na ubuntu pa koliko vem treba namestiti g++ program (to sem naredil)
Program se pa piše v gedit, če se ne motim (tudi to sem naredil)
Nato sem v terminalu "compajlal datoteko" z komando: g++ -Wall blabla.cpp -o mojprogram.
In vn mi je zmetal errore, ki jih na windowsu nisem bil deležen, koda je pa enaka. Sem kaj naredil narobe?

LP in hvala za odgovore.

blaz87 ::

Če si delal z datotekami je možno. Windows \ Linux /
Je še nekaj malenkosti.

snow ::

Kaj če bi delil to kodo z nami?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

win64 ::

napake ali opozorila?

geek93 ::

Ma napake je vn metal. In to čist bedne in nesmiselne, prevsem tale je čudna, ko mi je napisal error, češ da knjižica "iostream" ne obstaja -.-

Ker kompaljanje datotek ni bla edina težava, sem se odločil da namestim starejšo verzijo ubuntuja. (9.04). In kot zgleda tu dela normalno, tudi težav ob zagonu ni, ki sem jih bil deležen na 9.10 verziji.

In hvala vsem za trud in pomoč :D

roba87 ::

Si bom sposodil to temo, da nebom odpiral nove.
Naložil sem si ubuntu. Prej sem imel Windows 7 in sem programiral v dev c++ programu.
Na ubuntu pa koliko vem treba namestiti g++ program (to sem naredil)
Program se pa piše v gedit, če se ne motim (tudi to sem naredil)
Nato sem v terminalu "compajlal datoteko" z komando: g++ -Wall blabla.cpp -o mojprogram.
In vn mi je zmetal errore, ki jih na windowsu nisem bil deležen, koda je pa enaka. Sem kaj naredil narobe?

LP in hvala za odgovore.


A ni takole? : g++ -Wall -w blabla.cpp -o blabla (ti imas napisano "mojprogram"?)

geek93 ::

tale "-o blabla" pomeni kako bo ime programa. Če daš "-o mojprogram" bo ime programa mojprogram.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov ukaz v windowsih

Oddelek: Operacijski sistemi
10868 (594) marjan_h
»

[C++] Linux

Oddelek: Programiranje
171880 (1300) CCfly
»

kako compilati z GCC v linux

Oddelek: Programiranje
81120 (991) BigWhale

Razlika med Debian in Red Hat 9

Oddelek: Operacijski sistemi
9866 (773) Gandalfar
»

Mandrake 8.0 linux in c++

Oddelek: Programiranje
13931 (805) Senitel

Več podobnih tem