» »

Program za vodenje "projektov"

Program za vodenje "projektov"

poweroff ::

Zanima me, če mi lahko kdo priporoči kakšen odprtokodni program (po možnosti naj teče na več platformah, konkretno: Linux in Mac) za "vodenje projektov" oz. "zadev".

Da razložim.

Program naj bi omogočal odprtje novega projekta oz. issua, v to mapo pa bi potem različni ljudje lahko dodajali vse maile, ki se nanašajo na zadevo, pa tudi zaznamke in datoteke. Nekaj takega kot request tracker, recimo, dobiš nek mail, in potem odpreš "projekt", zadevo dodeliš nekomu, on nekaj naredi, to vpiše, vsa mail komunikacija se shrani v sistem, lahko pa se dodajajo še datotečne priloge.

Druga stvar - urnik, oz. vpis in pregled (samodejno obveščanje za vsak dan) obveznosti.

Obstaja kaj takega?
sudo poweroff

residual ::

mogoče brca v temo!? poglej "phprojekt"

poweroff ::

Hmm, pozna kdo projekt Lightning.

Kratka razlaga zmožnosti bi mi prav prišla, nekako ne štekam čisto kaj vse omogoča...
sudo poweroff

Gandalfar ::

zadeva je politicni/organizacijski problem, ne toliko softwerski

Poldi112 ::

>Nekaj takega kot request tracker

Tu ko rečeš request tracker, ali imaš dejansko v mislih Request tracker in če ja, kakšen se ti zdi, ker ga imam v planu spoznati.

Pa url do Lightning-a imaš pokvarjen. Ki je pa afaik zgolj koledar.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Gandalfar: do explain, pls.
sudo poweroff

Gandalfar ::

platforma za vodenje je navadno resitev problema, da se ljudje ne pogovajajo med sabo oz. si "pozabijo" kaj bistvenega povedat, zamujajo itd. Kar pomeni, da ce imas taksne probleme, karkoli bos sel uvajat bo imelo taksno ali drugo "pomankljivost".

poweroff ::

OK, moram razložit za kaj se bo uporabljalo zadevo.

Firma posluje na več lokacijah, ljudje v firmi precej neodvisno vodijo vsak svoj projekt, občasno si pa projekte podajajo med sabo (oz. vsak dela svojo fazo).

Želja je, da imajo urejene maile, beležke in datoteke, ter da vsak ko pride zjutraj v službo vidi obvestila tajnice kakšen urnik ga čaka tisti dan. Dejansko se bo tudi vsa dohodna pošta skenirala in shranila na depo, kjer si jo bodo potem razporedili.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Issue tracker reši večino tvojih problemov. V Jiri recimo, ki jo nekako napol poznam, vidiš naloge, ki so dodeljene tebi. Razvrščene so po prioriteti, če pride kaj nujnega ti pač tam dvignejo prioriteto in zamenjaš task. Potem imaš standardne relacije med taski (soodvisnosti, blokade,...), za vsak komentar oz. spremembo na issue-ju, ki je tvoj ali ki ga spremljaš, dobiš tudi mail. Dokumente, ki so povezani z issue-jem, seveda lahko pripneš.

Zdaj če uspeš prepričati ljudi, da dejansko komunicirajo preko issue trackerja in ne preko mailov, je stvar hudo pregledna.

Alternativno pa lahko vzameš tudi kakšen Alfresco za nek repo dokumentov in skupno delo. Ampak to slabše poznam in tudi po moje ni tako primerno kot en pošten issue tracker.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

eGroupWare. Če hočeš zasebnost in sam imeti svoj strežnik. Ker gre za team work pa brez strežnika tako ne gre.

Če pa zasebnost ni problem pa Google. Kaj naj človek reče drugega.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

al pa kaksen basecamphq

urban99 ::

Basecamp... plačljiv, a vreden vsakega centa :)

Poldi112 ::

Hja, izgleda res impresivno in ugodno, samo ni opcije da imaš to na svojem serverju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gandalfar ::

zakaj pa bi? :)

poweroff ::

V tem primeru definitivno podatki ne morejo biti nekje zunaj. Gre namreč za kazenske spise. 8-)
sudo poweroff

urban99 ::

Ah dej no... po 9/11 je folk navajen marsičesa lol

srus ::

Je postopek poverjanja zadev že utečen? So vloge vseh vpletenih jasno določene in že razdeljene? Se povsem strinjam z Gandalfom - najprej je potrebno doreči proces, ga jasno definirati, uskladiti z vsemi vpletenimi, potem pa se odločiti ali je informacijska podpora procesu lahko standardna kot npr. bugzilla ali request tracker ali pa kaj namenskega. Če je firma dovolj velika si razvoj namenskega SW lahko privošči, npr. v moji bivši firmi smo sami razvijali lastne aplikacije z zgoraj omenjenega področja prilagojene našemu procesu na Remedy http://www.bmc.com platformi.

Ali gre morda za pravnike - potem se bo morda izkazalo, da so vse zgoraj omenjene aplikacije overkil in jim je dovolj Outlook s svojimi taski, koledarjem in public folderji, morda še s kakšnim forumom dodatno.

poweroff ::

Če smo natančni gre za odvetniško pisarno. Outlook je pa za njih no-go.
sudo poweroff

Poldi112 ::

Zakaj - a si jih dal na Ubuntu?

Drugače pa ja, se strinjam da je za take stvari Outlook precej neprimerna in draga rešitev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

perci ::

Pri nas uporabljamo kar MS Sharepoint. Sem zadovoljen, je pa res, da je plačljiv.

poweroff ::

Ne, so na Apple. Poleg tega Outlook v resnici... no ja, ne bom nič rekel.
sudo poweroff

poweroff ::

Pozna kdo tole: http://pro.obm.org/spip.php?rubrique16

Izgleda zanimivo.
sudo poweroff

knesz ::

Mogoče kaj takega omogoča Shakespeare?
Stik z njimi sem imel par let nazaj in vem, da je orodje razvito ravno za odvetniške pisarne.

Icematxyz ::

Si sploh preizkusil eGroupWare?

Drugače pa tega je malo morje. Zanimiv kratek povzetek posameznih orodij:

http://modernnomads.info/wiki/index.php...

Načeloma pa so si za moje pojme dokaj podobna ta orodja.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

No nekaj podobnega tudi sam iščem, pri meni je poleg omenjenega še pomembno, da ima dobro rešeno tudi kar se tiče kontaktov po možnosti z možnostjo dodajanja novih parametrov + dobro fitriranje, izvoz.. in da nima nekih 1001 opcij da ustvariš en projekt, saj je kar nekaj takih da je že ustvarjanje samega projekta projekt... Na kratko tiste ki sem jih poizkusil:

phprojekt - načeloma zelo dober ima tisto kar se rabi za vodenje projekta. Žal zame contact management ni OK ter, če ga boš inštaliral na svojem strežniku ti želim veliko sreče predvsem s tem da boš dobil zadnjo verzijo, ki je edina omembe vredna kar se tiče funkcionalnosti in da ti jo bo uspelo skonfigurirati do te mere da bo sploh deloval.

eGroupWare - Zastarel vmesnik malo nerazumljiv vendar če nisi zahteven bo verjetno izpolnil tvoja pričakovanja. Meni jih žal ni... malo bi ga bilo potrebno predelati.

webcollab - nerazumljiva uporaba aplikacije... Ko jo uporabiš te že mine da bi jo sploh imel

zarafa - načeloma niti ni slaba zadeva, je dokaj simple za uporabo, outlook stil uporabe in izgleda, meni žal ravno zaradi slabega kontact managementa ne pride v upoštev ter kategoriziranja uporabnikov ter njihovih pravic

phpgroupware - otročji vmesnik, škoda časa testiranja :(

ProjectPier - na pol narejen projekt

Achievo - načeloma ok samo nima dobrega contact managementa

dotProject - meni osebno dokaj nepregleden preveč stvari za en navaden projekt in se nisem z njim preveč ukvarjal

sugarcrm - dokaj profi, vendar zame preveč opcij pri kreiranju projektov, slab contact management

tine20 - zelo OK. vendar ni možno dodajati priponk, pa še par malenkosti bi se našlo kot je npr sledljivost sprememb ipd..

Če najdeš kaj pametnega pa sporoči :)

p.s. http://pro.obm.org/spip.php?rubrique16 nekam čuden vmesik mar ne?

Icematxyz ::

Da le na koncu problem ne bo kakšne druge kot softwarske narave. Ampak napačen pristop k zadevi. Kjer se prvič na zadevo ne gleda celostno. Kot drugo pa se išče napake in ne prednosti ki ti jih nek program uporabljen kot orodje prinaša.

Seveda ni nobeden dovolj dober. Saj še vedno potrebuje človeka ki mu da z neko logiko uporabe nek smisel. Tega pa ne dobiš s petimi minutami testiranja. Žal.

Vice ::

Logično je da nobeden ti ni pisan na kožo in če veš kaj iščeš in veš kaj ti nekaj ponuja je včasih dovolj tudi 5 minut testiranja in se ti ni potrebno igrati nekega genialca. Če pa najdeš nekaj kar ti približno ustreza pa boš valda malo "bolj" preizkusil...

poweroff ::

Hmm, ponovno poudarjam, da mora biti zadeva odprtokodna. Shakespeare žal ni.
sudo poweroff

sesam ::

Sem malo probal eGroupWare par let nazaj in me ni bilo vsec. Se vedno smo brez skupni koledarji etc. Sef prodajalci je izbral BackBone CRM, ki bo drago stalo in nic FOSS :-(

Icematxyz ::

Par let nazaj si nekaj preizkusil pa ti ni bilo všeč? Pa veš da lahko vse te odprto kodne rešitve ali vsaj večina naštetih tukaj testiraš brez naporov kar preko njihovega "online demo"? Pa vidiš če se je v vseh teh letih kaj spremenilo. Ali pač ne. Kdo ve. Morda pa od vseh naštetih rešitev tukaj pa vendar katera ustreza.

P.S. Je pa za CRM bolj kot eGroupWare primeren kakšen vTiger in podobni.

Zgodovina sprememb…

uroszo ::

Res, da ni brezplačna ampak priporočam slovensko spletno aplikacijo za vodenje projektov Intrix Project. Imaš na voljo brezplačno preizkusno obdobje in ponujajo tudi možnost namestitve sistema pri tebi v kolikor želiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uroszo ()

poweroff ::

Hja, stvar je v tem, da mora zadeva teči pri meni. Podatki so pač preveč pomembni, da bi jih zaupali tretji stranki.
sudo poweroff

Gandalfar ::

Intrix lahko tece pri tebi.

poweroff ::

Na kakšni platformi teče zadeva?
sudo poweroff

Gandalfar ::

Kaj ce bi jih poklical oz. pustil da oni tebe poklicejo? Ce si resen vzames telefon pa investiras 15min v direktni pogovor s ponudnikom in ne sprasujes po forumih

poweroff ::

Bom, ko bo zadeva v tej fazi.
sudo poweroff

3p ::

Ravmo iščem nekaj podobnega. Jira in Redmine sta mi padla v oči.

uroszo ::

Intrix je platforma. Kot je napisal že Gandalfar predlagam, da kontaktiraš Intero in ti bodo znali razložit vse podrobnosti.

Poldi112 ::

Mimogrede, zakaj goroviš o Interi kot o tretji osebi, če jo imaš navedeno pod svojim nickom?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober zastonjski ticketing sistem?

Oddelek: Omrežja in internet
93460 (2884) PromeuZ
»

Infrastruktura serverjev v podjetju - problem oz. vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
242695 (1937) gokky
»

Kaj bi bila freeware alternativa MS Exhange-u?

Oddelek: Programska oprema
71456 (1047) Invictus
»

egroupware

Oddelek: Programska oprema
61464 (1299) G-man
»

Program za vpogled delavčevega trenutnega stanja (teren, lokacija...)

Oddelek: Programska oprema
7990 (798) Dekinio

Več podobnih tem