» »

15m dolg coaxial kabel ali 15m dolg USB kabel

15m dolg coaxial kabel ali 15m dolg USB kabel

pravnik66 ::

Imam postavljeno wireles anteno in je 15m daleč od mojega PC-a. Imam tudi USB Wifi adapter na katerega lahko prikopčam eksterno anteno. Mene zanima ali imam manj zgube na signalu če koristim 15m dolg 75 ohmski coaxial kabel da povežem anteno in USB adapter ki je polek PC-a ali pa da ostavim USB adapter polek antene in njega povežem z 15m dolgim USB kablom do PC-a?

5er--> ::

USB baje normalno ne bi delal na taki razdalji.

Spajky ::

... razen takole ... ne bo padca signala. če boš pa koax vlekel, čeprav sat, ga bo pa dosti padca, poleg tega boš pa imel še rahle motnje zaradi neprilagoditve impedanc s 75 na 50 ohm na obeh straneh/konektorjih - odsvetujem. Najlažja varianta je nabavit wifi ruter na podstrešje z elektriko, pa Lan kabel dol do kompa ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KoMar- ::

Na taki razdalji bojo samo še USB 1.1 hitrosti.

Spajky ::

in za internet je treba kaj več? :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blackbfm ::

ČE bo stvar sploh delovala prek usb. Kakšno napravo daš na meterski podaljšek pa ima računalnik že težave. Drugače je pa max dolžina tako ali tako 5m.

Spajky ::

Da, res je, vendar je to v glavnem samo problem napajanja takega ključka. Če daš vmes oz. na konec dodatno neodvisno napajanje (posebej napajan USB hub, lahko stari rabljeni), razdaljo lahko bistveno podaljšaš z vmesnim DIY Usb podaljškom iz FTP kabla :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Voluharr ::

Raje si nabavi en ruter in poveži ruter in računalnik z navadno mrežo .... na bolhi poglej za wrt54gl je čisto sprejemljivo....

crayz43 ::

wrt54gl postavi nekam u center hiše pa boš imel dober signal še 50m okoli hiše vsaj tako je pri meni, hitrost se pa ne spreminja veliko z večjo razdaljo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi signal do 300m??

Oddelek: Omrežja in internet
183847 (3373) NeMeTko
»

Kakšen 20m dolg kabel za internet?

Oddelek: Omrežja in internet
2110592 (10201) imagodei
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279288 (8586) racunalnicar
»

Dolgi mrežni kabli

Oddelek: Omrežja in internet
181468 (1263) OldSkul
»

15m dolg cinch kabel????

Oddelek: Pomoč in nasveti
7985 (869) Jebiveter

Več podobnih tem