» »

Na ekranu ni slike in v rač. piska?

Na ekranu ni slike in v rač. piska?

micho123 ::

Lep pozdrav - domov sem prinesel prijateljev računalnik in probam ugotoviti kaj je narobe mislil sem da je grafična dal sem mojo not pa še vedno ko zaženem piska in ni slike na ekranu dal sem rame ven in tudi piska, pogledal sem procesor ni videti kakih problemov razen tega de je pasta termalna malo odtekla mogoce mimo procesorja, nevem je mogoce tudi da je napajalnik kriv tega nisem probal ali je pa sama plošča hin!

Mogoče vaše izkušnje!

aco111 ::

Ja kak piska, drugače v knjigici od matične plošče so najvrjetneje zapisani piski, kaj kak ton pomeni.

Drugače pa:
Tu je zaj lahko več stvari. Če sta dve ploščici ramov notri, eno ven vzami pa sprobaj, če ne dela vrni to ploščico nazaj in ono drugo ven. Če ena ploščica pa probaj za druge rame sprobati. Če še zeza, zamenjaj napajalnik. Če če to ne pomaga pa še le ostane procesor ali pa osnovna plošča.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Jernej88_ ::

Najverjetneje osnovna plošča.
No more Slovenia!

aco111 ::

Najverjetneje osnovna plošča.

Se strinjam, ampak bi blo dobro sprobati ostalo, mogoče pa le kaj od napajalca, proca alpa ramov. :)

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Jernej88_ ::

Najverjetneje osnovna plošča.

Se strinjam, ampak bi blo dobro sprobati ostalo, mogoče pa le kaj od napajalca, proca alpa ramov. :)

Lp. Allesandro.

Ja, mora se sprobat, ker sem to že sam delal in je bila matična fuč. micho123 poglej če kakšna rdeča luč(LED dioda) sveti na matično, potem je definitivno matična fuč.
No more Slovenia!

aco111 ::

... micho123 poglej če kakšna rdeča luč(LED dioda) sveti na matično, potem je definitivno matična fuč.

Spet ni nujno, namreč ene plate majo diodico na plati rdečo, da je komp vkloplen. To ni zanesljiva metoda.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Jernej88_ ::

Če led dioda sveti rdeče pomeni da je nekaj narobe (lahko tok prebija kjer) ni pa nujno da nebi ko led dioda svet rdeče dalal PC.
No more Slovenia!

tristan ::

ok jaz sem imel ta problem

krivi so BIOS-i moraš jih nekako ponovno naložit jaz pa neven kako to ker mi je naredil drug čovek
Tristan

333333 ::

Dajte no dečki.

Če matična plošča piska je najverjetneje kaj narobe z ramom ali z grafično kartico, lahko da je ram ali grafa zgubila stik z plato lahko pa tudi da je katera od teh 2 komponent v okvari. No kakorkoli že, pri večini matičnih plošča poznamo 2 zaporedja piskov. 3je Dolgi enakomerni kar kaže na napako rama in neanakometni kar kaže na okvaro grafične kartice. Tako da poslušaj kak piska in zamenjaj pol grafo al pa ram.
Spiritual

aco111 ::

Dajte no dečki.

Če matična plošča piska je najverjetneje kaj narobe z ramom ali z grafično kartico, lahko da je ram ali grafa zgubila stik z plato lahko pa tudi da je katera od teh 2 komponent v okvari. No kakorkoli že, pri večini matičnih plošča poznamo 2 zaporedja piskov. 3je Dolgi enakomerni kar kaže na napako rama in neanakometni kar kaže na okvaro grafične kartice. Tako da poslušaj kak piska in zamenjaj pol grafo al pa ram.


Grafo je že zamenjal, če nisi prebral. Drugače pa sem tak reko prvo rame da pogleda.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342706 (2452) s1e2x3y
»

osnovna plošca?

Oddelek: Strojna oprema
161316 (1011) darkcloud88
»

3DMark 2005 rezultat. Prenizek?

Oddelek: Pomoč in nasveti
441788 (1249) aco111
»

Ali sem pokvaril procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251618 (1291) Tilen
»

PISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
181111 (961) segi

Več podobnih tem