» »

Gigabitni switch

Gigabitni switch

axee ::

Živjo kupujem switch, ki naju bo z FreeNAS serverčkom povezalo z gigabitno hitrostjo. Ponavadi sem kupoval najbolj poceni switche, in so se vedno obnesli (LevelOne večinoma) in ostali stabilni za nekaj let. Je enako z gigabitnimi, ali je že potrebno paziti kaj vzameš, kot pri usmerjevalnikih? Toliko da vem, da se ne bom za*.

Hvala

Spc ::

LevelOne, Planet .. to je vse drek in freezne čez čas.
Priporočam ti tega:
3Com® OfficeConnect® Managed Gigabit Switch

3Com OfficeConnect Managed Gigabit Switch ( 3CDSG8 )

Imam ga doma in sem preko njega dosegel 124MB/s.
 

axee ::

Potem praviš da zadeve za tam 50EUR odpadejo? Zanimivo, da mi LevelOne ni freeznu v 3 letih (preko njega stream večinoma 720p vsebin) niti enkrat.

Aja pa še ena stvar, ker je NAS na plati, ki podpira max 100MBit povezavo, katero gigabitno mrežno mi priporočate?

Hvala

Spc ::

Ja 720p MPEG-4 pa res ne zaseda dosti bandwidtha.
Več kot 10mbit/s ne verjamem, da zasede.

Mrežne so najboljše od intela ali pa broadcom-a.

PCI: Intel PRO/1000 MT Dual Port Server Adapter

PCI-e X4: Intel PRO/1000 PT Dual Port Server Adapter

PCI-e X1: Intel PRO/1000 PT Server Adapter

Na ebayju jih dobiš zelo poceni.

Z to kombinacijo imaš zelo kvalitetno mrežo katera ti bo delovala tako kot mora po stabilnosti in hitrosti.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jype ::

Spc> LevelOne, Planet .. to je vse drek in freezne čez čas.

Po mojih izkušnjah delajo dovolj dobro, da dražji nikakor ne upravičijo višje cene.

Če imaš manj kot 10 mašin doma, se dražji nikakor ne izplača.

axee ::

Na gigabitno mrežo bosta priklopljena le dva računalnika, ostali so zadovoljni z brezžično povezavo.

Spc ::

Ja sej pravim.
Potem pa idite kupit najbolj poceni switch.
So tisti za 15€ tudi dobri.
 

ender ::

Z LevelOne so imeli pri eni stranki ogromne probleme (switch je bil v času garancije večkrat na servisu, vsaj enkrat so ga tudi zamenjali). Priporočam kakšne HPjeve switche, 1400-8G se dobi zelo ugodno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Wox ::

Sej končni performans ni odvisen le od switcha. Tu so še mrežne kartice in kabli.
Doma imam switch za 50EUR (DP-Link TL-SG1008D). Sem zadovoljen, čeprav o hitrostih, ki jih dosega Spc lahko samo sanjam. Maksimum je nekje okoli 60MB/s. S tem da mrežne kartice so najbižjega cenovnega razreda z Realtekovim čipom ali pa integrirane mrežne. Pa pozna se tudi pri različnih OSih. Prenos med dvema Win7 poteka hitro (okoli 60MB/s), med WinXP in Win7 pa le 30MB/s. Verjetno razlika v driverjih ali kaj pa vem (mašine so iste - dual oz. triple boot).

axee ::

Že 60MB bo dovolj, samo zdaj pa trpim z tistimi 13MB/s...

jype ::

Wox> nekje okoli 60MB/s.

Ker tolk od sebe da disk.

Gost ::

Tako. Najslabši člen tukaj je zagotovo disk, ja.

Wox ::

Wox> nekje okoli 60MB/s.

Ker tolk od sebe da disk.


Ups. Najverjetneje bo držalo. Nisem niti pomislil na to.

axee ::

Zdaj sem se spomnil, da imam doma samo Cat5E kable, bodo dovolj za zanesljiv oz. zmogljiv 1Gbps prenos ali bi moral menjati z Cat6? Ker bom imel veliko dela z menjavo nekega kabla, ker je namrečb 15m kabla do mojega računalnika za raznim pohištvom ter letvicami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

ender ::

Cat5E deluje brez problemov pri gigabitnih hitrostih.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

axee ::

Hvala! Zakaj je pa potem sploh uporaben Cat6 (pri domačih uporabnikih)?

jan01 ::

@axee. Kakšen pa je kabel ? utp, ftp, sftp

Spc ::

Jaz imam doma cat5e utp in deluje z polno hitrostjo 124MB/s
 

axee ::

UTP. Trenutno je tako stanje (gbit switch še ni kupljen).
server ------cat5e(1m)----(gbit)switch-------cat5e(20m)-------PC

jan01 ::

@Spc
S kom si testiral? S iperf?

Spc ::

Iz diska na disk vlki in mali file-i.
Windows Server 2003 R2 (Intel PRO/1000 MT Dual Port Server Adapter) > 56 metrov UTP cat5e kabla > 3Com Baseline Switch 2816-SFP Plus > 34 metrov UTP cat5e kabla > 3Com 3CDSG8 > 2 metra UTP cat5e kabla > Windows Server 2008 R2 (Intel PRO/1000 MT Dual Port Server Adapter)

 

axee ::

Kaj pa če se odločim za nek kvaliteten router, ki ima vgrajen Gbit switch? Kakšne pa so cene za to rešitev? Ker premišljujem, v prihodnosti bomo morali zamenjati tudi ruter (sedaj je WRT54G, ni možnosti naložiti drug firmware), bi me najbrž ceneje prišlo.

tony1 ::

Kaj je zate kvaliteten router z giga porti? Linksys kar pozabi! :D

Tak router bo stal več sto evrov (da ne rečem še faktor 10x več, ker je tak router, četudi ima gigabitne samo switching porte, lahko zelo drag).

Poceni alternativa je še Mikrotik, ampak se boš moral naučiti njegovega CLIja (grafični vmesnik ima bolj za hec kot ne)...

axee ::

Aha vidim da bo ta rešitev še dražja:D Tako da brez veze kupovat..

psychoshorty ::

Se strinjam z Tony1. Ce bi rad imel nekaj high end, si nabavi decent box, vrzi gor pfsense, smoothwall, ipcop ... karkoli in noter obvezno intelove mrezne. Pri meni funkcionira zadeva noro dobra in kaksnega sranja od realteka (mrezna oprema) sploh vec ne povoham.

ender ::

Za router je precej dobra izbira MSI IM-945GSE-A, ki je ena redkih Mini-ITX plošč z Atomom, ki ima 2 Intelovi PRO/1000 mrežni kartici.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

psychoshorty ::

Svetovna plata ender. Hvala za link. Verjetno jo bom ubodel.

Spc ::

MSI je tak najboljši kaj se plat tiče.
Nisem še videl asusa z intelovimi mrežnimi.
 

krho ::

Zgornjo MSIjko imam sam in naj povem, da je pasivni hladilnik na chipsetu na žalost premalo :(, zadeva je na otip vroča. Sem stlačil gor en mali ventilator, pa je sedaj ok.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

tony1 ::

Za router je precej dobra izbira MSI IM-945GSE-A, ki je ena redkih Mini-ITX plošč z Atomom, ki ima 2 Intelovi PRO/1000 mrežni kartici.


Svaka čast 8-) Pred meseci sem kupoval takšno plato in nisem našel nobene z dvema giga vmesnikoma... Super ;)

ender ::

Zgornjo MSIjko imam sam in naj povem, da je pasivni hladilnik na chipsetu na žalost premalo :(, zadeva je na otip vroča. Sem stlačil gor en mali ventilator, pa je sedaj ok.
Jaz imam plato v 1U ohišju, kjer na chipset pihata od strani dva ventilatorja, pa ni problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

profesionalni hardware za networking (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
817845 (5115) Poldi112
»

Windows 7 - počasno prenašanje datotek preko homegroupa

Oddelek: Operacijski sistemi
181333 (1198) Hexx
»

Glista x64 -XP 1Gbit NO GO

Oddelek: Omrežja in internet
212282 (1826) Tilen
»

Optika doma

Oddelek: Omrežja in internet
182542 (1802) saule
»

Intel Pro/1000 MT Server Adapter Dual Port

Oddelek: Strojna oprema
182692 (2443) Spc

Več podobnih tem