» »

2x2GB + 2x1GB pomnilnika skupaj?

2x2GB + 2x1GB pomnilnika skupaj?

s1m0n ::

Ker mi je trenutnih 2x1GB trenutno premalo in sem naročil 2x2GB.
In zdaj me zanima ali je možno, da imam oba para vstavljena ? 2x2GB in 2x1GB, ker mi je škoda dat vstran 2x1GB ?
Vem, da je najbolje, da se rami ne mešajo. Tako, da bi 2x2GB imel v dual (rumeni sloti) in 2x1GB v dual (črni sloti) ?
Ter a pol morajo biti čisto vsi na enakih letencah ? (na najvišjih med vsemi).
  • spremenil: s1m0n ()

dzinks63 ::

Odvisno kaj delaš z računalnikom. Če ne uporabljaš programov kateri bi rabili za hitro delovanje čimveč rama, potem ti je 2x1GB popolnoma odveč. Za večino uporabnikov pc za domače potrebe je za sedaj in še par let 4GB popolnoma zadost, prav tako 32bitni OS, čeprav ne izkoristi do konca 4GB rama, se ti pri normalni uporabi nikjer ne pozna. Sedaj je ram drag, lepo prodaj teh 2x1GB, in na njegov račun nabavi boljšo grafično, boljše zvočnike, hitrejši disk ali kaj drugega.

s1m0n ::

No ja bom videl.
Bom prvo sprobal samo 2x2GB, ker 2x1GB mi niti približno ni dovol pri uporabi PSja. No saj gre z 2x1GB ampak kaj več pa tudi ne.
OS pa je tako ali tako že 64bit Win7, da ne bo potrebne ponovne namestiteve za 4GB.

Če pa bo delovalo tudi z dodanimi 2x1GB pa naj bodo not. Sami se mi zdi da bo performance malo upadla.

opeter ::

RAMi bodo seveda v celoti prepoznani in posledično delovali, če imaš 64-bitni OS.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dzinks63 ::

Odvisno kaj delaš v PS, če samo malo amatersko obdeluješ slike ne rabiš, rabiš pa za kompleksne obdelave z zahtevnimi ukazi rendiranja efektov. Seveda bodo 6GB prepoznani v 64 bitnem OS, ampak če jih računalnik ne bo potreboval in izkoriščal, so ti popolnoma odveč. Sicer pa sam preveri in pretestiraj, boš sam najboljše opazil, če bo kakšna korist od teh 2GB ramov ali ne.

s1m0n ::

To je tudi res ja :) Če bo sploh kaj koristi od dodatnih 2GB. Jah bom videl, ampak bo kar 4GB dovol :)
PS pa večinoma uporabljam za obdelavo slik ampak se vidi da je 2GB premalo. Ker nimam samo PS odprt še dodatne aplikacije za obdelavo slik.

st0jko ::

Kar obdrži rame.. Preveč rama še ni nikoli škodilo. Tudi sam imam 2x2 in 2x1 in deluje super.
keks?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere rame kupiti(Kompatibilnost)

Oddelek: Strojna oprema
101227 (838) roblek3
»

Nova anketa: koliko pomnilnika (RAMa) je v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
578959 (7409) R33D3M33R
»

Dober sistem? DA ali NE?

Oddelek: Kaj kupiti
81254 (978) Melanholija
»

RAM 4GB

Oddelek: Strojna oprema
131958 (1636) Izi
»

4 GB (4x1 GB) pomnilnika v PC-ju

Oddelek: Strojna oprema
412442 (1475) krneki0001

Več podobnih tem