» »

razcep antenskega kabla?

razcep antenskega kabla?

anika87 ::

Zanima me, ali se lahko antenski kabel razcepi kjerkoli? Imamo več televizij, vse so priklopljene na eno strešno anteno, vendar je to že od nekaj časa nazaj... ker pa znam sama naredit tisti "vtič" (kako se temu reče???) - ki se vtakne v televizijo, me zanima ali lahko enega od teh obstoječih kablov razcepim tam, kjer mi je najbližje za novo televizijo (oz. staro - kupili smo novo plazmo in zdej bi staro dali v en prostor in bi še tam potegnili kabel...).
Upam, da sem napisala razumljivo vprašanje... :8)
Se pravi, ali lahko kjerkoli prerežem obstoječi antenski kabel in vmes dam razdelilec ter tako potegnem eno novo vejo?
Hvala!:)

Scorpia ::

Kjerkoli boste razcepili kabel, ne bo nič narobe. Treba je vedeti, da vsak razdelilec poslabša signal, posebej tisti za 2 evra. V trgovini bojo znali povedat kateri razdelilec kupiti, ki ima najmanj izgub.
Glede na to da ste kupil not tv in imate možnost sprejema digitalne tv oziroma dvb-t, prek zemeljske antene. Če signal ni najboljši, posebej TV SLO 1-2 imata sneg, bi v vašem primeru kupil kvalitetni antenski ojačevalec. Žal ti so dragi, dobri so vsaj krepoko čez 100 evrov.
Če ste v bližini recimo hrvaške, boste lahko tudi njihove kanale sprejemali, odvisno kje se nahajate.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri antenski kabel in razdelilce?

Oddelek: Zvok in slika
132710 (1917) cegu
»

DVB-T antena in dva televizorja

Oddelek: Zvok in slika
131855 (1532) primo
»

Dve anteni na televizijo

Oddelek: Zvok in slika
81320 (1320) Makica1
»

LCD TV - 15m od vira signala. Kabli? Ojacevalec?

Oddelek: Zvok in slika
135022 (4701) J.McLane
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291969 (1624) kuglvinkl

Več podobnih tem