» »

egroupware

egroupware

l0g1t3ch ::

Zanima me če pozna kdo ta software in ali je zadeva vredu oz. ali obstaja kaj bolsega na trgu.
Poleg tega če kdo uporablja to če mi lahko na hitro pove en šnelkurs tega kaj je sploh kaj.
Recimo Projectmanager, project element, tracker, infoLog.
Sam se prvic ukvarjam z tovrstnim softwerom tako da mi zadeve niso najbol jasne ne organizacijsko ne kako drugace.

G-man ::

eGroupware je sicer še delujoč projekt, a je žal nekako par mesecev nazaj doživel razkol med razvijalci. Nekaj jih je šlo delat t.i. eGroupware 2.0, ki se sedaj imenuje Tine2.0 (Tine is not eGroupware 2.0 ;)). Trenutno je v beta fazi, a obeta veliko več kot eGroupware, ki ga je po moje malce povozil čas.

Če misliš implementirat tako zadevo v kakšno firmo, moraš zelo pazit, ker je znano da se ti groupware/CRM/ERP sistemi zalomijo pri izobraževanju uporabnikov.

Pri eGroupwareu je Projectmanager sistem za vodenje in spremljanje stanja projektov, ki jih vodi podjetje. Tracker se ponavadi uporablja za spremljanje zahtev uporabnikov (npr., prijavljajo napake, probleme, kličejo na pomoč pri delu v podjetju). InfoLog je CRM sistem za upravljanje odnosov s strankami, se pravi, prek tega sistema naj bi vodstveni kadri imeli celovit pregled nad stiki s svojimi strankami in komunikacijo z njimi.

l0g1t3ch ::

Hvala za odgovor. Se mi je zdelo da nekaj škripa ker 1.4 verzija je bla že dolgo nazaj vn z 1.6 pa ni nic od nic.

Sepravi sm si jaz zadevo predstavlju cist narobe :|
Sam sem misliv da v projectmanager dodajaš razne projekte, potem tem projektom dodas razne trackerje, ki naj bi predstavljali neke kategorije in potem v trackerje devas infologe.

Recimo za primer programerska firma. Naresi en projekt c projectmanegerju, mu dodas trackerje recmo features, bugs,... pol pod te trackerje pa dodajas razne infologe, ki so lahko todo-ji, note-i, ...

Rumko ::

Hvala za odgovor. Se mi je zdelo da nekaj škripa ker 1.4 verzija je bla že dolgo nazaj vn z 1.6 pa ni nic od nic.


11.10. je bil izdan 1.6rc1 in še dodatno se vidi iz svn commit logov, da je daleč od tega, da ni aktivnosti, tako da tole "malo" pretiravaš.

G-man ::

Hvala za odgovor. Se mi je zdelo da nekaj škripa ker 1.4 verzija je bla že dolgo nazaj vn z 1.6 pa ni nic od nic.

Sepravi sm si jaz zadevo predstavlju cist narobe :|
Sam sem misliv da v projectmanager dodajaš razne projekte, potem tem projektom dodas razne trackerje, ki naj bi predstavljali neke kategorije in potem v trackerje devas infologe.

Recimo za primer programerska firma. Naresi en projekt c projectmanegerju, mu dodas trackerje recmo features, bugs,... pol pod te trackerje pa dodajas razne infologe, ki so lahko todo-ji, note-i, ...


Za to bi bil bolj primeren kakšen Sourceforge ali Launchpad...

bucek ::

Potreboval bi nek produkt, ki ima podobno funkcionalnost kot microsoft exchange, sepravi nek corporate mail, preprost document management, imenik, project management...

Nagibal sem se k egroupware, ker je v slovenščini in naj bi nudil vse zgoraj našteto. Ali obstaja kakšen free produkt (gre se za približno 400 uporabnikov). Mailer naj bi bil cyrus/postfix, ldap (že instalirano). Ali je kakšen cms kot drupal primerna izbira? Ali ima kdo izkušnje s podobnimi rešitvami.

lp

G-man ::

Ta seznam ti bo zagotovo pomagal... Od teh je Group Office v slovenščini, vsaj verzija 2.18, se mi zdi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za vodenje "projektov"

Oddelek: Programska oprema
383111 (2011) Poldi112
»

[Linux] nadomestek Exchange strežnika

Oddelek: Programska oprema
192652 (1848) cryptozaver
»

Kaj bi bila freeware alternativa MS Exhange-u?

Oddelek: Programska oprema
71495 (1086) Invictus
»

Vodenje projektov

Oddelek: Izdelava spletišč
51138 (1080) Tody
»

Program za vpogled delavčevega trenutnega stanja (teren, lokacija...)

Oddelek: Programska oprema
71049 (857) Dekinio

Več podobnih tem